0800-30-15-85
Безкоштовно зі стаціонарних телефонів та будь-яких операторів України
 • 0800-30-15-85
  Безкоштовно зі стаціонарних телефонів та будь-яких операторів України
 • (067) 470-74-60
  по тарифу оператора
 • (066) 354-31-21
  по тарифу оператора
 • Мої авто
  У гаражі немає жодного авто
   Додати авто
   щоб зберегти авто для використання в наступний раз
   0
  • Кошик
  Мої покупки

  Яку автомагнітолу вибрати?

  07.02.2018

  Вибір автомобільної магнітоли може виявитися досить складним процесом і, часом, він буває навіть складніше, ніж вибір того самого мобільного телефону або комп'ютера. Якщо взяти основним критерієм вибору - якісний звук, то доведеться зіткнутися тим, що заявлені виробником цифри не завжди відповідає дійсності. Підібрати апарат, що звучить на ваш смак, спираючись виключно на цифри просто неможливо. Але, сучасні магнітоли, відрізняються між собою не тільки якістю звуку, а й іншими параметрами, а кількість виробників та їх асортимент дуже широкі.

  Перш ніж перейти до вибору виробника, варто звернути увагу на розмір головного пристрою зазвичай розрізняють розміри:

  • 1 DIN;

  • 2 DIN;

  • рідкісний, але існуючої 1,52 DIN.

  1 DIN

  Найпоширенішими вважаються магнітоли 1 DIN, які призначені для задоволення побажань більшості користувачів. Зазвичай ціна таких пристроїв від 20 до 50 у.о. Подібні пристрої відтворюють тільки аудіофайли, але зате можуть працювати з різними носіями інформації, наприклад, з:

  • продажі компакт дисків;

  • usb-накопичувачами;

  • картами пам'яті.

  До речі USB роз'єм може використовуватися не тільки для підключення, так званих “флешок”, але і для підключення портативних плеєрів та мобільних телефонів. Самі бюджетні моделі магнітол мають вбудований fm-тюнер. Дорожчі моделі можуть мати можливість бездротового підключення через bluetooth. Таким чином, підвищується безпека руху, так як для прийому телефонних дзвінків, водієві не потрібно брати телефон в руки. а допомогою bluetooth можна відтворювати музику з мобільного телефону на аудіосистеми автомобіля та управляти відтворенням кнопками на самій магнітолі.

  Якщо ви розглядаєте подібного плану магнітоли для заміни штатного головного пристрою і на кермі вашого автомобіля є кнопки для керування магнітолою, тоді вибирати моделі підтримують функцію “управління кнопок на кермі”, правда в такому випадку, доведеться придбати ще один додатковий аксесуар, такий як адаптер рульового управління. Нерідко автовласники купують магнітоли з метою подальшого удосконалення аудіосистеми шляхом підключення до магнітоли підсилювача. В такому випадку, потрібно звернути увагу на наявність так званих лінійних виходів їх кількість.

  Зазвичай самі бюджетне моделі мають одну пару лінійних виходів чого вистачить для підключення одне або двох канального підсилювача. Моделі подорожче будуть мати дві пари виходів, а самі просунуті три пари лінійних виходів, що дозволяє підключити двоканальний підсилювач для динаміків переднього та заднього ряду сидінь, а також сабвуфера.

  Визначившись, так би мовити, з зовнішніми параметрами вибору, можна заглянути в меню магнітоли та розібратися з настройками, які поділяють на системні та звукові.

  До системних налаштувань відноситься вибір:

  • мови;

  • часового поясу;

  • яскравості дисплея і т.д.

  Все що стосується звукових параметрів, відтворення аудіофайлів, в бюджетних моделях налаштування звуку проводиться шляхом вже встановлених та завантажених в пам'ять пристрій налаштувань. У більш дорогих просунутих моделях користувач може налаштувати еквалайзер за власними уподобаннями.

  Для налаштування звуку автомобільних магнітол застосовується як графічні, так і параметричні еквалайзери. Найчастіше зустрічаються саме параметричні еквалайзери.

  Еквалайзер налаштовується в певних смугах, кожна з яких відповідає за присвоєну їй частоту. У бюджетних моделях це може бути всього 3 смуги, в моделях середнього цінового сегмента 5, а в більш дорогих 5 і більше смуг.

  Для побудови акустичної сцени у всіх автомагнітолах передбачена можливість регулювати баланс звуку між правою та лівою сторонами, а також фронтальними та тиловими динаміками. Якщо і цих налаштувань вам не досить, то в деяких моделях є можливість управляти фільтром високих, середніх та низьких частот, який, в свою чергу, буде обрізати частотний діапазон вище або нижче заданого параметра.

  Вибираючи магнітолу, зверніть увагу на підсвічування кнопок та дисплея, яка може бути як фіксованою, так і змінюватися по-вашому переваги. Зазвичай підсвічування магнітоли вибирають в колір підсвічуванням кнопок та приладової панелі автомобіля. Як антивандальной функції практично всі сучасні магнітоли мають знімну передню панель, на якій розміщені всі кнопки та дисплей. Таким чином, залишаючи автомобіль, ви можете забрати найважливішу частину головного пристрій з собою і те, що залишиться в автомобілі не буде представляти особливої цінності для злодіїв.

  Дисплеї магнітол можуть бути:

  • монохромними графічними;

  • матричними.

  Між собою вони відрізняються кількістю рядків для відображення інформації.

  Вибираючи автомагнітолу, зверніть увагу на розмір кнопок та розташування органів управління, спробуйте відрегулювати звук, або вибрати необхідну вам композицію. При цьому, пам'ятайте, що всі ці маніпуляції потрібно буде робити за кермом під час керування транспортним засобом, тому управляти головним пристроєм має бути максимально зручно.

  В окрему категорію серед автомагнітол можна віднести так звані “процесорні” магнітоли. Не дивлячись на те, що процесор або цифро-аналоговий перетворювач встановлюється у всіх моделях автомагнітол, “процесорними” називають головні пристрої з ЦАПом на 24 Біта.

  Процесорні “голови” більше підійдуть не любителю, а професіоналу, для якого буде важлива більш тонка настройка звуку, одним з основних переваг “процесорних” магнітол можна назвати можливість встановити затримку звуку між каналами, це, так звана, тимчасова корекція, яка дозволяє скорегувати звукову сцену, згідно розташування слухача. І як раз в “процесорних” магнітолах можна буде зустріти непараметрический, а графічний еквалайзер з кількістю смуг від 5 і більше. Також самі топові моделі “процесорних” головних пристроїв можуть подружитися з мобільним телефоном, щоб отримувати оповіщення з соціальних мереж, або на мобільний телефон можна встановити додаток для тонкої настройки звуку магнітоли.

  2 DIN

  Розібравшись з найпростішими представниками автомагнітол, можна перейти до мультимедійних центрів, які не тільки відтворюють звук, але і можуть розважати вас і ваших пасажирів як під час їзди, так і під час його стоянки.

  Найпростіше рішення подібного плану буде стояти близько 100 у.о. і такі мультимедійні пристрої має розмір 2 DIN, тому зважившись на мультимедійний девайс переконайтеся, що установча шахта вашого авто дозволяє встановлювати головні пристрої такого розміру.

  Мультимедійні 2 DIN магнітоли можуть крім аудіо файлів відтворювати ще відео та фото, а більш дорогі моделі вже мають в своєму функціоналі GPS модуль, для навігації. Що допоможе водієві знайти оптимальний маршрут, навіть опинившись в незнайомому місці. Попутно мультимедійні центри можуть мати вбудований ТВ тюнер, можливість підключення камери заднього виду, або виведення зображення з відеореєстратора або смартфона.

  Але, найголовніше, що всім цим функціоналом буде набагато зручніше користуватися, ніж у випадку зі звичайним головним пристроєм так як управління 2 DIN мультимедійними центрами здійснюється за допомогою сенсорного дисплея. Які, в свою чергу, відрізняються здатністю та розмірами, зазвичай це від 4-х до 8-ми, а іноді і до 10-ти дюймів. Що стосується звуку, то в даних пристрою все буде аналогічно з 1DIN апаратами, залежно від класу мультимедійного центру і його вартості ви отримаєте певну якість звуку з певним набором налаштувань.

  В підбиття підсумку можна сказати, що для правильного вибору автомагнітоли буде правильно сформувати свій список бажаних функцій та технічних особливостей, а широке розмаїття моделей дозволить втілити ваші побажання в реальність.

  Завершена