0800-30-15-85
Безкоштовно зі стаціонарних телефонів та будь-яких операторів України
 • 0800-30-15-85
  Безкоштовно зі стаціонарних телефонів та будь-яких операторів України
 • (067) 470-74-60
  по тарифу оператора
 • (066) 354-31-21
  по тарифу оператора
 • Мої авто
  У гаражі немає жодного авто
   Додати авто
   щоб зберегти авто для використання в наступний раз
   0
  • Кошик
  Мої покупки

  Що дешевше: Таксі чи оренда авто? Каршерінг (Carsharing) GetManCar. Швидка оренда авто

  08.05.2018

  Відносно недавно до України дістався такий сервіс як каршерінг і ми, звичайно ж, не могли обійти стороною цю новину і не написати про це кілька рядків.

  В принципі те, що для нас в новинку в багатьох європейських і західних країнах давно стало нормою і там люди активно користується послугою коршенка, витягують з нього максимальну користь.

  Що таке Carsharing?

  Це короткострокова оренда автомобіля при якій вам не знадобиться їхати в спеціалізований центр по оренді автомобілів та підписувати будь-які паперові договору. В даному випадку ви повністю втрачаєте будь-якої паперової тяганини і, більш того, при оренді автомобіля вам не доведеться підписувати акт прийому передачі. Все що потрібно зробити, для того щоб стати ще одним користувачем сучасної послуги - це:

  • встановити на смартфон спеціальний додаток;

  • пройти просту процедуру реєстрації, вказавши своє прізвище, ім'я, по батькові, адреса електронної пошти, номер телефону;

  • надати фотографії свого паспорта, посвідчення водія та фото, де ви і ваші “права” зображені разом.

  Для оплати оренди авто до створеного аккаунту прив'язується ваша банківська карта, з якою гроші будуть списуватися автоматично. Після надання вами всієї необхідної інформації і її перевірки служба безпеки оператора Carsharing, що займає близько 6-ти годин ви отримуєте доступ до автопарку з 50-ти автомобілів. В даному випадку ми говоримо про компанії GetManCar, яка розгорнула свою діяльність в Києві.

  Доступні до оренди машини розташовані по всьому місту, але, у великій мірі, автомобілі сконцентровані біля станцій метро і в центрі міста. Це дає нам розуміння, що даною послугою, швидше за все, користуються для того, щоб дістатися на автомобілі до метро, а далі на підземному транспорті пересуватися по місту без пробок, потім діставшись до станції метро на іншому кінці міста можна знову взяти в оренду інший автомобіль і рухатися далі.

  Деякі нюанси послуги

  Поки ви будете йти від станції метро до автомобіля його, звичайно ж, може орендувати хтось інший, тому послуга Carsharing передбачає безкоштовну бронь машини на 20 хвилин, а це якраз той час, якого вам вистачить з лишком, щоб дійти до автомобіля і почати його експлуатацію.

  Сама оренда передбачає кілька тарифів щохвилинний, трьох годинний та добовий. Самі тарифи досить прості, але з урахуванням існування франшизи тарифна сітка істотно розширюється, і тому для того, щоб вибрати оптимальний тариф доведеться вивчати інформацію на сайті компанії GetManCar.

  Наприклад, хвилина оренди автомобіля обійдеться вам в 3,99 гривні, але з урахуванням того, що ви не проїдете більше 50 кілометрів, після перевищення зазначеного ліміту пробігу доведеться платити як за час оренди, так і за кілометри пробігу, оплата за час оренда залишиться незмінною 3,99 гривні за хвилину, а ось за кожен кілометр доведеться доплачувати ще по 4,99 гривень.

  Якщо розглядати щохвилинний тариф з урахуванням нульової франшизи, тоді оренда автомобіля буде коштувати 4,99 гривень за хвилину і по перевищенню 50 кілометрів пробігу за кожен кілометр потрібно доплачувати ще 5,99 гривень, також в похвилинних тарифах передбачена послуга очікування автомобіля, тобто, коли вам потрібно покинути машину, але ви не хочете, щоб нею оволодів хтось інший машину можна перевести в режим очікування, що обійдеться в 1,29 грн/хв.

  Трьох годинний тариф обійдеться в 189 гривень за 3 години 14 хв, але тут немає включеного пробігу, тому крім разового платежу 189 гривень за кожен кілометр потрібно платити ще 4,99 гривень.

  Якщо розглядати такий же тарифно з нульовою франшизою, тоді за 3 години 14 хв володіння автомобілем потрібно заплатити 229 гривень і кожен кілометр буде коштувати 5,99 гривень, зате в тригодинних тарифах повністю відсутня плата за очікування автомобіля.

  Найдорожчий тариф це подобовий, за цілу добу володіння транспортним засобам ви заплатите 589 гривень разовий платіж, і ще 4,29 грн/км. Добу з нульовою франшизою обійдуться в 1199 гривень, але в цю вартість вже включено 100 км пробігу, по перевищенню заданого ліміту оплата складе 6,99 грн/км, оплата за очікування в добових тарифах також відсутня.

  Еще один специальный тариф называется “Гарант”. На этот тариф вас могут перевести автоматически, если вы систематически нарушили условия каршеринга. Данный тариф предусматривает оплату за каждую минуту использование транспортного средства 6,39 гривен, по превышению 50 километров пробега за каждый километр нужно будет платить 4,29 грн, и минута ожидания в тарифе “Гарант” составляет 0,99 грн.

  Вивчаючи тарифну сітку, ми неодноразово згадували момент франшизи, так ось, франшиза це та сума, яку вам доведеться заплатити в разі ДТП з вашої вини, і ця сума не маленька. При будь-якому ДТП, що трапилося з вашої вини, доведеться заплатити 20 000 гривень, тому доцільно використовувати тарифи з нульовою франшизою, вони хоч і більш високі, але зате керувати транспортним засобом можна набагато спокійніше.

  Перейдемо до практики використання Carsharing

  Незважаючи на те, що автопарк налічує понад 50 автомобілів, машина не завжди може виявитися в необхідному вам разом, ми цілий тиждень спостерігали за паркуванням біля нашого офісу і в перший день відразу після реєстрації в системі GetManCar біля нашого офісу знаходилося відразу кілька автомобілів, на протязі тижні машини були на різній відстані від нас, іноді це було в пішої доступності чотири-п'ять хвилин, а іноді до найближчої машини потрібно було йти понад 20 хвилин, що перевищувало час безкоштовного бронювання, а також за такий проміжок часу до найближчого метро можна дістатися і на громадському транспорті.

  Протягом тижня ми вибрали день, коли найближчий автомобіль розташовувався в 4 хвилинах ходьби від нашого офісу, власне кажучи, в цей день ми протестували каршерінг по українськи на собі. До речі в добавок до тарифної сітки варто відзначити ще спеціальні умови для деяких водіїв, наприклад, якщо Ваш вік до 25 років і стаж водіння до 5 років, або ви є іноземцем, тоді для використання послуг компанії GetManCar вам потрібно внести заставу 10 000 гривень, все інші користувачі ніяких застав не вносять.

  Протягом буквально 4-5 хвилин ми дісталися до заброньованого автомобіля, знайти його на парковці не склало особливих труднощів, так як автомобілі належать каршерінгу GetManCar мають фірмову розмальовку, а також в додатку при бронюванні автомобіля вказується державний номер машини, щоб ви змогли знайти саме той автомобіль, який забронювали.

  При оренди для того, щоб відкрити автомобіль і приступити до його експлуатації досить натиснути на іконку в мобільних додатків після чого додаток, запропонує вам оцінити стан автомобіля, це власне кажучи, і буде акт прийому передачі. При оцінці зовнішнього вигляду потрібно поставити лише одну оцінку - стану автомобіля: задовільний або незадовільний? Більше ні на які питання за станом авто відповідати не доведеться. Після оцінки зовнішнього вигляду, машина автоматичний відкрилася і ми потрапили в її салон, ключ був вставлений в замок запалювання і витягти його звідти і забрати з собою не можливо. Так як управління послугою Carsharing передбачає використання смартфона та мобільного додатку. Хотілося б побачити в салоні, орендованої машини, кріплення для смартфона, в яке можна встановити телефон для навігації або контролю витрат грошових коштів за оренду автомобіля, але на жаль, автотримача в автомобілі не виявилося, зате є зарядка для смартфона на три роз'єми micro USB, Type C та IPhone.

  Також при початку оренди та виборі тарифу не зовсім зрозуміло, як вибрати тариф нульовою франшизою, раніше при спілкуванні з представником компанії в чаті на дане питання було надано таку відповідь: “ Вибір тарифу проводиться при початку оренди авто”. Дійсно так і є, але серед пропонованих тарифів не було жодного з франшизою “О”, з'ясувалося, що для того, щоб перейти на нульову франшизу потрібно написати електронного листа або зробити спеціальний запит в офіс компанії і протягом декількох годин вас переведуть на нульову франшизу. Такий варіант навряд чи можна назвати зручним.

  Вообщем, який розібрався з усіма тонкощами оренди та тарифної сітки ми вирішили перевірити наскільки Carsharing в Україні вигідніше, ніж використання звичайного таксі.

  Для цього на орендованому автомобілі ми вирушили за покупками в найближчий торговий центр, добираючись до торгового центру ми розповімо про автомобілі, який був наданий нам в оренду, так про нього поки що не було сказано ні слова.

  Послуга Carsharing GetManCar передбачає оренду двох автомобілів Skoda Fabia з механічною трансмісією та Ravon R2 на автоматі. Для нас було принципово роздобути в оренду саме Ravon R2, так як ця машина є новинкою для нашого ринку і нам мало що про неї відомо. В цілому цей компактний хетчбек справив позитивне враження, звичайно ж, це машина бюджетного сегмента, що видно як по інтер'єру так і екстер'єру, але, тим не менше, всі необхідні зручності та опції в ньому присутня.

  Наприклад, повний електропакет, кондиціонер та сучасна аудіосистема.

  Приладова панель заслуговує на окрему увагу, незважаючи на бюджетний статус, виробник скомбінував на ній аналоговий спідометр і LCD дисплей для відображення всієї іншої інформації. Що стосується ходових якостей, то всі автомобілі надаються для оренди, є новими, відповідно їх підвіска знаходяться в хорошому стані і управляти машиною досить комфортно. Всі нерівності дорожнього покриття у вигляді вибоїн і лежачих поліцейських, підвіска відпрацьовує добре. Так само не дивлячись на невеликий обсяг двигуна та компактні габарити, машина приємно здивувала маневреністю і динамікою розгону.

  І ось, власне кажучи, не встигнувши познайомитися з машиною ближче ми дісталися до необхідного нам магазину, до речі, в процесі поїздці виникло питання наявності документів необхідні для водіння автомобіля, природно права у нас свої і були з собою, а ось техпаспорт з автоцивілкою виявилися в бардачку. Крім цих важливих документів, в бардачку ще знаходиться паливна карта, яка може знадобитися якщо в автомобілі закінчиться бензин. Нам цією картою користуватися не довелося, тому що в орендованій машині було більш ніж пів бака палива, але в разі, якщо заправка автомобіля буде потрібна, платити за бензин не доведеться, всі гроші спишуться з паливної карти.

  Щоб під час покупок нашу машину ніхто не взяв в оренду, ми переводимо її в режим очікування, що є платною послугою і коштує як ми пам'ятаємо 1,29 грн / хв. До речі, перед використанням програми короткострокової оренди вам варто звернути увагу на ліміт оплати грошових коштів в інтернеті на вашій банківській картці. Справа в тому, що у нас був встановлений мінімальний ліміт 100 гривень і ця сума списалися за поїздку до магазину, після чого на мобільний телефон прийшло повідомлення, що на платіжній картці недостатньо коштів і тому оренда автомобіля в подальшому неможлива. Найцікавіше в тому, що машина закрилася і ми залишилися в ній для того, щоб звільнитися з автомобільного полону довелося підвищити ліміт оплати в інтернеті, поки ми підвищили ліміт на карті у нас виникла геніальна ідея, а навіщо платити за очікування автомобіля якщо можна просто завершити оренду, а потім відразу ж забронювати автомобіль?

  Як ми пам'ятаємо перші 20 хвилин броні безкоштовні, головне поставити на телефоні таймер, щоб встигнути до цього часу повернутися до автомобіля, або ще раз перебронювати його.

  Особисто нам 20 хвилин безкоштовний броні вистачило, щоб зробити необхідне покупки і ми вирушили назад в офіс. До речі, орендований автомобіль по завершенню користування послуги не можна залишити в будь-якому місці, місця стоянки машин позначені на карті в додатку, в основному це паркінги торговельних центрів, або стоянки біля метро, в спальних районах таких зон дуже мало. Але в цьому плані особисто нам пощастило, так як зона завершення оренди розташована чітко під входом в наш офіс. Добравшись до офісу, ми перейшли до підрахунків і порівняню тарифів Carsharing з тарифами таксі.

  Підсумок

  Отже 12-ти кілометрова поїздка з урахуванням 20-ти хвилинного простою обійшлася нам у 166 гривень, але не варто забувати, що ми використовували маленьку хитрість, щоб не платити за очікування, якби не вона, то вартість послуги зросла б ще приблизно на двадцять -трідцать гривень, аналогічна поїздка на таксі обійшлася б у 120 -130 грн. Виходить, що в Україні бюджетне таксі обійдеться дешевше, ніж Carsharing та керування автомобілем самостійно, за вартість короткострокової оренди можна викликати таксі бізнес класу, що не переживаючи при цьому за управління транспортним засобом, не переживаючи за франшизу в 20 000 гривень і не переживаючи за те, що при поїздці ви можете потрапити в пробку, як ми по ним пам'ятаємо оплата оренди йде не по пробігу, а по хвилинах.

  Завершена