0800-30-15-85
Безкоштовно зі стаціонарних телефонів та будь-яких операторів України
 • 0800-30-15-85
  Безкоштовно зі стаціонарних телефонів та будь-яких операторів України
 • (067) 470-74-60
  по тарифу оператора
 • (066) 354-31-21
  по тарифу оператора
 • Мої авто
  У гаражі немає жодного авто
   Додати авто
   щоб зберегти авто для використання в наступний раз
   0
  • Кошик
  Мої покупки

  Що вибрати Morel Maximo, або Maximo Ultra або Maximus. В чому різниця

  13.06.2018

  На сьогоднішній день компанія Morel є одним з найбільш затребуваних виробників автомобільної акустики, добится такого успіху ізраїльська фірма змогла буквально за 30 років. За такий короткий проміжок часу компанія встигла привнести в світ автозвуку велику кількість розробок та інновацій. І, перш за все, серед поціновувачів звуку продукцію Morel знають як високоякісну та, відверто, що не дешеву. Уже понад 10 років Morel вельми успішно виробляє та продає бюджетну автомобільну акустику серії Maximo, яка поєднує в собі доступну ціну та фірмове звучання.

  Акустичні системи Maximo виявилися настільки успішними та популярними, що тривалий час проводилися без змін. І ось, коли настав час оновити цей бестселер, інженери компанії напевно сильно захопилися процесом і замість оновлених Максімо ми отримали абсолютно нову систему Maximo Ultra, у всякому разі так говориться в офіційних джерелах. При цьому, крім вищезазначених Maximo Ultra, Morel практично одночасно презентувала ще одні динаміки з цієї серії під назвою Maximus.

  Яким саме“Maximo” віддати перевагу?

  Вибрати перевірені класичні Maximo нудно та банально, купити нові Maximo Ultra ризиковано, а топові Maximus за ціною практично дотягують до більш високої лінійки Morel Tempo.

  Давайте ж розберемося, в чому відмінність між цими моделями?

  Найчастіше, порівнюючи між собою різні акустичні системи, покупець в першу чергу звертає увагу на потужність динаміків, цей параметр, звичайно ж, не можна обійти стороною, але і не можна назвати його найважливішим.

  Наприклад, для моделей Maximo та Maximo Ultra загальна потужність системи (woofer + tweeter) становить 90 Вт, а у Maximus заявлено всього 60 Вт. Але якщо поглянути на діаметр звукових котушок всіх трьох лінійок, то можна помітити, що він однаковий за винятком котушки твітера Maximus, звукова котушка даного випромінювача складає 28 мм проти 25 мм у Maximo та Maximo Ultra, а отже раз котушки однакові значить і “перетравлювана” потужність у всіх трьох систем однакова.

  Зате чутливість у цих акустичних систем різна, до речі параметр чутливості більш точно відображає якість динаміка, наприклад, чим вище чутливість, тим більше звуковий тиск ми отримаємо з кожного вата подається потужності. Грубо кажучи, чутливість це ККД акустичної системи.

  У лінійок Maximo та Maximo Ultra чутливість 90,5 дБ, а у Maximus цілих 93 дБ, що дозволяє добится хорошого звучання навіть від підсилювача головного пристрою. Також якість звуку, а точніше його деталізація залежить від відтвореного частотного діапазону Maximo та Maximo Ultra грають в діапазоні 50 - 20 000 Гц, в той час, як Maximus відтворює звук в діапазоні 60 - 22000 Гц.

  тось може заперечити, що людське вухо чує максимум до 16000 - 18000 Гц і більш високий частотний діапазон ніяк невиправданий і дійсно можливості людського вуха обмежені, як обмежені і можливості динаміків.

  Наприклад, працюючи на максимальних частотах акустичні системи спотворюють звук, а маючи запас діапазону спотворення будуть знаходиться в чутному людському звуку діапазоні.

  Зазначені вище частотні діапазони, це сукупність діапазону woofer та tweeter, woofer відтворює нижню та середню частину цього діапазону, а tweeter верхню, частота при якій припиняє відтворювати звук woofer і вступає в роботу tweeter називається частотою розділу. Чим нижче ця частота, тим ширший частотний діапазон буде відтворювати tweeter, що призведе до підняття сцени та кращої деталізації звуку.

  У цьому місці варто зробити застереження, що tweeter повинен працювати поза частоти власного резонансу, а значить менш якісний ВЧ динамік володітиме меншою частотним діапазоном по відношенню до більш досконалим моделям.

  Щоб чітко розподілити частотні діапазони між woofer та tweeter застосовується пристрій під назвою кросовер, це умовна “мікросхема” основними компонентами якої є конденсатори та котушки. Саме конденсатор визначає нижню межу відтвореного ВЧ динаміком частотного діапазону. Чим вище ємність конденсатора, тим нижче поріг частотного зрізу, а відповідно ширше частотний діапазон, що призводить до підняття сцени і більш детального звучанням.

  Ми спеціально розібрали кросовери піддослідних акустичних систем, щоб поглянути на ємність конденсаторів. Виявилося, що у Maximo конденсатор має ємність 3,3 мФ, Maximo Ultra 3,9 мФ, а ось найдорожчі динаміки Maximus не комплектується кросовером. У коробці з динаміками замість звичного кросовера ви знайдете проводку з впаяним конденсатором, але так як конденсатор прихований під шаром ізоляції дізнатися його ємність неможливо. З іншого боку, в описі акустичної системи Maximus вказана частота розділу 3200 Гц, але у Maximo та Maximo Ultra цей параметр не вказано. Тому доскональне порівняння по даному параметру не зовсім можливо, але можна сказати з упевненістю, що деталізація звуку у Maximo Ultra буде краще, ніж у Maximo, а якщо вірити виробникові, то Maximus все-таки перевершують лінійку Maximo Ultra.

  Також варто відзначити, що при виробництві кросоверів Maximo та Maximo Ultra застосовується технологія, яка спрямована на:

  • поліпшення якості звуку;

  • рівномірний побудова сцени;

  • надання звучанню обсягу та легкості.

  Добится більш повітряного звучання також дозволяють шовкові купола твитеров з фірмовим покриттям Acuflex, примітно й те, що навіть в самій бюджетній лінійці Morel Maximo як матеріал дифузора tweeter використовується шовк.

  Що стосується магнітної системи, то у всіх трьох моделях ВЧ динаміків використовуються неодимові магніти та технологія зовнішньої звукової котушки EVC. Ця технологія підвищує магнітну ефективність до 85% -90% та покращує охолодження динаміків.

  В НЧ динаміках серії:

  • Maximo та Maximo Ultra встановлені класичні ферритові магніти;

  • Maximus - гібридна система, що поєднує як неодимовий, так і феритовий магніт.

  Таке поєднання робить магнітну систему більш ефективною. Раніше комбінована магнітна система застосовувалася в динаміках Morel Hybrid Integra, які свого часу отримали світове визнання.

  Дифузори НЧ динаміків виготовлені з целюлози (паперу), але відрізняються один від одного за зовнішнім виглядом, структурі і жорсткості, для додання дифузора тих чи інших механічних характеристик Morel використовує додаткові компоненти такі як, наприклад, полімерна смола Acudamp, просочений такий смолою дифузор менш схильний до резонансів та спотворень.

  Використання целюлози в поєднанні з різними просоченнями та компонентами дозволять виробляти легкі і, в той же час, жорсткі дифузори. Під час роботи динаміка на дифузор пропадають великі навантаження, адже йому постійно доводиться переміщати немаленькі обсяги повітря, а маючи запас міцності, дифузор не деформується під час роботи динаміка. Це сприятливо позначається на розбірливості мелодії або мови.

  Так навіщо ж компанія Morel зробила цілих три моделі в лінійці Maximo і чому купувати Maximus замість аналогічних за ціною Morel Tempo, які на додачу до всього ставляться до вищої лінійці? Справа в тому, що динаміки з різного модельного ряду відрізняються не тільки по детальності відтворення музики і якості, а й за характером та окрасом звучання.

  Тобто, у людини, яка звикла до характеру самих бюджетних Maximo завжди буде можливість купити динаміки покачественнее, але з тим самим характером та забарвленням звучання. Тому, порівнюючи Maximus та Tempo, можна сказати, що обидві системи однаково хороші, просто у них трохи різне звучання.

  Підсумок

  Характеризуючи лінійку Maximo, можна сказати, що ці динаміки в першу чергу орієнтовані на роботу без додаткового підсилювача потужності, а тому підійдуть для більшості користувачів, також можна сказати про досить універсальному звучанні та гарною басовою характеристикою.

  Завершена