0800-30-15-85
Безкоштовно зі стаціонарних телефонів та будь-яких операторів України
 • 0800-30-15-85
  Безкоштовно зі стаціонарних телефонів та будь-яких операторів України
 • (067) 470-74-60
  по тарифу оператора
 • (066) 354-31-21
  по тарифу оператора
 • Мої авто
  У гаражі немає жодного авто
   Додати авто
   щоб зберегти авто для використання в наступний раз
   0
  • Кошик
  Мої покупки

  Світло на будь-яку погоду. Універсальна LED лампа CYCLON Type 7 H11. Тест в реальних умовах

  30.01.2018

  Дуже часто наші читачі просять розповісти про те, як LED лампи світять на мокрому асфальті. Але ми не до кінця розуміємо про що йде мова, так як ми солідарні з думкою, що біле світло поводить в дощову погоду набагато гірше ніж жовте. І ось, якщо б ми з вами жили десь на туманному альбіоні, де приблизно 364 дня в році йде дощ і тільки 1 день світить сонце, то, звичайно ж, наш вибір припав би тільки на лампу з жовтим спектром світіння. Але нам пощастило більше і ми живемо в Україні, де туман і опади не таке вже часте явище.

  Але, з іншого боку, в осінньо-зимовий період з'являється більше опадів. Погода стає похмурою і в цей період найкраще підійдуть лампи з жовтим спектром. Тому багато водіїв знаходиться на деякому роздоріжжі купувати жовті лампи або все-таки білі, або купити 2 комплекти білі для весняно-літнього сезону і жовті для осінньо-зимового. Або можна обзавестися одним комплектом зі змінними світлофільтрами, таким чином, у вас буде 1 комплект на всі випадки життя.

  Що необхідно знати про лампи CYCLON?

  На тесті представлені лампи компанії CYCLON. По суті це нічим не примітні звичайні LED лампи з пасивною системою охолодження. Тобто, в них використовується звичайний радіатор без клітковини, яка нагнітає повітря, і це може означати що дані лампи не вимагають гарного охолодження, а, відповідно, і їх потужність буде невелика.

  Відмінною особливістю ламп CYCLON Type 7 є відсутність драйвера (він же баласт, він же блоку розпалювання), тобто, конструкція ламп досить проста. Що стосується світлодіодів, то тут використовуються модулі Philips Zeus, а ми з вами пам'ятаємо, що Philips - це не найяскравіші LED з тих, які нам доводилося тестувати.

  Головною особливістю цієї моделі є: знімна скляна колба поверх, якої можна наклеїти змінний світлофільтр, по суті світлофільтр - це звичайна напівпрозора плівка на самоклеючій основі.

  Суть еко застосування полягає в наступному:

  • у весняно-літній період, ми використовуємо дані лампи без будь-яких світлофільтрів;

  • в осінньо-зимовий період, скляну коробку можемо обклеїти жовтим світлофільтром і отримати більш ефективне світло (або якщо ви не фанат жовтого спектра, можна використовувати синій світлофільтр, але він, як відомо, підійде на суху погоду).

  На перший погляд, може здатися, що проблема колірної температури нарешті вирішена, купуй один комплект зі змінними світлофільтрами і грайся собі на здоров'я. Хочеш звичайна біла лампа, хочеш синя, а хочеш жовта, але не варто забувати, що будь-який світлофільтр краде світловий потік і ми обов'язково проведемо тест для того, щоб з'ясувати наскільки сильно зменшиться світловий потік при використанні світлофільтрів синього і жовтого кольору. А для початку ми вирішили встановити дані лампи без фільтрів на наш автомобіль і подивитися, як вони будуть вести себе в лінзованій оптиці.

  Виявилося, що незважаючи на невисоку потужність і відсутність активного охолодження лампи, проявили себе досить непогано, не можна сказати, що це найкращі і найяскравіші LED лампи з тих, що ми тестували, але вони далеко не найгірші. Можна сказати, такий собі впевнений среднячок, а можливо навіть трохи вище середнього.

  Деталі експерименту

  Для отримання більш точних даних, нам потрібно скористатися спеціальним приладом. При тестуванні, без світлофільтрів, буквально через 5 хвилин роботи ми помітили, що світловий потік істотно зменшується:

  • стартують лампи з показником 1200 люмен;

  • через 5 хвилин - уже 790 люмен, але при цьому, у даній моделі непогана ефективність близько 53 люмен з кожного вата потужності;

  • окрему увагу заслуговує колірна температура, через 5 хвилин роботи, прилад зафіксував показник - 6885 кельвінів, що вже є світлом з синім відтінком і якщо додати сюди синій світлофільтр, то температура стане ще вище.

  Використання жовтого світлофільтру істотно зменшило:

  • невисокий світловий потік лапочки стартують з показником 857 люмен;

  • через 5 хвилин - 529 люмен.

  Колірна температура при цьому знижується в два рази і становить - 2945 кельвінів. Ефективність також зменшується і ми отримуємо майже 36 люмен з кожного вата потужності.

  Синій світлофільтр впливає на світловий потік трохи менше:

  • стартуємо з показником - 868 люмен;

  • через 5 хвилин - 635 люмен, при цьому ефективність становить 49,1 люмена з кожного вата потужності.

  А ось колірна температура досить висока і наш прилад навіть не був розрахований на такі показники. Ми отримали більше десяти тисяч кельвінів.

  Висновки

  Уважно вивчивши роботу ламп CYCLON Type 7, ми прийшли до висновку, що світять вони досить непогано, але з іншого боку, просадка світлового потоку на 400 люмен, а це третина світового потоку, який дають ці лампи змушує засумніватися в їх якості, а точніше, як їх комплектуючих, і цей момент нас сильно насторожив.

  Що стосується використання світлофільтрів, то вони ще сильніше зменшують світловий потік. При цьому, якщо взяти лампи з жовтим світлофільтром і порівняти їх з хорошим ксеноном, то видно неозброєним оком, що ксенон буде набагато цікавіше.

  Візуально використання синього світла фільтра, навпаки, переломлює світло в білу сторону, без його лампи світять з блакитним відтінком, а при його використанні ми отримуємо холодне біле світло, але світловий потік знижується.

  Виходячи з вищесказаного, можна зробити висновок, що на якість світла впливає Не тільки його колірна температура, але і фокусування, а також яскравість, так як хороший ксенон або хороші LED з білим відтінком світіння в погану погоду можуть світити не гірше, ніж жовті лампи. Але в будь-якому випадку, колір світіння - це справа смаку і кожен вільний вибирати, що йому до душі. Тому даний комплект можна порекомендувати, тим автовласником, які ще не знають, яким відтінку свічення вони віддадуть перевагу. Купуючи такий комплект, ви спокійно можете гратися з відтінками світла і підібрати собі найоптимальніший варіант.

  Завершена