0800-30-15-85
Безкоштовно зі стаціонарних телефонів та будь-яких операторів України
 • 0800-30-15-85
  Безкоштовно зі стаціонарних телефонів та будь-яких операторів України
 • (067) 470-74-60
  по тарифу оператора
 • (066) 354-31-21
  по тарифу оператора
 • Мої авто
  У гаражі немає жодного авто
   Додати авто
   щоб зберегти авто для використання в наступний раз
   0
  • Кошик
  Мої покупки

  "Економія" пального. Китайське обдурювання. Як зменшити витрату палива

  25.01.2018

  Щороку з приходом зими абсолютно всі автовласники стикаються з проблемою підвищених витрат. Це, природно, сильно б'є по кишені і подібну проблему потрібно якось вирішувати.

  Найкращий спосіб економити на паливі - це не їздити на машині, але погодьтеся така економія мало кого цікавить. Тому ми починаємо придумувати чого б такого залити в бензин, а можливо в масло або може підключити якийсь девайс аби заправитися рідше.

  Тема зі всілякими присадками досить спірна та в їх ефективність мало хто вірить. Всілякі магніти вже не раз доводили свою ефективність при різних тестах, в тому числі і наших. І ось якраз до нового зимового сезону на ринку з'явилася новинка - пристрій, який коштує в рази дешевше магнітів та присадок і, яке значно простіше в експлуатації.

  Fuel Shark

  Йдеться про девайс під назвою Fuel Shark. Мініатюрний пристрій підключається прямо в прикурювач та згідно опису дозволяє економити до 20% палива. Більш того, в інструкції наведені конкретні цифри з марками та моделями авто.

  Наприклад:

  • TOYOTA YARIS на одному літрі бензину проїжджає 17,5 км, а з пристроєм Fuel Shark пробіг повинен збільшиться до 19,3 км, тобто економія складе 10%;

  • Honda Accord економить - 15 %;

  • найбільша економія буде на автомобілі Suzuki Lapin 23%;

  • 21 % ви зможете економити на Nisan Micra.

  Загалом, здавалося б, що тепер можна раз та назавжди забути про дорогі моторні масла та якісне паливо. Все що вам потрібно - китайська “приблуда” за 2 $, але перш, ніж зробити такий висновок все-таки потрібно переконається в достовірності заявлених виробником даних. І це можна зробити шляхом простих розрахунків.

  Експеримент розрахунків

  Для початку ми заправили повний бак - помістилося 48,87 л бензину. Тепер таке завдання: проїздити повний бак, а потім розрахувати витрати та порівняти його з витратою без Fuel Shark.

  На перший погляд, завдання простіше нікуди, то тільки не у випадку з Fuel Shark, світлодіод на китайському девайсі, то спалахував, то знову згасав, і на половині бака пристрій вийшов з ладу. Згідно з інструкцією, в такому випадку, Fuel Shark потрібно встановити в інший автомобіль, але такого під рукою не виявилося. Ми вирішили розрахувати витрати, виходячи з половини бака. На напів робочому пристрої ми встигли проїхати 256 км, витративши цілих 32 л бензину, виходить 32/256*100=12,5 л/100 км, і це доводить, що девайс Fuel Shark абсолютно даремний.

  Звичайно, хтось може заперечити мовляв пристрій було несправне спочатку і тому результат вийшов невтішним, тому ми вирішили розібрати “диво-приблуду”, щоб з'ясувати, що ж такого інноваційного китайці встановили в її за 2 $.

  Знову нас чекало розчарування, всередині пластикового корпусу виявили:

  • схему з світлодіода;

  • конденсатора;

  • трьох резисторів.

  Грубо кажучи, виявилося, що Fuel Shark - це не пристрій для економії палива, а світлодіодне підсвічування в прикурювач.

  У сухому залишку ми можемо констатувати, що пристрій для економії палива в прикурювач має нульову ефективність рівно як і всілякі магніти. Як не дивно, найкращим способом менше платити за паливо, як і раніше, залишається більш рідкісна експлуатація автомобіля.

  Завершена