0800-30-15-85
Безкоштовно зі стаціонарних телефонів та будь-яких операторів України
 • 0800-30-15-85
  Безкоштовно зі стаціонарних телефонів та будь-яких операторів України
 • (067) 470-74-60
  по тарифу оператора
 • (066) 354-31-21
  по тарифу оператора
 • Мої авто
  У гаражі немає жодного авто
   Додати авто
   щоб зберегти авто для використання в наступний раз
   0
  • Кошик
  Мої покупки

  Вибір автоінструменту

  06.02.2018

  Не дивлячись на те, що сучасний автопром випускає досить цікаві та конструктивно мудрі автомобілі, до сих пір існують автовласники, які не довіряють всіляким СТО та віддають перевагу ремонтувати свій автомобіль самостійно. І, звичайно ж, незамінним помічником в цій справі стане набір автомобільного інструменту.

  Якому набору інструменту віддати перевагу та як його правильно вибрати ?.

  Умовно набори інструментів можна розділити на три категорії:

  • побутової;

  • професійний;

  • промисловий.

  До побутового інструменту можна віднести інструмент не високої цінової категорії середньої якості, який передбачає не часте використання, наприклад, один-два рази на тиждень, або навіть один-два рази на місяць.

  До професійного інструменту можна віднести інструмент, яким користуються на станціях техобслуговування, такий інструмент знаходиться в роботі 5, а то і 7 днів на тиждень. Професійний інструмент витримує цілий робочий день та постійно знаходиться в роботі.

  До промислового інструменту можна віднести інструмент, який використовується на всіляких виробництвах та використовується в дуже важких умовах, піддаючись підвищених навантажень.

  Тому перш за все, вам варто визначитися, для якої мети ви купуєте інструмент. Навіть, набуваючи інструмент для особистого користування, яким ви плануєте користуватися кілька разів на тиждень, або кілька разів на місяць, можна подумати і про професійний інструмент. Такий інструмент буде більш надійним та прослужать не один десяток років.

  Придбання та використання промислового інструменту в особистих цілях буде фінансово невиправданим. Зазвичай автомобільний інструмент продають готовими наборами з кількістю інструменту від 50-70 одиниць, але фахівці рекомендують віддавати перевагу наборам від 100 одиниць.

  Купуючи набір для ремонту автомобіля, потрібно звернути увагу на те, що в першу чергу в “авторемонті”. Будуть важливо не викрутки, плоскогубці, бокорізи, газові ключі і т.п., а всілякі “тріскачки”, воротки та головки до них.

  З іншого боку, без такого звичного інструменту, як викрутки та плоскогубці, часом в ремонті автомобіля не обійтися, тому можна вибирати набори, які складаються з 200-та і більше одиниць в такому наборі буде практично повний спектр необхідних інструментів, але коштує подібний набір дорого і займає багато місця. Або можна обзавестися набором виключно складається з викруток, плоскогубців та тому подібного інструменту, який також стане в нагоді в домашньому ремонті, і окремо обзавестися набором головок, виключно для ремонту залізного коня.

  Серед наборів авто, найпоширенішими та популярними вважаються набори:

  • ¼ дюйма;

  • дюйма;

  • ½ дюйма.

  дюймах позначається розмір під'єднувального квадрата, на який одягається сама головка. Більші розміри ¾ дюйма та 1 дюйм в основному застосовуються в вантажних автомобілях, сільськогосподарської техніки, промисловому обладнанні та практично не застосовні до легкових автомобілів. Оптимальним буде набір головок, який укомплектований внутрішніми та зовнішніми шестигранниками, головками “Е”-типу та головки TORX, чим ширше спектр розмірів цих головок, тим універсальний буде інструмент.

  Набори розміром ¼ дюйма - це найменші набори і відповідно зазвичай головки в таких наборах обмежується максимальним розміром 12-13 мм, тому для відкручуючи більших деталей необхідно дивитися в бік набору 1/2 дюйма, але останнім часом набори з квадратом 1/2-I ст не надто популярні в авторемонті, так як компонування деталей в сучасних автомобілях дуже щільна і великий інструмент просто не поміщається між вузлами і механізмами вимагають ремонту. Тому оптимальним стане набір з розміром квадрата 3/8 дюйма, це проміжний розмір, який займає середнє положення між інструментом з розміром ½ та ¼ дюйма.

  В основному набори 3/8-х дюйма комплектується головками, які за своїм розміром підходять для розбирання більшості деталей та вузлів автомобіля. При бажанні ви можете доукомплектувати такий набір головками необхідної глибини, ширини та типу. Деякі набори комплектується перехідниками для установки головок розміром ¼ або ½.

  Також буде непогано мати в комплекті з набором головок кілька подовжувачів, що допоможе дістатися до гайок в важкодоступних місцях. Як подовжувача може використовуватися спеціальна рукоятка, яка служить, як рукояткою викрутки та подовжувачем. Такі рукоятки називаються прохідними до їх тильної частини “ручке” може приєднатися тріскачка, а до наконечника ті самі головки або “биты”. Подібного плану прохідні рукоятки вважаються більш універсальними, зручними та кращими.

  Але основним інструментом для роботи з головками, звичайно ж, буде тріскачка.

  Тріскачки можуть відрізнятися між собою:

  • за розміром (довжині рукоятки);

  • за матеріалом покриття рукоятки;

  • по формі;

  • найважливішою відмінністю є кількість зубців в механізмі, воно може варіюватися від 24 до 72, від їх кількість залежить плавність ходу ключа та чим більше зубців, тим менше кут захоплення ключа, таким чином, гайки можна відкручувати навіть дуже обмеженому просторі.

  Окремої розмови заслуговує сплав, з якого виготовляється інструмент, дивна виробник та бренд. На жаль, докладну рецептуру сплаву не вказує ні один виробник. Все що можна побачити - це маркування хром-ванадієвої сплав та дізнатися точну співвідношення всіх компонентів в сплаві практично, як і неможливо дізнатися твердість металу за шкалою Роквелла.

  Що стосується виробників, то практично весь інструмент виготовляється в Азії, а точніше навіть в Китаї і тут також важливо розуміти, що відомі бренди цілком можуть побудувати там свої лінії по виробництву та збірці інструменту, налагодивши на цих лініях високий контроль якості.

  Китайський інструмент з невідомим ім'ям звичайно ж може поступатися своєю якістю брендовому інструменту. Крім якості самого інструменту, варто ще сказати, кілька слів про якість кейса, в якому буде зберігається інструмент. Якщо ви плануєте користуватися набором не один десяток років, то відповідно, і кейс повинен витримати випробування часом, в іншому випадку, ваш інструмент розгубиться.

  Вибираючи набір інструменту, зверніть увагу на товщину пластика, з якого виготовлений кейс. Пластик не повинен сильно деформуватися при натисканні на стінки кейса, а також зверніть увагу на замки на кейсі, пластикові замки дуже швидко ламаються та відвалюється, кращий буде свій зробити свій вибір на користь Кейса з металевими засувками.

  Завершена