0800-30-15-85
Безкоштовно зі стаціонарних телефонів та будь-яких операторів України
 • 0800-30-15-85
  Безкоштовно зі стаціонарних телефонів та будь-яких операторів України
 • (067) 470-74-60
  по тарифу оператора
 • (066) 354-31-21
  по тарифу оператора
 • Мої авто
  У гаражі немає жодного авто
   Додати авто
   щоб зберегти авто для використання в наступний раз
   0
  • Кошик
  Мої покупки

  Топ 10 зарядних пристроїв для АКБ

  28.02.2018

  З приходом морозів, попит на зарядні пристрої для автомобільних акумуляторів істотно зростає. Але, чомусь не всі водії вважають цей аксесуар корисним та обов'язковим, з іншого боку, в арсеналі інших водіїв зарядний пристрій займає відноситься до засобів “must have”.

  Головним аргументом перших водіїв вважається те, що за вартість хорошою зарядки можна купити новий акумулятор і ще кілька років безпроблемно їм користуватися. Почасти таке судження можна назвати вірним. Правда не завжди працездатність акумулятора залежить від того, як давно ви її купили, іноді акумулятор може розрядитися через неправильно встановленого додаткового електрообладнання або в тому випадку, коли безтурботний водій забув вимкнути якісь освітлювальні прилади, залишивши автомобіль в такому вигляді на цілу ніч і то, і більш.

  Факторів, що впливають на передчасний розряд абсолютно працездатною батареї, може бути багато і після розряду не викидати акумулятор на смітник, якщо його потрібно просто зарядити. Тому зарядний пристрій має право перебувати в списку необхідних аксесуарів для кожного водія. Інше питання, яке зарядний пристрій вибрати, щоб воно оптимально відповідала необхідним вимогам і, при цьому, мало доступною ціною?

  Щоб полегшити муки вибору для водія, який все-таки зважився на покупку зарядки, ми створили топ 10 найпопулярніших зарядок для акумуляторів, з яких ви зможете вибрати оптимальний устрій під свої завдання.

  10 місце

  Віддано трансформаторному зарядного пристрою від компанії “Дорожня карта” модель DK23-1206CS. Дана зарядка має максимальний струм заряду - 6 А, відповідно підходить для ефективної зарядки свинцево-кислотних акумуляторів ємністю до 60 а/ч. Говорити про те, що за допомогою трансформаторної зарядки “Дорожня карта”, ви зможете заряджати гелеві або AGM акумулятори не доводиться.

  Ще дана модель не має режиму відновлення акумулятора після глибокого розряду та режиму десульфатаціі. Індикація рівня заряду АКБ виконана по-старому за допомогою механічної стрілки. Проте, не дивлячись на свою простоту, “Дорожня карта” DK23-1206CS має:

  • захист від підключення з неправильною полярністю;

  • захист від перегріву;

  • захист від перезарядки;

  • захист від короткого замикання;

  • також може підтримувати акумулятор в зарядженому стані тривалий час.

  Така функція буде оптимальною, якщо ваш акумулятор вже знаходиться не в найкращому стані і ви плануєте скористатися ним через кілька днів. Тоді досить поставити його на зарядку зарядним пристроєм DK23-1206CS і після повного заряду батарея буде підтримуватися в зарядженому стані до того моменту поки ви не вирішите нею скористатися.

  9 місце

  Для тих, кого бентежить олдскульна стрілочна індикація, є аналогічна модель - ALLIGATOR AC801. Зарядка ALLIGATOR трохи дорожче, але вона так само трансформаторна і має струм заряду 6А, значить підходить для зарядки тільки свинцево-кислотних батарей ємністю до 60 а/ч.

  Багато в чому це пристрій є абсолютним аналогом “Дорожньої карти” DK23-1206CS за винятком того, що тут індикація виконаному відео 6-ти світлодіодів, які сигналізують про ступінь заряду акумулятора.

  З функцій безпеки тут також є захист від перегріву та короткого замикання.

  8 місце

  Далі можемо бачити зовсім інший і сучасне зарядний пристроїво AUTO WELLE AW05-1204. Ця модель відноситься до автоматичних зарядних пристроїв та підходить для зарядки акумуляторних батарей різних типів:

  • свинцево-кислотних;

  • AGM;

  • гелевих.

  Також відмінною рисою моделі AW 05-1204 стане LCD дисплей з підсвічуванням, що забезпечує хорошу видимість в темряві та велику інформативність, що допоможе краще оцінити стан акумуляторної батареї і стадію заряду.

  Пристрій відноситься до автоматичної зарядки, це має на увазі наявність вбудованого мікропроцесора, який діагностує стан акумулятора і підбирає оптимальні параметри струму та напруги для його зарядки. арто відзначити, що максимальний струм заряду у AW05-1204 3,8А, але так як пристрій відноситься не до трансформаторних, а до імпульсних зарядки, з його допомогою можна заряджати батареї ємністю до 120 а/ч.

  З додаткових функцій варто відзначити:

  • захист перегріву короткого замикання;

  • функцію зберігання акумуляторної батареї.

  Як і у випадку з Дорожньої карти та ALLIGATOR, AUTO WELLE може протягом тривалого часу підтримувати стовідсотковий заряд батареї до тих пір, поки вона не знадобиться.

  7 місце

  Земляк AUTO WELLE чистокровний німець Bosch C7 0 189 999 07M відноситься до автоматичних, імпульсним зарядних пристроїв, але має більш високий струм заряду і підходить для зарядки всіх типів автомобільних акумуляторних батарей:

  • 12-ти вольтової ємністю від 14 а/ч до 230 а/ч;

  • 24-х вольтової ємністю від 14 а/ч до 120 а/ч.

  Крім захисту від короткого замикання, захисту від перегріву та функції зберігання, з якими ми познайомилися в минулих моделях, Bosch C7 має здатність:

  • відновлювати акумуляторні батареї після глибокого розряду;

  • виступати в ролі джерела живлення.

  Наприклад, це актуально при заміні акумулятора на сучасних автомобілях, коли електроніку автомобіля не можна відключити від джерела живлення, в такому випадку, підключивши зарядку Bosch C7 до клем автомобіля, можна спокійно замінити акумулятор, що не переживаючи, що автомобіль вийде з ладу.

  Так само його можна використовувати як блок живлення для автомобільного холодильника та іншої електроніки, що працює при напрузі 12 вольт. Єдине, що трохи бентежить в C7-м - це ціна та відсутність дисплея. В даному випадку, вся індикація проводиться за допомогою світлодіодів на лицьовій частині зарядного пристрою.

  6 місце

  Далі йде корейська зарядка Hyundai HY400, за допомогою якої можна заряджати:

  • гелеві;

  • свинцево-кислотні;

  • AGM акумулятори.

  Зарядка проводиться в 9 етапів і за кожен етап відповідає вбудований мікропроцесор.

  Тобто, як ви зрозуміли, Hyundai HY400 - це імпульсна зарядка з струмом заряду до 4 А, і можливістю зарядки 12-ти та 6-ти вольтів акумуляторів ємністю до 120 а/ч. Індикація рівня заряду виводиться на LCD дисплей. Hyundai має можливість відновлення акумуляторних батарей і режим десульфатаціі, єдине, в чому HY400 поступається C7, це не можливістю заряду 24-х вольтів акумуляторів, а також максимальна ємністю акумуляторів, що заряджаються.

  Але, з іншого боку, в легкових автомобілях не використовуються батареї ємністю вище 100-11- а/ч і не використовуються 24-х вольт акумулятори.

  5 місце

  На 5-му місці виявляється трансформаторне пристрій і, на цей раз, від компанії Elegant 100 430, яке, на відміно від “Дорожньої карти” та ALLIGATOR, підкуповує більш вигідною ціною, світлодіодною індикацією і можливістю зарядки, як 6-ти так і 12-ти вольтів акумуляторів.

  Максимальний струм заряду становить 6 ампер, але характеристиками даної зарядки передбачена зарядка акумуляторів ємністю до 120 а/ч, таким чином, дана зарядка підходить для будь-яких батарей, будь-яких легкових автомобілів.

  Виробник навіть каже, про те що зарядка підходить для гелевих акумуляторів, але перевіряти це на практиці все ж не варто, якщо ви все-таки обзавелися дорогим гелевим акумулятором, то краще віддати перевагу імпульсним зарядних пристроїв, яке спеціально призначені для зарядки батарей такого типу.

  4 місце

  Якщо у вас немає можливості переплатити за імпульсну зарядку від відомого бренду, але ви все ж хочете отримати якісне багатофункціональний пристрій з режимом відновлення та десульфатаціі акумулятора, потрібно звернути увагу на вітчизняні бренд Аїда та зарядний пристрій 5S. Це імпульсна зарядка з усіма необхідними режимами, яка включає в себе стандартну захист від перегріву та короткого замикання. Також дуже важливі режими десульфатації та зберігання. Підходить Аїда 5S для зарядки 12-ти вольтів акумуляторів ємністю від 1,4 а/ч до 75 а/ч, також користувач може самостійно вибрати струм заряду або 1 А або 5 А.

  Зарядка Аїда багатофункціональна і має кілька способів десульфатаціі, але низька ціна позначилася на дизайні та матеріалах корпусі, Аїда 5S це справжній Франкінштейн серед ЗУ, з великими габаритами та грубими формами. З індикацією у Аїда теж не склалося, на лицьовій панелі є всього 2 світлодіодних індикатора, які сигналізують про підключення зарядки в мережу і про те, що почався процес зарядки.

  До мінусів Аїда 5S можна віднести те, що з її допомогою можна зарядити акумулятори ємністю всього лише до 75 ампір, а в сучасних автомобілях зустрічаються і більш місткі батареї.

  3 місце

  На 3-му місці виявляється Аїда 10S, на відміну від 5-ї моделі, 10-я має можливості вибору струму заряду 1А, 5А та 10А, а також підходить для зарядки батареї ємністю до 180 а/ч. Тому з її допомогою можна зарядити не тільки акумулятор легкового автомобіля, але і батарею вантажівки. Як і 5S, “десятку” можна використовувати для відновлення батареї після глибокого розряду і для зберігання акумуляторів в зарядженому стані в між експлуатаційний період.

  Аїда 10S має більш вигідну ціну, в порівнянні з іншими пристроями з таким же набором характеристик та функцій.

  2 місце

  З урахуванням того, що 90% -95% стартерних автомобільних акумуляторів, виготовлені по свинцевою-кислотної технології, і для їх зарядки не потрібні імпульсні “мудровані” зарядний пристрій, на 2-е місце, ми вирішили поставити саму бюджетну трансформаторну зарядку Lavita LA 192204.

  Подібного роду пристосування буде по кишені абсолютно будь-якому водієві і зможе виручити в ті рідкісні моменти, коли за збігом обставин або через безтурботність водія, акумулятор просто сів і не вимагає ні відновлення, ні десульфатаціі, ні зберігання в зарядженим стані, все що потрібно в такому випадком - це простого відновлення рівня заряду.

  Lavita 192204 відноситься до трансформаторних зарядки, має всі необхідні режимами захисту для безпечного використання і підходить для зарядки свинцево-кислотний батарей від 6-ти до 12-ти вольт ємністю до 60 а/ч.

  Незважаючи на те, що в цьому топі ми шукали компроміс між доступністю, сучасними технологіями та функціоналом, віддаючи вищі щаблі то дорогим імпульсним, то дешевим трансформаторних пристроїв.

  1 місце

  На 1-му місці опинилася, перевірена часом зарядка, Bosch C3 0 189 999 03M, яка в якійсь мірі є спрощеною версією Bosch C7.

  У той же час, в порівнянні з 7-мою, 3-тя модель володіє помірною ціною, як не можна краще, зможе підійти практично будь-якому водієві для вирішення будь-яких можливих проблем, що виникають автомобільними акумуляторами різного типу. З її допомогою можна заряджати батареї від 6В до 12В і ємністю від 1, 2 а/ч до 120 а/ч. Дана модель обладнана мікропроцесором, тому самостійно визначає оптимальне параметри зарядки акумулятора і використовує їх для відновлення працездатності батареї. Так само якщо ви за допомогою цієї зарядки будете заряджати один і той же акумулятор, вона запам'ятає настройки для конкретної батареї, але на відміну від 7-ї моделі Bosch C3, не можна використовувати в якості 12-ти вольта джерела живлення для підключення електричних пристроїв, зате за цілком адекватну ціну, ви отримаєте сучасне зарядний пристрій, який буде залишатися актуальним тривалий час і не підведе в скрутну хвилину.

  Звичайно ж, не кожному знадобиться дороге, імпульсний пристрій з безліччю функцій та режимів. За допомогою даного топа, ви зможете підібрати пристрій, який задовольнить саме ваші потреби.

  Завершена