0800-30-15-85
Безкоштовно зі стаціонарних телефонів та будь-яких операторів України
 • 0800-30-15-85
  Безкоштовно зі стаціонарних телефонів та будь-яких операторів України
 • (067) 470-74-60
  по тарифу оператора
 • (066) 354-31-21
  по тарифу оператора
 • Мої авто
  У гаражі немає жодного авто
   Додати авто
   щоб зберегти авто для використання в наступний раз
   0
  • Кошик
  Мої покупки

  Буксирування автомобіля

  12.02.2018

  Експлуатація автомобіля крім комфорту може вимагати від вас і подолання різних труднощів, які виникають незалежно від манери їзди та досвіду водіння. Трапляється так, що при деяких автомобільних поломки його потрібно відбуксирувати на станцію техобслуговування для того, щоб автомобілю повернули працездатність.

  Існує кілька способів зробити це, найпростіший з них викликати евакуатор, але, звичайно ж, за транспортування автомобіля на евакуаторі доведеться заплатити чималеньку суму, тому якщо технічний стан дозволяє, автомобіль беруть на буксир. При цьому використовують - м'яку зчеплення, тобто звичайний буксирувальний трос.

  На перший погляд в цьому немає нічого складного, але в той же час, буксирування автомобіля вимагає від водія певних знань і ще більшої уваги, ніж при управлінні автомобілем в цілому.

  Як правильно буксирувати автомобіль?

  Для початку потрібно з'єднати два автомобіля буксирним тросом, при цьому важливо розуміти, що на трос будуть впливати різні навантаження від рівномірного розтягування до різких ривків. Тому переконайтеся в цілісності троса і його запасі міцності, в іншому випадку, при розриві троса, його частини в тому числі і металеві з величезною силою та швидкістю розлітаються в сторони, а це може завдати шкоди всім оточуючим.

  Буксирувальні троси бувають:

  • тканинні;

  • металеві.

  Тканинний трос займає менше місця, і більш еластичний, тому він буде гасити ривки автомобіля при буксируванні. Сталевий трос, навпаки, більш жорсткий, але в той же час, більш міцний.

  Вибираючи трос, знайте, що стандартів та ГОСТів на їх виробництво не існує, тому багато виробників вказують підвищені показники розривного навантаження, і щоб уникнути проблем з тросом краще купувати виріб з запасом міцності, або зробити свій вибір на користь перевірених виробників. Згідно наших випробувань, до таких відносяться БЕЛАВТО та Takelag (посилання на тест тросів https://www.youtube.com/watch?v=b4oSgGlAkms&t=174s).

  Надійно з'єднавши два автомобіля між собою, вставте ключ в замок запалювання і поверніть його (заводити двигун не потрібно). Можна подумати, що якщо автомобіль взяли на буксир, то ясна річ, що двигун не працює, так навіщо ж тоді вставляти ключ в замок запалювання? Справа в тому, що якщо ключ не буде знаходитися в замку запалювання, то при першому ж повороті кермо заблокується і автомобіль стане некерованим, а це неминуче призведе до дорожньо транспортної пригоди.

  Двигун автомобіля надають руху не тільки сам автомобіль, але і безліч агрегатів, в тому числі, гідропідсилювач. При незапущених двигуні, кермом буде прощати набагато складніше. До цього потрібно бути готовим, так як маневрувати на дорозі буде досить складно, також дуже важко буде у скрутному становищі педаль гальма, а буксирує вас автомобіль, завжди знаходиться на мінімальній відстані, тому натискати на гальма потрібно впевнено і дуже уважно стежити за дорожньою ситуацією.

  Крім гідропідсилювача та гальм на в авто з запущеним двигуном, природно не буде працювати обдув скла та пічки, тому якщо вас буксирують в негоду будьте готові до того, що скла автомобіля запотіють, а вам буде холодно. В такому випадку, потрібно покласти поруч з тобою серветку або ганчірку, якою можна протирати запітніле скло, щоб бачити дорогу, а також потрібно подбати про теплий одяг аж до шапки та рукавиць, якщо того вимагають погодні умови.

  Також будьте готові до того, що під час буксирування як і під час звичайної їзди на дорозі можуть виникнути аварійні ситуації, тому обов'язково домовтеся з водієм на буксирує автомобілі про умовних знаках, або налагодьте зв'язок між машинами за допомогою рацій або мобільного телефону.

  Природно автомобіль буксирують на нейтральній передачі, тому якщо у вас механічна коробка передач просто включаємо “нейтральну” і котимося.

  Що робити, якщо на машині встановлена автоматична трансмісія?

  Машини на “автоматі” також можна буксирувати, але вже з деякими обмеженнями. Основне пов'язано з тим, що в АКП масло для змащення подається під тиском, а при буксируванні цього не відбувається, так як двигун не запущений, тому деталі в трансмісії починають обертатися без змащення. У такому режимі машину можна буксирувати зі швидкістю до 50км/год та на відстані не більше 40-50 км. Якщо ж двигун працездатний і поломка полягає в чомусь іншому, тоді буксируючи “автомат” запустіть двигун, він приведе в роботу масляний насос і трансмісія змащуватиметься.

  Іноді нюанси буксирування можуть залежати від конструктивних особливостей конкретного автомобіля, тому по можливості, відкрийте інструкцію по його експлуатації та ознайомтесь з правилами буксирування, але якщо такої можливості немає, дотримуйтесь викладених вище загальними правилами.

  Завершена