0800-30-15-85
Безкоштовно зі стаціонарних телефонів та будь-яких операторів України
 • 0800-30-15-85
  Безкоштовно зі стаціонарних телефонів та будь-яких операторів України
 • (067) 470-74-60
  по тарифу оператора
 • (066) 354-31-21
  по тарифу оператора
 • Мої авто
  У гаражі немає жодного авто
   Додати авто
   щоб зберегти авто для використання в наступний раз
   0
  • Кошик
  Мої покупки

  Замерз омивач в бачку. Як розморозити замерзлий омивач в авто

  07.02.2018

  Замерзла в бачку рідина склоомивача - проблема, з якою стикалися, стикаються та стикатимуться багато автовласників, за винятком тих, хто володіє мерседесом.

  Для вирішення такої проблеми автомобілістами було придумано багато способів, деякі з них прості та загальновідомі, а деякі настільки екстремальні, що розсудливій людині навряд чи прийдуть на розум.

  У даній статті, ми хотіли б поділитися результатами випробувань деяких способів розморожування бачка склоомивача. Для цього ми взяли 5 шестилітрових пляшок та заморозили в кожній з них по два літри води. Передбачається, що бачок склоомивача в середньостатистичному автомобілі має об'єм 3 літри, а, відповідно, в кожну пляшку ми зможемо додати максимум по одному літру “розморожуючого складу”. Але, для розморожування бачка необов'язково в його щось заливати.

  Досвідчені водії кажуть, що самий надійний та безпечний спосіб, це заїхати в опалювальний паркінг або гараж, але знайти таку споруду часто дуже складно, тому замість паркінгу ми будемо використовувати:

  • 1 літр концентрату зимової незамерзайки -80С;

  • 1 літр окропу;

  • 200 мл чистого спирту;

  • 500 мл засобу для миття вікон з нашатирним спиртом;

  • поварену соль.

  Окріп

  Почали ми з самого суперечливого способу, а саме з окропу. Багато досить суперечливо відгукуються щодо цього способу, так як існує думка, що через різкий перепад температур бачок склоомивача може тріснути. Для підтвердження або спростування цієї теорії ми залили окріп в ємність зрізу діставши її з морозильної камери, щоб перепад температур був максимальним. І на щастя, пластикова пляшка витримала подібне випробування, а значить є шанс, що і бачок склоомивача витримає такий перепад. Що стосується основного завдання по розморожуванні льоду, то окріп буквально відразу розтопив половину льоду.

  Сіль

  У другу ємність було додано 250 грам солі. Даний спосіб можна сміливо назвати екстремальним, так як сіль - один з найгірших ворогів автомобіля, але якщо даний спосіб виявиться дієвим, то в екстремальних ситуаціях його можна буде використовувати. Хоча, за першим враженням, сіль ніяк себе не проявила. Особливо в порівнянні з окропом, але можливо їй потрібен час, тому ємність з сіллю залишаємо в сторону і переходимо до наступного судині, в який ми додали 200 мл чистого спирту.

  Спирт

  Спирт входить до складу багатьох зимових омивачів та розморожувачів, і ми припускаємо, що використання чистого спирту, допоможе розморозити бачок, але швидкого ефекту зі спиртом ми не добилися, і цю ємність, як і ємність з сіллю довелося відставити убік.

  Раз вже ми згадали про зимову незамерзайку, то і вона буде пущена в оборот, в четверту ємність заливаємо 1 літр концентрату -80С, і, звичайно ж, чекаємо на диво. Але, дива не відбувається, хоча лід потихеньку почав танути, і поки він тане ми переходимо до фінальної п'ятої ємності і засобу для миття вікон з нашатирним спиртом.

  Нашатирний спирт

  Передбачається, що подібний засіб є у кожного вдома, і в разі необхідності їм можна буде пожертвувати, теоретично такий засіб має розтопити лід завдяки входить до складу нашатирного спирту. Правда єдине, що викликає сумнів - це концентрація спирту. Але в будь-якому випадку, час покаже, і через 5-10 хвилин ми можемо спостерігати таку картину.

  Найкращий результат демонструє окріп. Експеримент з сіллю можна сміливо назвати провальним, 200 мл спирту були використані даремно, концентрат незамерзайки -80С, працює непогано, але все ж гірше, ніж окріп та засіб для миття вікон також, як і спирт ніяк себе не проявило. Але 5-10 хв - не показник, тому всі ємкості залишаться на морозі ще на 1 годину.

  Закінченню контрольного часу, ситуація з розморожуванням льоду не змінилася, найкраще, себе проявила тепла вода. Використовуючи цей спосіб, потрібно враховувати, що при температурі навколишнього середовища -10 С - -20 С, окріп дуже швидко охолоне та перетвориться на лід, повністю заповнивши бачок і тоді вашим порятунок стане тільки опалювальне приміщення. Тому окріп найкраще використовувати в комплексі з концентратом зимової незамерзайки, або нагріти незамерзайку на водяній бані та залити її в бачок поки вона ще гаряча.

  Морська йодована сіль навіть через годину ніяк себе не проявила, на дні пляшки ми не побачили ні краплі талої води, тому розглядати сіль в якості розморожувача ми б не рекомендували.

  200 мл спирту за той же проміжок часу змогли розтопити обсяг льоду еквівалентний власним обсягом, результат, звичайно, не найкращий, але зате ми отримали цілих 400 мл прекрасного напою з льодом.

  Концентрат -80С, як і раніше, знаходиться на другому місці після окропу, і аналогічно спирту 1 л концентрату за годину розтопив приблизно 1 літр льоду, тому можна зробити висновок, що незамерзайка та спирт мають однакову ефективність, але незамерзайка при цьому в рази дешевше.

  А засіб для миття вікон з нашатирним спиртом, навпаки виявилося малоефективним, і, швидше за все, це пов'язано з невеликою концентрацією спирту в ньому. Тому в разі замерзання бачка не поспішайте використовувати побутову хімію.

  Висновки

  У підсумку, ми зробили висновок, що найефективнішими способами розморожування бачка, стануть окріп та концентрат зимового омивача -80 С, але використання цих способів окремо має свої мінуси. Окріп здатний дуже швидко розтопити лід, але після охолодження окріп легко перетворюється в той же лід, концентрат незамерзайки навпаки ніколи не замерзне, а й топить лід він дуже повільно. Тому найоптимальнішим способом розморожування бачка стане окріп + концентрат -80 С, або чистий концентрат розігрітий на водяній бані.

  Завершена