0800-30-15-85
Безкоштовно зі стаціонарних телефонів та будь-яких операторів України
 • 0800-30-15-85
  Безкоштовно зі стаціонарних телефонів та будь-яких операторів України
 • (067) 470-74-60
  по тарифу оператора
 • (066) 354-31-21
  по тарифу оператора
 • Мої авто
  У гаражі немає жодного авто
   Додати авто
   щоб зберегти авто для використання в наступний раз
   0
  • Кошик
  Мої покупки

  Що може автомобільний тримач Smartbuster чашка YR-320

  16.04.2018

  У наших статтях ми постійно тестуємо, порівнюємо між собою та перевіряємо на профпридатність різні корисні, сумнівно корисні і нові “штуки” зі сфери автомобільних аксесуарів.

  Сьогодні під наш приціл потрапив автомобільний підстаканник, або утримувач для кружки з функцією підігріву та охолодження від компанії Smartbuster. З назви девайса багатьом з вас звичайно стало зрозуміло для чого потрібен такий девайс.

  Багато з вас знають, що охолодити напій в автомобілі можна іншими способами, наприклад, пляшку з водою можна загорнути у вологий рушник та прив'язати де-небудь на даху автомобіля. Але такий дах є не у кожної машини, або можна скористатися дефлектором кондиціонера в бардачку, але і таким бардачком обладнаний не кожен автомобіль. А ось піти в зворотному напрямку і розігріти в машині воду для приготування чашки чаю, або кави набагато складніше. При виникненні такої необхідності вам може допомогти підсклянник з підігрівом.

  Згідно з інструкцією, такий девайс може гріти воду до 65 градусів за Цельсієм та охолоджувати її на 20 градусів нижче, ніж температура навколишнього середовища. Тобто, якщо температура повітря в салоні автомобіля +22 С, то ваш напій охолодитися до +2 С. Також виробник говорить про те, що підсклянник Smartbuster YR-320 безпечний для навколишнього середовища, так як в ньому не застосовується холодоагент та інші забруднюючі атмосферу речовини. Дійсно так і є, охолодження та нагрівання здійснюються за допомогою так званого елемента Пельтьє. Він простіше конструктивно, дешевше при виробництві і менш ефективний, ніж класичний компресор. Та й уявити собі компресор холодильника подібного розміру просто неможливо. Тому в даному випадку екологічність девайса, швидше за все, пов'язана з неможливістю установки охолодження іншого типу.

  Що ж таке елемент Пельтьє?

  Грубо кажучи, це дві металеві пластини на які подається електричний струм в результаті чого одна з пластинах нагрівається, а інша охолоджується. Якщо змінити полярність напруги, то та пластина, яка грілася буде охолоджуватися, а холодна пластина почне грітися. І, як ви розумієте, подібного роду технологія не найефективніша.

  Ефект нагрівання

  Тому для початку ми вирішили перевірити підсклянник на нагрів, розмістивши в ньому склянку з водою і термометр. Ми включили підстаканник і стали чекати за скільки ж нагріється стакан води з +20 С до обіцяних +65 С.

  В процесі експерименту час минав, а ось температура води в склянці піднімалася нешвидко, через 2 години вода нагрілася до +40 С і потім ще через півгодини температура піднялася максимум на 2 градуси і це стало межею. Після такого спостереження ми зробили висновок, що максимальна температура нагріву становить не + 65С, а всього +42 С, що майже на третину менше від заявлених характеристик. Тобто, якщо говорити про функції нагрівання, то все що може підсклянник Smartbuster це продовжити час охолодження напою. Говорити про те, що ваш чай, або кава буде залишатися постійно гарячим, на жаль, не доводиться.

  Ефект охолодження

  Але, у режимі охолодження, справа пішла трохи краще. Температура навколишнього середовища була порядку +22 С, а температура води в склянці + 42С. Тобто, відразу після нагрівання ми перейшли до режиму охолодження, тим більше, що забута в салоні автомобіля пляшка з водою, в жаркий день спокійно може нагрітися до 40 градусів і вище.

  Приблизно через годину температура води в склянці опустилася до +2 С - +4 С, а температура навколишнього середовища навпаки піднялася до +26 С. Швидше за все, це було пов'язано з нагріванням корпусу підстаканники, поряд з яким знаходився другий термометр. Але, корпус підстаканники гріється не сильно, приблизно до +27 С. У ньому встановлений хороший радіатор та додаткова крильчатка для нагнітання повітря.

  Кулер виявився досить гучним, рівень шуму в кімнаті при вимкненому підстаканнику склав 45,3 dB, а після включення підстаканників рівень шуму піднявся до 72,6 dB. Тому, при включенні підстаканники в салоні автомобіля, потрібно буде включити ще й музику, причому включити її голосніше.

  Повертаючись до теми нагріву корпусу, хочеться відзначити, що до + 27С він гріється якщо навколо забезпечена хороша циркуляція повітря. При установці власника в штатний підстаканник, який, як правило, закритий і знаходиться в центральній консолі, температура може піднятися значно вище, так як погіршується циркуляція повітря.

  На наш погляд, оптимальним місцем для установки такого власника будуть висувні відкриті підстаканники, в яких забезпечується хороша циркуляція повітря. Такі підстаканники зазвичай бувають в центральній частині, біля магнітоли між водієм та пасажиром, а також з боків від них, ближче до дверей.

  Але і тут вам доведеться зіткнутися з невеликою трудністю, кабель живлення підстаканники розпорядженні невеликою довжиною, який цілком вистачить для того, щоб підключити підстаканник, розміщений в центральній консолі і не вистачить, щоб дотягнутися до бічних підстаканників.

  Підсумок

  Ми можемо зробити абсолютно обгрунтований висновок, що підсклянник з функції підігріву та охолодження Smartbuster YR-320 не підходить для нагріву напою, так як +42 С це, можна сказати, холодний чай або холодну каву. З функцією охолодження ситуація трохи краще, але для того щоб охолодити 200 мілілітрів води, вам доведеться цілу годину слухати нестерпне “гудіння” кулера.

  Завершена