0800-30-15-85
Безкоштовно зі стаціонарних телефонів та будь-яких операторів України
 • 0800-30-15-85
  Безкоштовно зі стаціонарних телефонів та будь-яких операторів України
 • (067) 470-74-60
  по тарифу оператора
 • (066) 354-31-21
  по тарифу оператора
 • Мої авто
  У гаражі немає жодного авто
   Додати авто
   щоб зберегти авто для використання в наступний раз
   0
  • Кошик
  Мої покупки

  USB Type-C: універсальний роз'єм для всього

  29.03.2018

  Перша модифікація шини USB презентована в 1995 році. Безпосередньо USB став більш ефективним інтерфейсом за всю епопею обчислювальних систем. Безліч девайсів з'єднуються за допомогою USB, тому значимість даного інтерфейсу важко оцінити. Очевидно, з виникненням роз'єму USB Type-C, розуміння про здібності і значущості універсального USB може істотно змінитися. В першу чергу перед тим, як заявляти про можливості, необхідно визначити, чим відрізняється багатофункціональне гніздо нової конструкції.

  USB Type-C трошки більше звичайного USB 2.0 Micro-B, але набагато менше подвійного USB 3.0 Micro-B, а також раніше про традиційний USB Type-A.

  Розміри конектора дають можливість використовувати його для будь-яких гаджетів, наприклад, мобільних телефонів або планшетів з оптимальною товщиною корпуса.

  Роз'єм USB Type-C має округлу форму. Контактна група роз'єму містить двадцять чотири виходи . Якщо порівнювати зі звичайним USB - це набагато більше. Роз'єми USB з інтерфейсами 1.0 і 2.0 мають чотири контакта, а роз'єми з інтерфейсом 3.0 - дев'ять виходів .

  Головна перевага USB Type-C - симетрія, що дає можливість під'єднати роз'єм незалежно від сторони. Регулярна проблема девайсів з USB-роз'ємами різної конструкції в кінцевому підсумку вирішена. Рішення проблеми відбувається не звичайним повторенням всіх контактних груп. Тут застосовується конкретна закономірність автоматичного узгодження і комутації.

  З двох сторін розміщуються схожі роз'єми. Тому, застосовуючи роз'єм USB Type-C, не потрібно підбирати, яким боком провідника підключати основне і відоме пристрою.

  USB Type-C: універсальний роз'єм для всього. Наружний шар конектора виключає будь-які отвори або вирізи. З метою його фіксації в роз'ємі застосовуються внутрішні бічні засувки. Штекер буде досить щільно триматися в роз'ємі. Зазорів, аналогічних тим, які можна було бачити в USB 3.0 Micro-B, тут не буде.

  Механічний резерв роз'єму USB Type-C становить приблизно 10 000 підключень. Аналогічна кількість властива і для USB 2.0 Micro-B.

  Одна з позитивних сторін USB Type-C - право застосування з метою передачі інформації інтерфейсу USB 3.1, який пророкує збільшення максимальної кількість переданої або отриманої інформації за одиницю часу до 10 Гб/с. Але, USB Type-C і USB 3.1 - це не рівносильні терміни і точно не синоніми. У форматі USB Type-C можуть бути виконані здатності як USB 3.1, так і USB 3.0 і в тому числі і USB 2.0.

  Порт USB Type-C спочатку розроблявся як багатофункціональне рішення. Крім прямої передачі інформації по USB, він може також застосовуватися в режимі Alternate Mode з метою здійснення сторонніх інтерфейсів. Подібну еластичність USB Type-C застосовувала організація VESA, запровадивши ймовірність передачі відеопотоку за допомогою режиму DisplayPort Alt Mode.

  Невеликі габарити, легкість і практичність підключення нарівні з великими здібностями обіцяють даному роз'єму повторити результат свого попередника. Звичайний порт USB неодноразово удосконалився, але настав період кардинальних змін. 10 Гб/c з перспективою подальшого масштабування, передача енергії потужністю до 100 Вт і зображення з роздільною здатністю до 5К. Ще один аргумент на скарбничку USB Type-C - відкритий стандарт, який не викликає від виробників ліцензійних відрахувань. Має бути ще значна робота, проте попереду помітний результат, для якого потрібно пройти цей шлях.

  Завершена