0800-30-15-85
Безкоштовно зі стаціонарних телефонів та будь-яких операторів України
 • 0800-30-15-85
  Безкоштовно зі стаціонарних телефонів та будь-яких операторів України
 • (067) 470-74-60
  по тарифу оператора
 • (066) 354-31-21
  по тарифу оператора
 • Кошик
Мої покупки

Порівняння якості палива на АЗС Shell, Marshall, Avantage 7. Перевірка бензину

26.01.2018

Дана стаття є далеко не першим матеріалом, в якому ми перевіряємо бензин марки А95 на якість.
Сьогодні наші тести стосуватимуться палива з таких заправок, як:

 • АЗС Shell;
 • Marshall;
 • Avantage 7.

На всі дані АЗС паливо поставляється різними виробниками з різних країн і нам буде цікаво дізнатися, чи впливає це на якість того бензину, який ми заливаємо в свої баки.
На АЗС Shell не по найнижчій ціні можна заправитися литовським бензином ORLEN OIL, на більш народної заправці Marshall вам запропонують бензин від Укртатнафта і на Avantage 7, де переважно заправляються газом, можна купити білоруський бензин з Мозирського НПЗ. І як ми знаємо з попередніх статей, походження палива насправді ні на що не впливає, навіть бензин з того ж Мозирського НПЗ на різних АЗС має різну якість, тому паливо з вищезазначених АЗС ми піддамо власному тестуванню.

Простий експеримент

Для початку на три чистих аркуші паперу ми нанесли по краплині бензину з АЗС Shell, Marshall і Avantage 7. Якщо бензин чистий і в ньому відсутні домішки гасу, то після його випаровування папір буде чистим, в іншому випадку, коли в бензин доданий гас, то після його випаровування на папері залишаться жирні плями. Як не дивно, але після випаровування палива все три аркуша паперу мали приблизно однаковий вигляд, жирних плям на щастя не залишилося, але все ж невеликий ледь помітний ореол залишився на всіх трьох зразках.
Крім гасу в бензині може міститися підвищена кількість смоли, що несприятливо позначиться на роботі двигуна, зазвичай смола залишається в паливній системі після згоряння бензину. Відтворити ці умови можна і поза двигуном, досить підпалити кілька крапель бензину на будь-який скляній або керамічній поверхні і подивитися, що залишиться після згоряння.
Ідеальним варіантом стане біле блюдце або денце перевернутої чашки, так як на білому фоні найкраще буде помітна смола, яка може мати різні кольори від жовтого до коричневого, а в деяких випадках смола може бути і прозорою.
Поставивши такий експеримент з нашими зразками ми знову були здивовані. Не дивлячись на те, що у нас було три зразка бензину з різних країн, другий експеримент, як і перший, вони пройшли з однаковим результатом. Але якщо тест на гас був пройдений практично на відмінно, то з вмістом смоли справи йдуть набагато гірше.
Останній експеримент, який ми проводили з бензином, це тест на вміст вологи. Такий тест дозволяє швидше перевірити не виробника палива, а те, як це паливо зберігається на АЗС.
Для того, щоб зрозуміти чи є в бензині вода, досить додати в його трохи перманганату калію, який вступить в реакцію з водою, і рідина змінить свій колір. На щастя, цей тест все три АЗС пройшли на відмінно, а значить хоча б щодо води в бензині нам з вами переживати не варто.
У підсумку, виходить дуже кумедна ситуація так як, коли ми тестували бензин з АЗС UPG, AMIC і Motto який поставляється Мозирським НПЗ, то якість всіх трьох зразків було різним. Тут же, навпаки, бензин від різних виробників має однакову якість, але ціна на його різна. Наприклад:

 • літр А95 на АЗС Marshall варто 26,90 грн;
 • Avantage 7 - літр бензину тієї ж марки обійдеться на 5 копійок дорожче 26,95 грн;
 • найдорожчий бензин на АЗС Shell -29, 59 грн за літр А95-го.
Завершена