0800-30-15-85
Безкоштовно зі стаціонарних телефонів та будь-яких операторів України
 • 0800-30-15-85
  Безкоштовно зі стаціонарних телефонів та будь-яких операторів України
 • (067) 470-74-60
  по тарифу оператора
 • (066) 354-31-21
  по тарифу оператора
 • Мої авто
  У гаражі немає жодного авто
   Додати авто
   щоб зберегти авто для використання в наступний раз
   0
  • Кошик
  Мої покупки

  Найнепотрібніші поради при виборі АКБ

  23.03.2018

  Вибираючи автомобільний акумулятор, багато автовласників стає буквально одержимими цією ідеєю. В страху купити щось не те, вони годинами сидять перед комп'ютером, гортаючи сторінки інтернету, "зависають на форумах" і не дають спокою знайомим з розпитуваннями про те, який же акумулятор найкращий.

  У такій ситуації, автомобіліст, як губка вбирає в себе будь-яку потрібну і непотрібну інформацію, яка на його думку допоможе зробити правильний вибір. Але, на жаль, людська психіка влаштована таким чином, що нерідко самі дурні і абсурдні поради запам'ятовуються найкраще і, начитавшись таких порад, муки вибору акумулятора стають ще сильнішими, намагаючись застосувати отримані знання на практиці, водій кидається від однієї торгової точки до іншої, від одного сайту до іншого, але ніде не можуть задовольнити його побажання, так як вони не мають відношення до реальності.

  Тому ми вирішили розповісти вам про найдурніші і абсурдні поради, які можна почути при виборі акумуляторної батареї.

  • Дата виробництва

  Щоб привернути увагу аудиторії багато горе-порадники часто розповідають про те, що акумуляторна батарея повинна бути обов'язково свіжа, а ще краще і теплою. Дійсно, купувати тільки що вироблений продукт, набагато приємніше, але акумулятор це не хліб, і полежавши на полиці пару місяців він не зіпсується.

  Справа в тому, що пік продажів автомобільних акумуляторів припадає на холодну пору і, батарея що не продавалась в цей період, може спокійно чекати наступної зими на полицях магазинів, але справа в тому, що ті батареї, які виробляються сьогодні сильно відрізняються від тих батарей, які пропонувалися споживачеві 15,20 і 30 років тому.

  Будь-який сучасний акумулятор має мінімальний струм саморозряду. І з моменту виробництва спокійно може стояти на полиці магазину два роки, не втрачаючи своїх властивостей. Надалі, при періодичній підзарядці, така батарея може простояти ще 5 років без втрати експлуатаційних характеристик.

  Наприклад, візьміть автомобілі, які, чекаючи свого покупця, стоять на майданчиках автосалонів по року і більше. При цьому, перебуваючи, на вулиці на них постійно впливають перепади температур від літньої спеки до зимових морозів. У магазині ж батарея зберігається при оптимальній температурі, при цьому нерідко можна почути, що рідний АКБ служить по 5-6 років.

  Підсумок: дата виробництва грає, швидше за все, другорядну роль і не є основним критерієм при виборі батареї. Якщо до вашого вибору буде запропоновано два акумулятора з різною датою виробництва, то тут краще звернути увагу на технічні характеристики і технології виробництва, а не брати за контрольну точку відліку саме дату сходження з конвеєра. До речі, сама дата виробництва найчастіше зашифрована в серійному номері, тому якщо ви все-таки будете цікавитися датою виробництва акумулятора, обов'язково подивіться цей відео ролик https://www.youtube.com/watch?v=wilQbW6njHE.

  • Ваги акумулятора

  Ще більш нерозумна порада - перевірка маси або, висловлюючись простою мовою, ваги акумулятора. Якщо слідувати такій пораді - це зважування акумулятора дозволить вам визначити недолив електроліту або ще якісь конструктивні порушення. Насправді, у кожного виробника акумуляторів є свої фірмові технології виробництва корпусу і пластин, тому вага батарей однакової ємності, але різних виробників все-одно буде різною.

  На масу АКБ може вплинути наявністю додаткових ребер жорсткості всередині і зовні корпусу, наявність захисних кришок на клемах, форма і розмір ручки для транспортування батареї, а також матеріали, які використовуються при виробництві пластин акумулятора і активної маси. В одних акумуляторів конверти, в які запечатані пластини, можуть бути без додаткової обробки, а у інших конверти мають обробку по периметру. В такому випадку, горе-порадники порадять звернути увагу на паспорт акумулятора, де повинна вказуватись точна вага. Але, на жаль, практично жоден виробник АКБ не прикладає до них паспорт із зазначенням точної ваги. Пошуки точної ваги конкретної моделі в Інтернеті теж не увінчаються успіхом. І навіть, якщо вам все-таки вдасться дізнатися скільки повинен важити бажаний акумулятор, для подібної діагностики вам знадобиться мати при собі точні ваги, які зможуть розпізнати різницю у вазі буквально в 10-20 грам не долитого електроліту.

  До речі, багато сучасних акумуляторів, мають напівпрозорий корпус, на якому нанесені мітки мінімального і максимального рівня електроліту. Тому, якщо вас цікавить це питання, досить поставити батарею навпроти вікна або піднести до джерела світла, який просвітить корпус і ви зможете побачити точний рівень електроліту в конкретному акумуляторі.

  Єдине, що допоможе визначити зважування акумулятора це його фактичну ємність. Нерідко виробники акумуляторів роблять батареї з ємністю 55 А\год, але в цілях конкурентної спроможності пишуть на такий батареї ємність в 60 А/год, а ви розумієте, батарея меншої еиності матиме меншу вагу, але знову-таки для визначення цього параметра потрібні дуже точні ваги.

  • Щільність електроліту

  Щільність електроліту це, мабуть, основний параметр, за яким можна визначити рівень заряду акумулятора. За точністю вимірювання щільності електроліту перевершує навіть вимірювання напруги. Але, з огляду на те, що 99% сучасних акумуляторів є необслуговуваними (тобто, доступ до банок повністю закритий) перевірити при покупці акумулятора щільність електроліту неможливо.

  Навіть якщо і батарея буде обслуговуваною, жоден продавець не дозволить вам викручувати пробки до її покупки. Це не головна перешкода для виміру щільності електроліту, знадобиться ареометр і вміння з ним поводитися. Людина, яка вперше зіткнулася з вибором акумуляторної батареї навряд чи стане морочитися з таким приладом. І навіть, якщо ви маєте ареометр і знайдете в продажу батарею у якій можна виміряти щільність електроліту, то все що це вам дасть - це інформацію про рівень заряду АКБ, який можна перевірити і звичайним вольтметром.

  • Гарантія на акумулятор

  Найабсурднішою, на наш погляд, є та порада, що гарантія на акумулятор не має ніякої ваги, оскільки скористатися нею можна тільки у випадку доведення факту заводського браку. Дійсно так і є, обміняти товар по гарантії, або отримати безкоштовний його ремонт можна в тому випадку, якщо виявлений заводський дефект, і це стосується не тільки автомобільних акумуляторів, а й будь-яких інших товарів. Ніхто не стане міняти вам по гарантії мікрохвильову піч, якщо ви поставите її на газову плиту і спалите, те ж саме стосується і автомобільних акумуляторів, якщо батарея постійно перебувала в глибоких розрядах або використовувалася на автомобілі з несправним генератором - це свідчить про неправильну експлуатацію товару, а, відповідно, розраховувати на обмін по гарантії, в такому випадку, вкрай складно.

  Тому якщо дотримуватися тої логіки, що гарантія на АКБ не має ніякого сенсу, можна сміливо говорити про те, що гарантія на будь-які інші товари теж не має сенсу, але в нашій практиці дуже часто зустрічаються випадки, коли виробник батареї в боротьбі за свого споживача і небажанні псувати відносини з таким великим дилером як База Автозвука, готовий міняти акумулятор на новий по гарантії навіть в разі неправильної експлуатації. В інших випадках, коли батарея втратила працездатність з вини покупця сервісні центри виробників АКБ проводять безкоштовну діагностику і відновлення батареї до робочого стану.

  Звичайно ж, у всесвітній павутині ви зможете знайти і інші непотрібні, а то і шкідливі поради щодо вибору автомобільних акумуляторів, але як мінімум те, що ви прочитали в цій статті допоможе вам при виборі і не дасть збитися з правильного шляху.

  Завершена