0800-30-15-85
Безкоштовно зі стаціонарних телефонів та будь-яких операторів України
 • 0800-30-15-85
  Безкоштовно зі стаціонарних телефонів та будь-яких операторів України
 • (067) 470-74-60
  по тарифу оператора
 • (066) 354-31-21
  по тарифу оператора
 • Мої авто
  У гаражі немає жодного авто
   Додати авто
   щоб зберегти авто для використання в наступний раз
   0
  • Кошик
  Мої покупки

  Класифікація автомобільних сигналів

  23.06.2018
  Звукові сигнали на автомобілі завжди мали популярність. Їх головне призначення полягає в підвищенні безпеки як водія, так і переходів. За рахунок більш гучного звуку вони здатні попередити про небезпеку. Великий вибір автомобільних клаксонів дозволяє вибрати для себе найбільш підходящий варіант. Всі вони мають різні особливості та принципи роботи. Одні призначені для заміни штатного сигналу, деякі для його посилення. В даний час на ринку аксесуарів представлена велика кількість автомобільних клаксонів, серед яких новачкові розібратися досить важко. Ми прийняли рішення систематизувати їх на кілька видів і коротко розповісти про них.
  Спочатку можна умовно розділити всі автомобільні сигнали на дві групи:електромагнітнісигнали іпневматичні. Їх конструктивні особливості та принципи роботи суттєво відрізняються.

  Електромагнітний сигнал. Функціонують такі клаксони за принципом штатних сигналів. Перевагою є простота установки та невелика вартість. За звучанням електромагнітний клаксон не набагато голосніше штатного і має інший тон. Такі сигнали мають більше не практичним рішенням, а естетичним. Вони приємно звучать, але мають невелику гучність - з цієї причини установка вимагає одночасно пари сигналів.
  У свою чергу електромагнітні сигнали можна поділити ще на три види: равлики, дискові клаксони та ріжки. Зовнішній вигляд таких пристроїв і місце установки відрізняється.
  Равлики мають досить великими розмірами і мають воронкоподібну форму. Рівень гучності такого клаксона може досягати 115-120 децибел. Вони здатні виконувати певну мелодію, при цьому володіють деякими  влиянием на барабанні перетинки.
     
  Дисковий сигнал. Рівень гучності однотонного клаксона може досягати 115 децибел з частотою 350 Гц. Конструктивно вони можуть бути закритими та відкритими.  Виходячи з цього дисковий сигнал встановлюється під капотом або на увазі. Також даний вид клаксона буває не розбірним (мають менший розмір) та збірним.

   

  Ріжки. Такі сигнали відносяться до електропневматичним сигналам. Конструктивне виконання даний клаксонів є випрямлену «равлика». По звуку такий сигнал наближений до горна. Установка може здійснюватися по капотом автомобіля, але це призведе до погіршення звуку. Завдяки невеликому компресору створюється повітряний потік, який створює звук. Зустрічаються моноблочні види виконання де все розташовується в компактному корпусі та рознесені — компресором та безпосередньо сигнал, роздільні і об'єднуються за допомогою спеціальної трубки. Розмір та потужність компресора, кількість і форма сигналів впливають на гучність та характер звуку.
  Пневматичний сигнал.Основними складовими даного автомобільного клаксона є труба з розтрубом, діафрагма та камера. Рівень гучності пневматичного сигналу може досягати 145 децибел. Особливістю таких сигналів є можливість отримати не просто звук, а мелодію, але для цього необхідна велика місце під капотом машини и  спеціальний логічний контролер.

   
  Пневматичний сигнал може включати в себе компресор, ресивер, електромагнітний клапан (соленоїд) та самі дудки.Компресор предназначен для подачі повітря в ресивер. Потужність компресора залежить зі швидкістю 
  наповнення ресивера повітрям до найбільшого тиску, яке впливає на гучність гудка.
  ресивер спеціалізований для накопичення стисненого повітря. Даний елемент має велике значення, адже компресор не може видати необхідний повітряний потік за короткий час.
  дудки  пневмосигнала визначає характер видаваного звуку — найбільш довгі та широкі формують більш низький звук, а вузькі — більш високий.
   
  Необхідно пам'ятати, що описані пристрої в першу чергу в цілому необхідні з метою виконання основного завдання — оповіщення про небезпеку. Автомобільний клаксон є методом голосового спілкування власника автомобіля та пішохода. 
  Завершена