0800-30-15-85
Безкоштовно зі стаціонарних телефонів та будь-яких операторів України
 • 0800-30-15-85
  Безкоштовно зі стаціонарних телефонів та будь-яких операторів України
 • (067) 470-74-60
  по тарифу оператора
 • (066) 354-31-21
  по тарифу оператора
 • Мої авто
  У гаражі немає жодного авто
   Додати авто
   щоб зберегти авто для використання в наступний раз
   0
  • Кошик
  Мої покупки

  Вода і смола в бензині. Якість палива на АЗС Укр.Авто, Glusco, Авіас. Перевірка палива

  26.01.2018

  Ми продовжуємо шукати найчистіший бензин на вітчизняних АЗС і сьогодні ці пошуки привели нас до ще трьох заправних комплексів. Ні для кого не секрет, що незалежно від назви заправки бензин на них постачають одні й ті ж виробники, хоча якість кінцевого продукту все рівно різний. У чому ми, власне кажучи, змогли переконатися в минулій статті, порівнюючи бензин Мозирського НПЗ з заправок UPG, AMIC і Motto.

  Бензин від виробника

  На цей раз бензин буде від різних виробників, а саме:

  • ORLEN OIL (Литва);
  • Укртатнафта (Україна);
  • Мозирський НПЗ (Білорусь).

  Контрольна закупівля проводилася на таких АЗС, як:

  • УкрАвто (ORLEN OIL);
  • Авіас (Укртатнафта);
  • Glusco (Мозирський НПЗ).

  За результатами закупівлі утворилося три контрольних зразка, які ми перевіримо на наявність гасу (або подібних речовин), на наявність і кількість смоли і на наявність води.

  Ознаки неякісного бензину

  Дізнатися чи є в паливі сліди гасу можна капнув краплю бензину на чистий аркуш паперу і дочекатися повного висихання. Після випаровування бензину папір повинен залишитися таким же чистим. Наявність жирних плям на папері - ознака неякісного бензину.
  Подібний експеримент можна провести і без паперу, ту ж краплю бензину потрібно розтерти між двох пальців, якщо на пальцях залишиться масляниста плівка - то такий бензин краще не заливати.
  Що стосується наших зразків, то для більшої наочності їх ми вирішили перевіряти за допомогою паперу, і по закінченню експерименту виявилося, що найчистіший - це бензин УкрАвто від ORLEN OIL, тут пляма було практично непомітна, зразки Авіас (Укртатнафта) і Glusco (Мозирський НПЗ) виглядали приблизно однаково, але пляма була більш помітна.

  Як визначити смоли в бензині

  Для визначення наявності смоли, знадобиться трохи більше інвентарю, але сам по собі експеримент не на багато складніший. Все що потрібно зробити - це спалити краплю бензину на дні склянки або на будь-якій скляній або керамічний поверхні. Бензин з високим вмістом смоли залишить після себе маслянисті краплі жовтого, бурого або навіть прозорого кольору. І такі краплі залишилися на дні склянки у всіх трьох випадках.
  Найбільша кількість смоли залишив після себе бензин Авіас (Укртатнафта), а Glusco (Мозирський НПЗ) і УкрАвто (ORLEN OIL) виглядають трохи краще, але, тим не менш, згадуючи минулі тести хочеться відзначити, що ці три зразки мають мало не найбільшу кількість смоли.
   

  Як визначити вологу в паливі

  Останній експеримент спрямований на визначення наявності вологи в паливі. З'ясувати, чи є в бензині вода, допоможе марганцівка, яку слід додати в ємність з бензином. Якщо в бензині виявиться волога, то марганцівка негайно вступить з нею в реакцію і забарвить рідину в малиновий колір. На щастя, за час проведення наших тестів жоден зразок бензину не проколовся на наявності води, але на цей раз бензин Glusco розірвав цей безперервний порядок і після додавання перманганату калію на дні ємності ми побачили малинові краплі, з бензином УкрАвто і Авіас в плані змісту води , повний порядок.
  Вода в бензині - не смертельно, тим більше, що конденсат і так постійно утворюється в бензобаку через перепад температур навколишнього середовища. Тому для збереження паливної системи багато автомобілістів користуються осушувачами палива, які призначені для видалення вологи з паливного бака і паливної системи. Осушувач палива - це недорога присадка на основі спирту, яка додається в бак перед заправкою.

  Підсумок експерименту

  Сьогодні ми перевірили три зразка бензину від різних виробників з різних країн. На наш подив, глобальної різниці в їх якості абсолютно не видно, але ціна при цьому різна. Наприклад, найдешевший - це Авіас від Укртатнафта 26,95 грн/л, трохи дорожче - Glusco (Мозирський НПЗ) 28,85 грн/л і найдорожчий УкрАвто від ORLEN OIL 29,99 грн/л.
  Найбільше в цій ситуації засмучує АЗС УкрАвто. Від бензину ORLEN OIL, ми очікували кращої якості, а за такі гроші, тим більше, так само трохи засмутила мережу АЗС Glusco, які зараз переживають ребрендинг з ТНК. На наш погляд, в такий важливий момент, вони повинні більш уважно ставиться до якості свого палива. При цьому, найдешевший Авіас нічим не поступається першим двом.

  Завершена