0800-30-15-85
Безкоштовно зі стаціонарних телефонів та будь-яких операторів України
 • 0800-30-15-85
  Безкоштовно зі стаціонарних телефонів та будь-яких операторів України
 • (067) 470-74-60
  по тарифу оператора
 • (066) 354-31-21
  по тарифу оператора
 • Мої авто
  У гаражі немає жодного авто
   Додати авто
   щоб зберегти авто для використання в наступний раз
   0
  • Кошик
  Мої покупки

  Імпульсні і трансформаторні зарядні пристрої. Що вибрати?

  02.04.2018

  Питання підзарядки акумуляторної батареї стає особливо актуальним з настанням холодної пори року. В умовах постійного переміщення в межах міста, де часті запуски двигуна змінюються маленькими відстанями поїздок, акумуляторна батарея не встигає поповнити свою ємність від автомобільного генератора. Влітку даний дефіцит практично не помітний, але при мінусовій температурі пуск двигуна стане просто неможливим. В таких умовах експлуатації, періодична підзарядка АКБ від стаціонарної мережі є просто необхідною.

  На сьогоднішній день існує величезна кількість зарядних пристроїв для акумуляторних батарей. Безліч модифікацій, що відрізняються кількістю вбудованих функцій, країною виробництва, і ціною, здатні заплутати автолюбителя. Давайте розберемося в головних відмінностях, принципах роботи ЗУ. На що необхідно звернути увагу при виборі?

  Всі автомобільні зарядні пристрої, які присутні на ринку, діляться на два класи: імпульсні і трансформаторні.
   

  Трансформаторні пристрої були винайдені дуже давно. Їх конструкція досить проста, вона складається з трансформатора і випрямляча. Дані пристрої перетворюють струм домашньої мережі, отримуючи на виході 14,5 Вольт. Вони заряджають акумуляторну батарею з постійною силою струму, яка виставляється вручну і залежить від ємності АКБ. При використанні такого пристрою, необхідно постійно контролювати процес зарядки. Несвоєчасне відключення може спричинити закипання електроліту і руйнування пластин. Такий пристрій здатен повністю зарядити батарею за відносно короткий проміжок часу. Головними недоліками є велика вага і габарити, постійний контроль процесу, зношування АКБ що заряджається.

  Імпульсні зарядні пристрої вважаються більш сучасними. У них також присутній трансформатор, але він працює на більш високій частоті. Дані пристрої набагато компактніше і мають невелику вагу. Вони заряджають акумуляторну батарею з постійним значенням напруги. При використанні такого пристрою немає необхідності контролювати процес зарядки, такий метод вважається більш безпечним і не може привести до перезаряду АКБ або закипання електроліту по закінченню зарядки.

  І трансформаторні і імпульсні пристрої мають свої переваги і недоліки. Перші вимагають постійного контролю і ручного управління, вони здатні перезарядити акумулятор або зруйнувати пластини. Другі не можуть зарядити батарею на 100%, тому що чим більше заряд, тим менше величина струму подається на клеми. Зворотна ситуація складається при підключенні сильно розрядженою батареї, в такому випадку є ймовірність подачі занадто великого струму, що призведе до закипання електроліту і руйнування пластин на самому початку процесу.

  З огляду на сучасний ритм життя, автоматизація процесу виглядає дуже привабливо, адже не багато людей готові витратити цілий день на те, щоб стежити і коригувати заряд акумулятора свого автомобіля. Також слід зазначити, що акумуляторні батареї, обслуговуються, рекомендується заряджати саме імпульсним зарядним пристроєм.

  Сучасні імпульсні зарядні пристрої мають високий захист від короткого замикання. Більшість з них забезпечено функцією підтримки заряду, який включається автоматично по закінченню процесу зарядки.

  При виборі ЗУ слід звернути увагу на вихідну силу струму. Мінімальне значення якої має становити 10% від номінальної ємності вашого акумулятора. Рекомендується вибирати пристрій з невеликим запасом даного параметра, таким чином воно буде працювати не на межі своїх можливостей, що дозволить продовжити термін його служби.

  Завершена