0800-30-15-85
Безкоштовно зі стаціонарних телефонів та будь-яких операторів України
 • 0800-30-15-85
  Безкоштовно зі стаціонарних телефонів та будь-яких операторів України
 • (067) 470-74-60
  по тарифу оператора
 • (066) 354-31-21
  по тарифу оператора
 • Мої авто
  У гаражі немає жодного авто
   Додати авто
   щоб зберегти авто для використання в наступний раз
   0
  • Кошик
  Мої покупки

  Що таке сплен? Як правильно клеїти сплен? Ціна і ефективність шумоізоляції

  19.04.2018

  У даній статті ми поговоримо про такий матеріал як сплен, який є найдоступнішим і найулюбленішим багатьма автомобілістами матеріалом для шумоізоляції автомобіля. Наша розмова буде обертатися навколо шести найпопулярніших зразків сплену від різних виробників, яким споживач найчастіше віддає перевагу. За своєю суттю, сплен - це спінений поліетилен, який в свою чергу може бути спінений або зшитий як фізичним так і хімічним чином, але технологія виробництва не впливає на технічні характеристики матеріалу, зате впливає на вартість. Зшитий хімічним чином сплен буде трохи дешевший. Також хімічно зшитий сплен за зовнішнім виглядом трохи відрізняється від сплену, зшитого фізичним чином, наприклад, зразками хімічного сплену можна називати Ultimate Polifoam і СТК Splen NX, а явним і найвідомішим представником фізичного сплену є StP Сплен. Але, як згадувалося вище, спосіб виробництва не відбивається на шумоізоляційних властивостях.

  До речі про шумоізоляцію, спочатку спінений поліетилен був розроблений як утеплювач і застосовувався в будівництві, саме з цієї причини навіть зараз в будівельних магазинах можна знайти теплоізоляцію для труб із зшитого поліетилену. Шумоізоляційні властивості даного матеріалу можна назвати другорядними, зате широка поширеність і низька ціна роблять сплен матеріалом повсюдно доступним, і він до цих пір дуже часто застосовується для шумоізоляції автомобілів.

  Тому ми вважаємо за потрібне перевірити дані матеріали на шумоізоляційні властивості і на адигею до металу, питання адгезії для сплену не менш важливе, ніж питання шумоізоляції, так як цей матеріал досить жорсткий і при обклеюванні не рівних ділянок сплен, раз у раз, норовить відклеїться і повернуться до свого початкового стану. Для тесту, в якості нерівної металевої поверхні, ми використовували сталеву трубу діаметром 100 мм, звичайно ж в автомобілі можна знайти ділянки більш нерівні, але є і більш рівні місця, тому радіус труби можна назвати "середнє арифметичне кривої". Перед обклеюванням, поверхню труби ми не тільки знежирити антисиліконом, але і обробили матовим дрібним наждачним папером. І, якщо ви будете клеїти сплен або будь-яку іншу "шумку" поверх віброізоляції, що найчастіше і буває, то бажано фольгу "вібро" матувати дрібною наждачкою, це поліпшить адгезію матеріалу з поверхнею. Після підготовки поверхні, нарізані на смужки шириною 5 см всі шість зразків були наклеєні на трубу по колу, і залишені на 48 годин під наглядом відеокамери, щоб відобразити момент наклеювання. Таким чином, ми хотіли з'ясувати, який матеріал почне відклеюватися раніше і чи почнуть відклеюватися краї взагалі. Але після закінчення двох діб всі матеріали проявили себе найкращим чином: жоден з них не відклеївся, що звичайно ж не може не радувати, при цьому не варто забувати, що матування поверхні теж принесло в це свою лепту. Не дивлячись на те, що всі матеріали були надійно приклеєні до поверхні, нам потрібно було з'ясувати хто з них переможець, а хто програв, для цього матеріали були піддані фізичному відшаровування, грубо кажучи ми відривали сплен від поверхні голими руками. Після такої нехитрої маніпуляції стало зрозуміло, що такі матеріали як StP Сплен, Шумофф П4 з водостійким клеєм, СТК Splen і СТК Splen F володіють приблизно однаковою адгезію, і тому вони отримують по 6 балів, трохи гірше проявив себе Ultimate Polifoam - він отримав 5 балів (в даному випадку шумоізоляція частинами утримувалася на поверхні, а частинами повністю відклеїлась від неї), і СТК Splen NX проявив себе найгірше, тому отримав 4 бали. Тест на адгезію найкраще пройшли зразки з фізично зшитого поліетилену, a "хімія" впоралася з цим завданням трохи гірше.

  Але головна властивість сплену - це звичайно ж те, заради чого його купують і тепер ми вирішили з'ясувати як всі ці зразки впоралися із завданням шумоізоляції. За результатами тесту на шумоізоляцію максимальні 6 балів отримує матеріал СТК Splen F: при початковому рівні шуму 86,1 dB його результат склав 77,2dB, 5 балів заробив Шумофф П4 водостійкий з результатом 77,6 dB, 78,1 dB у Ultimate Polifoam і відповідно 4 бали, 3 бали у СТК Splen NX з результатом 78,2 dB, 2 бали отримує СТК Splen з результатом 79,1 dB і 1 бал у StP Сплен.

  Після тесту на шумоізоляційні властивості ми вирішили відповісти ще на одне, не менш хвилююче, питання, а саме: скільки коштують вище згадані матеріали? Найдешевшим виявився СТК Splen NX - він обійдеться в 112,50 грн за квадратний метр і тому він отримує максимальні 6 балів, СТК Splen обійдеться в 122,50 грн і отримує 5 балів, 4 бали дістається Ultimate Polifoam з вартістю 144 грн/м2, рівно на 1 гривню дорожче буде стояти СТК Splen F і він отримує 3 бали, 2 бали дістається StP Сплен з вартістю 157 грн/м2, і з вартістю 223 гривні за квадрат 1 бал отримує Шумофф П4 з водостійким клеєм.

  Протестувавши шість зразків найпопулярнішого сплену в трьох різних номінаціях ми сміливо можемо вивести загальний бал і визначити найкращий матеріал по співвідношенню ціна-якість. Максимальна кількість балів, а саме 15 набрав СТК Splen F, по 13 балів набрали СТК Splen NX, СТК Splen і Ultimate Polifoam, 12 балів у Шумофф П4 з водостійким клеєм і всього 9 балів заробив StP Сплен.

  Звичайно ж орієнтуватися на середню кількість балів не обов'язково, адже для когось більш важливим буде параметр вартості або найкращі шумоізоляційні властивості, і отримати ці дані ви також можете з цієї статті.

  Що стосується шумоізоляційних властивостей сплену, то вони виявилася не такими вже й поганими, наприклад найкращий показник продемонстрував СТК Splen F: при вартості 145 грн/м2 він зміг знизити рівень шуму на 8,9 dB, для порівняння можна взяти акустичний повсть на синтетичній основі "StP повсть" з вартістю 173 грн/м2 та ефективністю всього 1,7 dB. Також можна розглянути волоки CTK Caiman 5 (112,5 грн/м2) і Caiman 8 (137 грн/м2) чия ефективність 7,8 dB і 8,5 dB відповідно, але ціна при цьому трохи нижче. І з СТК Splen F можна порівняти дорожчі матеріали, такі як Comfort mat soft wave (8,3 dB, 424 грн / м2) і StP Biplast Premium (7,9 dB, 537 грн / 2).

  Завершена