0800-30-15-85
Безкоштовно зі стаціонарних телефонів та будь-яких операторів України
  • 0800-30-15-85
    Безкоштовно зі стаціонарних телефонів та будь-яких операторів України
  • (067) 470-74-60
    по тарифу оператора
  • (066) 354-31-21
    по тарифу оператора
  • Кошик
Мої покупки

Балонні ключі. Види. Переваги і недоліки.

23.06.2018
Кожен досвідчений автомобіліст в своїй практиці стикався з проблемою заміни колеса, будь то екстрена заміна в польових умовах або запланована сезонна зміна шин. Балонний ключ є найважливішою частиною процесу зняття і установки коліс, від його зручності, функціональності та міцності залежить продовжиться ваш шлях по запланованому маршруту або зміниться в бік найближчого шиномонтажу.
Балонний ключ приставляє собою інструмент для відкручування/закручування гайок при знятті або установці автомобільних коліс. Такі ключі оснащуються однією, або декількома шестигранними головками зі стандартними розмірами колісного кріплення для легкових, або вантажних автомобілів. Існує безліч видів балонний ключ, форма та спосіб роботи з якими визначають їх зручність і ефективність в експлуатації.

Найбільш популярними типами балонних ключів є L-подібні, хрестові, I-подібні і роторні.
L-подібний це найпростіший балонний ключ, який в більшості нових автомобілів є штатним. Такий ключ складається з вигнутого стрижня, на одному кінці якого розташована стандартна шестигранна головка, а на іншому плоска лопатка для прикладення зусилля ногою.
Перевагаключа даного типу полягає в його простоті та міцності. Такі ключі стійкі до високих навантажень, часто використовуються з важелями і застосуванням ударного навантаження.
Недоліком L-подібного ключа є його форма, яка не дозволяє монтувати/демонтувати різьбове з'єднання по осі, робота виконується з деяким перекосом, який веде до пошкодження граней кріплення. Крім того, коротка рукоятка не зручна і веде до зміщення навантаження, що в свою чергу може привести до деформації нарізного сполучення або ключа.

Ще одним видом L-подібного ключа є телескопічний ключ зі знімною головкою. Ключ такого типу оснащений подовжується, практично в два рази конструкцією. Телескопічний ключ складається з воротка з приєднувальним квадратом і однієї або двох двосторонніх торцевих головок зі стандартними розмірами колісних гайок легкового автомобіля, а також прогумованої або пластикової рукоятки.
Перевагою телескопічного ключа є висувна конструкція, яка за рахунок зміни довжини дає можливість регулювати величину прикладеної зусилля. Вороток з квадратом 1/2" в конструкції ключа дає можливість використовувати торцеві головки з іншими розмірами, якщо в наборі не знайшлося підходящої.
Недолікомтакого типу ключів можна вважати менш міцну конструкцію, яка за рахунок з'єднань і телескопічного механізму втрачає жорсткість.

Хрестовий балонний ключ дин з найбільш міцних, зручних та затребуваних ключів на сьогоднішній день. Його конструкція складається з двох стрижнів, на кінцях яких розташовані незнімні шестигранні головки зі стандартними розмірами (17, 19, 21, 22/23 мм для легкових, 24, 27, 32 мм для вантажних). Деякі моделі хрестових ключів оснащуються вільним квадратом з розміром 1/2" (для легкових) або 3/4" (для вантажних). Приєднувальний квадрат 1/2" зустрічається найчастіше, так як цей розмір сумісний з широким розмірним діапазоном торцевих головок. Залежно від виробника або моделі ключа стрижні ключів можуть бути з'єднані зварюванням, капалиними пластинами, мати складову або складну конструкцію.
Перевага даного типу ключів полягає в міцній та симетричній конструкції, яка забезпечує роботу з нарізним сполученням по осі, без зсувів, за рахунок чого навантаження рівномірно розподіляється по площі кріплення без шкоди для граней. Хрестова форма також зручна для користувача, так як завжди є два важелі за які можна міцно триматися руками. Наявність в конструкції ключа чотирьох стандартних головок або трьох головок та приєднувального квадрата гарантують наявність необхідних розмірів.
Недоліку хрестового ключа тільки один це його розмір, великі габарити віднімають багато корисного місця в багажнику. Але цей недолік може бути усунутий придбанням складного хрестового ключа, який складається з двох окремих частин або складається/розкладається за допомогою кнопки. Незважаючи на свою складну конструкцію такі ключі не поступаються стандартним за характеристиками міцності.

I-подібний балонний ключ застосовується для монтажу/демонтажу колісних кріплень вантажних автомобілів та автобусів. Ключ являє собою стрижень з двома міцними шестигранними головками стандартних розмірів (24-38 мм). Виготовляються такі ключі методом гарячого кування. Кожна головка має наскрізний отвір для монтування, яка використовується для збільшення важеля сили, а також забезпечує роботу з кріпленням по осі.
Перевага даного типу балонного ключа складається в простоті, міцності конструкції та здатності витримувати значні навантаження.
Недоліком ключа можна вважати той факт, що для роботи з ним завжди необхідна монтування, стрижень, комірець або, як мінімум, міцна викрутка.

Роторний балонний ключ або ж, як його в народі називають, «м'ясорубка» застосовується для монтажу/демонтажу колісних гайок вантажних автомобілів. Такий ключ оснащується планетарним редуктором з певним передавальним відношенням (1:56, 1:60 1:68, 1:78 та ін.), Яке значно знижує необхідне зусилля для відкручування гайки. Наприклад, передавальне відношення 1:60 означає, що за 60 обертів рукоятки головка, надіта на гайку, зробить 1 оборот навколо своєї осі. Роторний ключ в основному використовується для зриву прикипіла колісних кріплень.
Деякі моделі роторних ключів мають дві передачі або швидкості. Перша, з високим передавальним числом, використовується для зриву гайки, а друга має невелике передавальне відношення (1:3) і застосовується для швидкого відкручування зірваної гайки.
Роторні ключі можуть бути стандартної довжини або подовжені. Подовжені ключі підходять для демонтажу спарених коліс вантажних автомобілів з глибокими дисками.
З роторними ключами застосовуються ударні торцеві головки з широким розмірним діапазоном від 24 до 80 мм. Також з ними можуть використовуватися футорочние чотиригранні головки.
Переваги: висока міцність, демонтаж прикипілого кріплення без надмірних зусиль, висока ефективність.
Недоліки: часто недосвідчені користувачі при затягуванні гайок за допомогою такого ключа не розраховують потужність ключа та виривають шпильку монтажного з'єднання.
Завершена