Не дивлячись на те, що останні 10 років навіть бюджетні автомобілі сходять з конвеєра з вбудованими USB/AUX роз'ємами, а в базі автозвук буквально за 230 гривень можна купити автомагнітолу, оснащену USB/AUX входами. Так звані FM-трансмітери не втрачають своєї популярності і, більш того, такі виробники як Promate примудряються не тільки розвивати цю галузь індустрії автомобільних аксесуарів, але і випускати різні новинки.
Новинка - Promate ezFM
Однією з таких новинок став Promate ezFM (https://avtozvuk.ua/info/139183). Назва девайса - своєрідна гра слів, так як абревіатуру ez можна прочитати, як "easy", що в перекладі означає "легко". Тобто, виробник як би натякає нам на легкість використання девайса.
Говорячи Promate ezFM хотілося б розповісти про його унікальний дизайні і широкий функціонал. Але, на жаль, всього цього тут немає. Набір функцій, як і зовнішній вигляд, досить стандартний:
трансмітер має рухомим LCD дисплеєм розташованим на конекторі прикурювача;
чотирма кнопками управління на лицьовій частині під дисплеєм;
роз'ємом USB 2.0;
слотом під карти microSD;
роз'ємом jack 3,5 міліметра.
Комплектація даного гаджета так само мало чим відрізняється від аналогічних пристроїв. У комплекті ми знайшли:
кабель jack-jack 3,5 міліметра;
запасний запобіжник;
інфрачервоний пульт дистанційного керування.
Іншими словами нічого нового і інноваційного Promate ezFM з себе не представляє. Але, не дивлячись на це, пристрій зібрано дуже якісно. Його корпус складається з чорного глянсового пластика, який, звичайно ж, дуже швидко дряпається. Ну да ладно чіплятися, можливо "фішка" Promate ezFM полягає в чомусь іншому?
Якість передачі музики
Ми взялися за перевірку передачі музики. Даний трансмітер відноситься до аксесуарів розряду Plug And Play, тобто, підключай і користуватися. Саме так ми і зробили:
встанови в нього usb флешку
підключили в прикурювач автомобіля;
дочекалися завантаження аудіофайлів;
налаштували головний пристрій і трансмітер на одну FM хвилю;
почали насолоджуватися музикою.
Наше насолода була умовною додавши гучності ми зрозуміли, що низькочастотна складова звукового діапазону цим пристроєм передається не коректно. Тобто, замість об'ємного і баса ми почули невиразний гул.
Для того щоб скорегувати звучання в трансмітер є 4 попередні настройки еквалайзера. Але, перебираючи настройки одну за одною, домогтися більш якісно відтворення баса ми так і не змогли. Зате після включення іншої композиції, де трохи відрізняється бас складової, стало зрозуміло, що деякі низькі частоти Promate ezFM передає вельми непогано. Правда, крім гарного баса, в звучанні є якийсь фон, який заважає комфортному прослуховування музики. Якщо включити музику голосніше, то фон стає менш помітним, так само зменшити фон можна зменшивши гучність на головному пристрої та додавши її на трансмітер.
Якщо не брати до уваги досить спірну якість відтворення низьких частот, чим страждають абсолютно всі FM трансмітери, то грає ez FM досить непогано, звук об'ємний і детальний. Правда, це стосується прослуховування музики з флеш носіїв будь то usb або microSD.
Якщо ж скористатися AUX роз'ємом і підключити до трансмітеру мобільний телефон або mp3 плеєр, звук буде трохи глухуватий і плосковатий. З приводу AUX роз'єми хотілося б відзначити ще одну цікаву деталь, у компанії Promate є моделі (наприклад, FM 10) у яких AUX працює як на прийом, так і на передачу сигналу. В такому випадку, до трансмітеру можна підключити USB-флешку, потім встановити трансмітер в прикурювач, а AUX кабель підключити безпосередньо до самого головному пристрою. При такій компоновці передача сигналу буде відбуватися, не на fm частоті, а по кабелю, що значно вплине на якість звуку. Але до даної моделі це, на жаль, не має ніякого відношення.
Що стосується провідних з'єднань, то Promate ezFM можна використовувати з мобільним телефоном ще в одній комбінації, наприклад, передачу аудіофайлів здійснювати через AUX кабель, а через usb заряджати мобільний телефон.
До додаткових зручностей Promate ezFM можна віднести пам'ять відтворення. Тобто, після відключення трансмітера або вилучення флешки, при наступному включенні музика починає грати з того місця, на якому ви закінчили її слухати. Також хочеться відзначити зручний пульт дистанційного керування і мені потрібно чітко "цілитися" в трансмітер. Достатньо направити пульт приблизно в сторону пристрою і ви зможете налаштовувати:
гучність;
еквалайзер;
перемикати композиції;
переключити папки.
На цьому, власне кажучи, можливості Promate ezFM закінчується. На жаль, він не зміг здивувати широким функціоналом і високою якістю передачі звуку, але зате повністю виправдав свою назву, так як в використанні easyFM виявився дуже простим і зручним.