0800-30-15-85
Безкоштовно зі стаціонарних телефонів та будь-яких операторів України
 • 0800-30-15-85
  Безкоштовно зі стаціонарних телефонів та будь-яких операторів України
 • (067) 470-74-60
  по тарифу оператора
 • (066) 354-31-21
  по тарифу оператора
 • Мої авто
  У гаражі немає жодного авто
   Додати авто
   щоб зберегти авто для використання в наступний раз
   0
  • Кошик
  Мої покупки

  Що таке екранування кабелю

  28.03.2018

  Кабель який використовується в передачі цифрових сигналів має спеціальне екранування. Безпосередньо в центрі самого кабелю знаходяться жили для передачі струму, але оскільки кабель призначений для звукової та цифрової автомобільної апаратури, то безпосередньо по струмопровідних жилах проходять сигнали. Для того щоб уникнути різноманітних перешкод і спотворень необхідно використовувати тільки екрановану проводку. Варто зазначити що екранований кабель може використовуватися як в загальних цілях так і для заземлення.

  Виробники екранних проводів намагаються досягти максимального захисту для свого продукту, але в кожного виду екранування існують свої переваги і недоліки.

  Плюси екранування.

  Екранування і тип екрану визначаються з майбутньої експлуатації кабелю, а також його технічних характеристик. Екранна обмотка покращує міцність і надійність ізоляції кабелі і забезпечує захист від зовнішнього середовища. Надає чисте звучання автомобільної аудіосистеми.

  Види екранів кабелю.

  1. Фольга (мідна та алюмінієва)

  Мідна або ж алюмінієва фольга намотується навколо жили кабелю, чим забезпечує щільне покриття і захист. На перший погляд здається що це ідеальне рішення щодо екранування кабелів, але фольгований екран має один головний недолік. Мала механічна міцність, застосування такого виду екранування обмежена, і часто застосовується тільки для стаціонарної проводки.

  2. Екранне обплетення (сітчаста)

  Данний вид вважається найнадійнішою формою екранування, завдяки своїми механічними властивостями. Таке екранування досить складне у виробництві і не забезпечує повне покриття жили кабелю. Є виробники які забезпечують більш щільне сітчасте плнтіння, яке максимально захищає від перешкод на 96%. Але вартість таких проводів значно більше.

  3. Проволочне обплетення (спіральна).

  Такий вид кабелю відрізняється своєю високою еластичністю на відміну від інших. Такі властивості набагато більше полегшують монтаж кабелю, оскільки його можна встановлювати в важкодоступних місцях автомобіля. Мінусом даного виду є не повне екранування жили кабелю. Максимум площа покриття сягає до 80%. Також малий механічний вплив швидко призводить кабель в непридатність, хоча даний вид екранування набагато міцніший за фольга.

  4. Подвійне екранування.

  Такий вид екранування може бути в двох сумісництвах:

  • Комбінація фольги і обплетення сітчастої.

  • Подвійний шар спіральної обплетення яка покриває більшу площу жил кабелю.

  Нумерація екранування.

  Якщо у кабелю одинарне екранування наприклад (алюмінієва фольга), то вона позначається буквою F (Foiled). При подвійному екрануванні кабелю (сітчаста обплетення + фольга) позначається буквою S (Shielded).

  Як досягається якість екрану для автокабеля.

  Найважливішим якісним фактором для екранування, є товщина фольги навколо кабелю. Адже надто товста фольга зробить кабель більш жорстким і ламким, а сильно тонкий послабить екран і буде пропускати перешкоди, крім цього зменшується термін служби кабелю. На даний момент виробники намагаються оптимізувати всі показники при виготовленні фольги товщиною яка становить від 20 до 100 млм (мікрометрів).

  Важливим якісним фактором екранування в крученій парі є хвильовий опір. Щоб вирішити проблему з ізоляцією для екранування крученої пари, її виготовляють пористої або ж товстої. Такий екран з ізоляцією збільшує діаметр кабелю. Пориста ізоляція виготовляється на спеціальному обладнанні, виходячи з цього збільшується вартість на продукт з такою ізоляцією. Екран кручена пара з пористої ізоляцією має дуже слабку механічну міцність, прогинається і не тримає прежнею форму.

  Маркування екранування кабелів.

  Дізнатися чи є екранування чи ні можна за допомогою маркування. Існує шість позначень:

  • UTP - Вита пара (без екранування);

  • FTP або F/UTP - кручена пара (екран з фольги, мідної або алюмінієвої);

  • STP - кручена пара з окремим екраном для кожної пари і сітчастим зовнішнім екраном;

  • S/FTP - кручена пара з окремим фольгірованним екраном для кожної пари і зовнішнім екраном з мідного обплетення;

  • SF/UTP - незахищена вита пара, що має тільки зовнішнє фольгіровання і загальну мідну оплетку.

  Завершена