0800-30-15-85
Безкоштовно зі стаціонарних телефонів та будь-яких операторів України
  • 0800-30-15-85
    Безкоштовно зі стаціонарних телефонів та будь-яких операторів України
  • (067) 470-74-60
    по тарифу оператора
  • (066) 354-31-21
    по тарифу оператора
  • Кошик
Мої покупки

Тест акустичної повсті

29.03.2018

Незважаючи на те, що сфера і ринок автомобільної шумоізоляції поступово розвивається і в продажу з'являється все більше нових матеріалів, найпопулярнішим матеріалом для "безшумки" до сих пір є старий добрий СПЛЕН. І в першу чергу це пов'язано з його доступністю, але у СПЛЕН з'явився конкурент, під назвою акустична повсть, точніше такий матеріал відомий давно, як і відомі його шумоізолюючі властивості, а ось те що повсть за своєю ціною почав наближатися до СПЛЕН, факт відносно недавній. Звичайно ж повсть від різних виробників має різну вартість, є повсть дешевша, але є і дорогі екземпляри. В першу чергу на вартість повсті впливає матеріал з якого він зроблений, в класичному розумінні повсть виготовляється з овечої вовни, рідше з вовни кроликів, але до акустичного повсті це не має ніякого відношення. Повсть яка

застосовується для шумоізоляції, схожа на натуральний тільки своєю структурою і назвою, а виготовляють його з натуральної нетканної матерії, або з синтетичних сполук, на основі поліетилену. Синтетична повсть значно дорожче ніж натуральна, але більш схильна до впливу вологи. У будь-якому випадку натуральна і синтетична повсть через свою структуру дуже добре вбирають вологу, через що його неможливо застосовувати на деяких деталях кузова. Наприклад якщо торкнутися шумоізоляції дверей то не варто обклеювати повстю фільонку, так як всередині двері завжди присутня вода, оптимальним місцем для застосування акустичної повсті при шумоізоляції дверей буде монтажна панель, технологічні отвори якої попередньо закриті фольгою або віброізоляцією.Також повсть підійде для шумоізоляції даху, а ось для підлоги і багажника краще використовувати інші матеріалами. При цьому повсть дуже м'який матеріал, і він не буде відклеюватися з нерівних ділянок кузова, як це часто буває з СПЛЕН.

До речі про вартість, для тесту ми взяли чотири зразки акустичної повсті, два натуральних Caiman 5 і Caiman 8 від Acoustics, і два синтетичних Comfort Felton, StP Повсть акустична, в перерахунку вартості на 1 м2, найдорожчою виявилася Comfort Felton - 412 грн, при товщині 10 мм, таку ж товщину має і StP, але він коштує 173 грн, Caiman 8 товщиною 8 мм обійдеться в 137 грн і найдешевший і самий тонкий Caiman 5 при товщині 5 мм коштує 112,5 грн. Таким чином в категорії вартість, матеріал Felton заробляє всього 1 бал, 2 бали отримує StP, 3 бали Caiman 8 і 4 бали Caiman 5.

Але вартість матеріалу це на головне питання, куди важливіше те як повсть справляється з ізоляцією звуку. Для прояснення цього моменту ми скористалися спеціальним звуковим стендом і шумоміром. В ході експерименту ми по черзі накривали джерело шуму різними матеріалами, фіксуючи наскільки знизився рівень шуму. Без використання шумоізоляції рівень шуму був 86,3 dB, накривши стенд повстю Caiman 5 рівень шуму знизився до 78,6 dB, Caiman 8 показав результат в 77,9 dB, ще краще впорався Comfort Felton 74,5 dB і аутсайдером виявився StP він практично не вплинув на рівень шуму, його результат 84,6 dB. Таким чином мінімальний 1 бал отримує StP, 2 бали Caiman 5, 3 бали Caiman 8 і 4 бали у Comfort Felton.

Тепер спираючись на вартість і звукоізолюючі властивості можна вивести загальний бал і визначити оптимальний матеріал по співвідношенню ціна/якість. Мінімальна кількість балів, а саме 3 бали набрав StP, його підвели і звукоізолюючі якості і ціна, 5 балів заробив Comfort Felton і до даної повсті немає ніяких претензій, єдине що завадило йому піднятися вище це занадто висока ціна. І по 6 балів заробили Caiman 5 і Caiman 8, так вийшло що Caiman 5 трохи дешевше, а у Caiman 8 краще шумоізолюючі властивості.

В результаті даного тесту ми змогли з'ясувати що навіть найдешевші представники акустичної повсті мають хороші звукоізолюючі властивості і тому можуть стати гідною альтернативою СПЛЕН.

Завершена