0800-30-15-85
Безкоштовно зі стаціонарних телефонів та будь-яких операторів України
 • 0800-30-15-85
  Безкоштовно зі стаціонарних телефонів та будь-яких операторів України
 • (067) 470-74-60
  по тарифу оператора
 • (066) 354-31-21
  по тарифу оператора
 • Мої авто
  У гаражі немає жодного авто
   Додати авто
   щоб зберегти авто для використання в наступний раз
   0
  • Кошик
  Мої покупки

  Інструмент для демонтажу пластикових деталей та пістонів

  16.05.2018

  Знімачі пластикових деталей та знімачі пістонів обшивки автолюбителі часто називають кліпсодерамі, пластиковими лопатками, екстрактор, клинами.

  Хоча часто ці елементи можуть продаватися в одному комплекті, давайте все ж спробуємо розділити їх по виконанню і виконуваних функцій, а також розглянемо переваги та недоліки кожного.

  Пластикові знімачі обшивки - всілякі лопатки і клини з різними кутами вигину і прямі. На деякі з них наносять шкалу лінійки. Підходять для зняття пластикових накладок, дверних панелей, решіток воздуховодов, ущільнювачів скла та дверей, молдингів, заглушки технологічних отворів, плафонів, дверних ручок, кнопок склопідйомників і інших частин салону. Багато хто використовує їх не тільки в автомобілях, але і при роботі з меблями та електроприладами. Перевагою є захист від подряпин та вм'ятин пластикових, хромованих та забарвлених деталей. Безпечна робота з тонкими пластиковими накладками. Єдиний недолік, це поломки самого інструменту - до нього не можна застосовувати занадто велике зусилля.

  Пластикові знімачі кліпс (пістонів, заклепок і т.п.) - ті ж пластикові лопатки з вигинами та прямі, але з вирізами для демонтажу кліпс та закладних. Часто поєднані зі знімачами обшивки і виконують обидві функції. Перевага - цілі кліпси і пази під кріплення на обшивці. Економія часу, в порівнянні з роботою підручними засобами. Безпечні для матеріалів під кліпсою. Недолік - складна робота в важкодоступних місцях розташування кліпс, деформація і скол країв у недорогих інструментів через рік інтенсивного використання.

  Металеві знімачі кліпс з пластиковою ручкою - часто саме їх називають “кліпсодери” або ключ для знімання пістонів. Складаються з пластикової рукоятки та металевого стержня, на кінці якого розташовується плоский захоплення у вигляді ріжкового ключа. Такий знімач для автомобільних кліпс різниться по довжині інструменту, за кутом вигину і за розміром робочого зіву. Виготовляються з різним кутом вигину стержня на кінці - він дозволяє впертися в кузов і, діючи знімачем як важелем, висмикнути кліпсу.Кліпса захоплюється, підбиваючи ріжки носа під капелюшок. Для того, щоб можна було демонтувати кліпси різного діаметру, виробники виготовляють носики у вигляді звужується прорізи або ступеневої прорізу зіву. З широкої конструкцією носа працювати легше.

  Перевагою такого знімача є його міцність - при виготовленні з якісної багатокомпонентної сталі до цього виду знімачів можна прикладати найбільше зусилля. Також корисна велика довжина стержня, що дозволяє знімати великі деталі, у яких приховані кріплення знаходяться далеко від краю, а також для демонтажу яких потрібно велике зусилля, де і допомагає дія знімача як важеля. Працювати з таким знімачем набагато легше та швидше, ніж з пластиковим, часто на кінці він тонше, що спрощує його заклад під кліпсу. Універсальний - знімає до 90% кліпс.

  Недоліком даного інструменту є необхідність акуратно працювати з пластиковими поверхнями. По-перше, заводячи ріжки під кліпсу, можна подряпати пластик під нею, оскільки пластик набагато м'якше металу. По-друге, при використанні знімача як важеля, місцем вигину необхідно упертися в поверхню і в місці зіткнення можна не тільки створити подряпину, але і поламати пластик. Тому використання металевих “кліпсодерів” виправдано частіше для демонтажу кріплень з металевих поверхонь, а на ніжних пластикових можливо доведеться використовувати прокладку з тканини.

  Металеві знімачі кліпс у вигляді щипців - дуже популярний на заході вид знімача. Останнім часом досить часто використовується і на наших сервісах. Має пружинний механізм і виготовляється в двох основних видах.

  1. Кліщі, при натисканні руків'я яких губки, виконані у вигляді двох пластин, розлучаються. У вихідному положенні губки пластин складені і виглядають як єдина пластина: верхня, з прорізом під кліпсу - в центрі, нижня - з боків. Ця конструкція підводиться під капелюшок кліпси. При зведенні ручок щипців зовнішня пластина упирається в поверхню деталі, а внутрішня, захопивши капелюшок пістона, виймає його з кріпильного отвори. Підходить для демонтажу всіх несоставних кліпс - тих, які виготовлені у вигляді єдиного литого компонента. Перевагою таких знімачів є дуже швидка робота - кліпса завжди виймається з першого разу, відсутність подряпин, оскільки не використовується зусилля важеля, легкість роботи з тугими кліпсами. Невелика навантаження на м'язи, що важливо при потоковій роботі. Недоліком є найвища вартість серед усіх видів знімачів і те, що Знімачі необхідна рівна площа під кліпсою, про яку зможе впертися нижня упорна пластина, але цілі витягнуті кліпси дуже вас порадують.

  2. Кліщі, при натисканні руків'я яких губки, виконані у вигляді звужених кусачок, зводяться разом. Використовуються для демонтажу складових кріплень, в яких потрібно спочатку витягти центральну (натискну) частину. Центральний кілочок дуже складно підчепити іншими знімачами, а завужені кінці даних щипців справляються з цим завданням неймовірно швидко. Після вилучення або достатнього його висунення назовні, внутрішня частина кріплення виймається дуже просто. Незаперечна перевага - це швидкість роботи зі складеними кріпленнями і малі зусилля при демонтажі великої кількості кріплень. Недолік - незручний при демонтажі цілісних кліпс. При неакуратній роботі може пошкодити як самі цільні кліпси, так і поверхню біля них.

  Металеві знімачі магнітол. Представлені знімачами різних форм. Найпопулярніші з них ми опишемо.

  Ножі з круглими ручками. Використовуються для демонтажу деяких магнітол Sony, штатних магнітол в автомобілях Audi, Ford. У магнітолах, на фронтальній частині, в кутах під ці знімачі є прорізи. Іноді їх 2, іноді 4.

  Гачки з круглими ручками. Використовуються як для демонтажу штатних магнітол, так і для демонтажу ручок склопідйомників (весел), які фіксуються потайною скобою. Для цих цілей є і спеціалізовані знімачі. Багато хто використовує їх, щоб протягувати дроти, виймати заглушки, вішати чохли на сидіння - все залежить від вашої фантазії.

  Т-образні. Гаки, які кріпляться до металевих ручок на різьбі. Використовуються для демонтажу магнітол, які тримаються за системою "метелик". На фронтальній панелі магнітол, в кутах для знімачів є круглі отвори. Допомагають при розбиранні приладових панелей, протягуванні проводів, якщо потрібно натиснути на поглиблену кнопку.

  П-подібні. Використовуються для демонтажу штатних головних пристроїв Фольцвагенов та інших іномарок. Підходять до багатьох магнітол Блаупункт та Грюндік. Вставляються з боків пристрою.

  На що ще звернути увагу при виборі.

  Оскільки знімачі невеликого розміру добре купувати в наборі з силіконовим або тканинним чохлом, який ви можете повісити в майстерні, він допоможе інструментам мати прописку і не загубитися.

  Якість пластикових знімачів можна визначити, звернувши увагу на наявність слідів лиття у вигляді не відполірованих виступів в торцях, і що ще більш важливо, всередині зівів, в які заводяться пістони. Також, у якісних інструментів колір пластику однорідний, пластик не має запаху при невеликому прогибании знімача. Наявність запаху може говорити про використання вторсировини, а не якісного поліуретану. Якісний матеріал дозволяє інструменту прослужити довгі роки і не стати крихким під впливом сонячного світла та перепадів температур, він більш стійкий до сильних навантажень і сколів. Інструмент повинен гнутися, інакше вам забезпечені зламані краю, якими ви будете підчіплювати пластикові деталі і зубці знімачів кліпс. На інструменті не повинно бути задирок. На дотик краще, якщо пластик гладкий, а не шорсткий. З гладким працювати зручніше.

  Чим тонше краї інструменту, тим легше його заводити під щільно прилягають один до одного деталі, кріплення та защіпки. Але все ж не варто використовувати інструмент з гострими краями, оскільки рано чи пізно, при зіскакуванні, він може пошкодити поверхню, як пластикову обшивку, так і дорогі дерев'яні вставки, шкіряну і тканинну оббивку.

  При розбиранні салону може знадобитися відразу кілька знімачів, тому корисним може бути придбання набору знімачів, але краще відразу визначитися, чи потрібні вам у цьому комплекті знімачі магнітол, щоб не переплатити за непотрібні елементи.

  Подумайте про те, кому з ваших друзів ви могли б зробити такий подарунок, адже, побачивши його у вас, вони точно будуть просити покористуватися, “щоб двері зашумити” )))

  Завершена