0800-30-15-85
Безкоштовно зі стаціонарних телефонів та будь-яких операторів України
 • 0800-30-15-85
  Безкоштовно зі стаціонарних телефонів та будь-яких операторів України
 • (067) 470-74-60
  по тарифу оператора
 • (066) 354-31-21
  по тарифу оператора
 • Мої авто
  У гаражі немає жодного авто
   Додати авто
   щоб зберегти авто для використання в наступний раз
   0
  • Кошик
  Мої покупки

  Камери заднього виду: характеристики, типи, види

  14.06.2018

  Призначення автомобільної камери заднього виду полягає в тому, щоб гарантувати максимальний огляд "сліпих зон", недоступних з водійського місця безпосередньо або і використанням дзеркала заднього виду. Розрізняють універсальні та штатні камери. Обидва види мають велику популярність серед споживача. Універсальні можуть використовуватися для більшості моделей транспортних засобів. Штатні, в свою чергу, виготовлені навмисно під конкретну марку автомобіля для установки в штатне місце. Їх перевагою є швидка установка та просте підключення до бортової мережі та екрану головного пристрою. Обидва види містять в собі ряд загальних характеристики та особливостей.

  Конструктивні особливості камери мають на увазі спосіб її установки. Найбільш популярними серед камер заднього виду є:

  • Накладна - варіант, коли корпус камери залишається зовні, кріпиться до поверхні гвинтами. Сам пристрій розміщується на підставці. Найчастіше такий тип установки застосовується для універсальних камер, рідко зустрічається такий варіант штатних камер.
  • Врізна - такий вид камер мають круглу конструкцією і монтаж здійснюється в спеціально пророблені під них отвори. Найчастіше це універсальні камери. Фіксується за допомогою засувок або стопорною гайки. Установка проводиться на бампер автомобіля. Перевагою є невеликі габарити та непомітність.
  • Гвинтові -в порівнянні з виразний, для їх монтажу потрібно отвір менше. Монтаж відбувається за допомогою гвинтового кріплення. Найбільш часто це універсальні.
  • В плафон номерного знака - найчастіше конструкція даних камер включає в себе підсвічування номерів (штатні камери). Переваги: вбудовується в рамку, малопомітна та легко монтується.
  • У ручку багажника - зазвичай штатні.

  Також зустрічаються камери, установка яких відбувається в рамку номерного знака, в решітку радіатора або в емблему. Бувають виключно штатні.

  При виборі камери варто враховувати світлочутливий елемент. Існує три типи матриці: CMOS, CCD та HCCD. CMOS-матриці виділяються низькою ціною, компактністю, оптимальної швидкістю обробки зображення та низьким енергоспоживанням, але через відмінних рис конструкції схильні до виникнення шумів на зображенні, а тому трохи гірше матриці CCD за якістю. Варіант технології CCD відрізняється вдосконаленою чутливістю і ще найбільш високою якістю «картинки» при малому освітленні. Матриця HCCD - різновид матриці CCD, яка відрізняється поліпшеною чутливістю і ще більш високою якістю «зображення» при слабкому освітленні.

  Кут огляду камери показує в яке міру охоплюється дорога. Чим показник більше - тим більше зона виявляється в кадрі. Кут огляду камери (горизонтальний) знаходиться в діапазоні від 120 до 170. Якщо кут огляду становить 180, тоді об'єктив камери здатний охопити простір з боків дороги. Незважаючи на переваги великого кута огляду, він також має видимий недолік - зображення буде більш віддаленим і по краях виникають спотворення.

  Для камер заднього виду також притаманні кілька форматів виводу зображення на екран: пряме, дзеркальне та пряме/дзеркальне. Пояснення роботи прямого типу виведення зображення не потрібно, пояснення знаходиться в самій назві. Користувач буде спостерігати на екрані те, що «бачить» перед собою об'єктив камери. Такий формат виведення властивий зазвичай для камер переднього огляду. Аналогічно функціонують камери з дзеркальним відображенням. Формат виведення зображення пряме/дзеркальне включає можливість вибору формату.

  Завершена