0800-30-15-85
Безкоштовно зі стаціонарних телефонів та будь-яких операторів України
 • 0800-30-15-85
  Безкоштовно зі стаціонарних телефонів та будь-яких операторів України
 • (067) 470-74-60
  по тарифу оператора
 • (066) 354-31-21
  по тарифу оператора
 • Мої авто
  У гаражі немає жодного авто
   Додати авто
   щоб зберегти авто для використання в наступний раз
   0
  • Кошик
  Мої покупки

  Різновиди та особливості використання рожково-накидних ключів. Рекомендації по вибору

  23.06.2018
  Рожково-накидні гайкові ключі щільно увійшли в арсенал інструменту кожного майстра, якому доводиться мати справу з різьбовими з'єднаннями із зовнішнім профілем. На сьогоднішній день існує велика різноманітність модифікацій, цього, здавалося б, найпростішого інструменту. Кожна варіація комбінованого ключа має свою особливість, яка спрямована на досягнення максимальної ефективності і зниження зусиль при роботі з тим чи іншим видом кріплення з'єднання.
  Розглянемо найбільш затребувані та широко представлені на ринку види рожково-накидних ключів: стандартний ключ, прямий ключ з тріскачкою, ключ з тріскачкою та перемикачем реверса, ключ з тріскачкою та шарніром.
  Стандартнийрожково-накидний ключ являє собою стрижень на одному кінці якого розташована ріжкова головка, а на другом – накидна. Наявність двох типів робочих головок передбачено не випадково, таким чином компенсуються недоліки кожної з них окремо. Головки мають однаковий розмір зіву, що дає можливість працювати з одним різьбовими з'єднанням за допомогою тієї головки, яка буде найбільш ефективною в даний момент, вибір залежить від місця розташування, типу та складності з'єднання.
  Ріжкова головка ключа хороша в тих випадках, коли немає можливості працювати накидной, а саме це ті місця, де немає верхнього доступу і підібратися до кріплення можна тільки збоку. Також ріжкова головка підійде для роботи з не дуже затягнутими болтами або гайками, і швидкого проміжного відкручування/закручуючи різьбових з'єднань, після зриву за допомогою накидної.
  Накидна головка являє собою замкнуту конструкцію, завдяки чому дозволяє передавати великі крутний момент на кріплення. Кільцева форма головки не має можливості зіскочити з гайки, так як їй нікуди зіскакувати, на відміну від ріжкової головки, яка при сильному натисканні може збільшити ширину зіва і зірватися, «злизавши» вмісці з тим межі кріпильного з'єднання. Накидна головка контактує з болтом по всьому периметру, рівномірно розподіляючи навантаження, в результаті чого демонтаж виконується більш ефективно, при меншій витраті зусиль та збереженні цілісності граней. За допомогою саме накидною головки рекомендується виконувати зрив прикипіла гайки або остаточне затягування.
  Дванадцятигранному форма профілю накидній частині є універсальною, так як дозволять працювати з 6-ти та 12-ти граними різьбовими з'єднаннями.
  Форма та довжина комбінованих ключів також мають значення. Подовжені ключі зручно використовувати, коли болт знаходиться всередині механізму або необхідно застосувати принцип важеля для передачі великого крутного моменту. Короткі ключі створені для роботи з кріпленням в обмеженому просторі і важкодоступних місцях. Вигнута форма ключа дає можливість відкрутити болт, який розташований в поглибленні або в близькому сусідстві з якою-небудь деталлю.

  Комбінований прямий ключ з тріскачкоювідрізняється від стандартного наявністю тієї самої тріскачки в накидній частині. Якщо у стандартного ключа накидна головка є силовою, то у трещотного ключа вона використовується для прискорення роботи, а також монтажі/демонтажу болтів та гайок у важкодоступних місцях.
  Як правило, всі виробники оснащують ключі тріскачками на 72 зуба. Дрібні зуби тріскачки дають можливість працювати в найвужчому просторі, де є мінімум місця для маневру, тому що крок перемикання складає всього 5 градусів. Прямі ключі не оснащуються прапорцевим перемикачем реверса, з тієї причини, що для роботи в зворотному напрямку досить перевернути ключ. Тріскачку не рекомендується застосовувати під навантаженням або для зриву сильно затиснутих гайок.
  Недолік у цього типу ключа тільки один – це неможливість з його допомогою працювати з болтами та гайками в поглибленнях, а також в тих місцях, де на близькій відстані розташовані інші деталі.

  Комбінований ключ з тріскачкою та реверсом. В даному виді ключа усунутий недолік прямого ключа з тріскачкою. У його конструкції передбачений невеликий вигин накидній частині, який дозволяє тримати рукоятку під кутом і дістатися до кріплень в поглибленнях або близько розташованим до інших деталей. Перемикач реверсу в такому випадку просто необхідність, так як ключ неможливо перевернути для зміни напряму роботи тріскачки.

  Комбінований ключ з тріскачкою та шарніром.Такий ключ найкращим чином підійде для роботи у важкодоступних місцях. Накидна головка з шарніром рухається на 180 градусів, за рахунок чого зручно працювати під кутом або здійснювати монтаж/демонтаж болтів та гайок в обмеженому просторі всередині механізмів. Накидна головка доповнена тріскачкою, яка оптимізує робочий процес. Згодом шарнірне з'єднання може розбовтатися, але проблему можна вирішити, підтягнувши з'єднувальний гвинт..
   
  Рекомендації по вибору комбінованого ключа
   
  1. Визначтеся з рівнем інструменту: професійний або напівпрофесійний. Перший володіє високими експлуатаційними характеристиками, а другий буде ближче для побутового застосування.
  2. Варто звертати увагу на відповідність вітчизняному стандарту ГОСТ, німецькому DIN та міжнародному ISO. Відповідність цим стандартам говорить про те, що ключ має точний розмір (не перевищує допустимі відхилення) та високі показники твердості.
  3. На якісному ключі повинна бути вказана марка, розмір кожної головки, модель (артикул) та матеріал.
  4. Щоб інструмент довго зберігав первозданний зовнішній вигляд краще вибирати ключ з матовою шліфованою, яка також перешкоджає вислизанню ключа з рук.
  5. Перевірити твердість ключа перед покупкою можна самостійно. За допомогою надфіля спробуйте зрізати кутову частину ріжкової головки. Якщо надфіль ковзає, не залишаючи слідів, це говорить про високу твердості, а якщо вам вдалося зняти стружку, значить метал м'який і термін служби такого ключа може закінчиться, не встигнувши початися.
  6. Для повноцінної роботи з різьбовими з'єднаннями різної складності рекомендується мати в запасі всі перераховані вище види ключів. 
  Завершена