0800-30-15-85
Безкоштовно зі стаціонарних телефонів та будь-яких операторів України
  • 0800-30-15-85
    Безкоштовно зі стаціонарних телефонів та будь-яких операторів України
  • (067) 470-74-60
    по тарифу оператора
  • (066) 354-31-21
    по тарифу оператора
  • Кошик
Мої покупки

Аксесуари паркувального радара

23.06.2018
Паркувальна система є додатковим обладнанням автомобіля. Спеціалізована в цілях підвищення безпеки процесу парковки. Комплект паркувального радара зазвичай включає датчики, інформаційний дисплей, набір електричних проводів та електронний блок керування.
Паркувальні радари виникли на ринку авто аксесуарів порівняно недавно, проте сподобалися своєю ефективністю роботи та простотою експлуатації. Принцип роботи пов'язаний із застосуванням спеціалізованих датчиків, які сповіщають водія щодо наявності або відсутності різних перешкод на проїзній частині. Часто такі елементи як датчики зажадають заміни, в результаті механічних пошкоджень та неправильної роботи. Ефект роботи паркувального радара багато в чому залежить від того які датчики (сенсори) і в якій кількості до нього приєднані, як вони відкалібровані і де розташовані. Як правило, на машині встановлюється не один датчик паркувального радара, а від 2-ох до 8 одиниць.
Датчики відповідають за виявлення перешкод. Як правило, вони встановлюються на передньому чи задньому бампері машини, а визначення перешкоди та дистанції до нього здійснюється з підтримкою ефекту віддзеркалення ультразвукових хвиль. Розміщуються у вертикальному положенні щодо землі і на відстані не менше 50 см.
За типом установки датчики бувають врізними, накладними та підвісними.
Установка врізного здійснюється в заздалегідь просвердлені отвори в бампері за допомогою фрези. Вони придбали максимальну популяризацію, так як майже не змінюють зовнішній вигляд машини. Датчики нового покоління мають герметичні роз'єми, що дозволяють від'єднувати їх від проводів, що спрощує розбирання бампера.
Накладні датчики приклеюються на задню панель кузова або бампер. Установка підвісних має на увазі монтаж на кронштейн знизу бампера автомобіля.
Для відображення інформації використовується дисплей. Він допомагає візуально оцінити ситуацію  на дорозі і відстань до перешкоди. Паркувальний радар може застосовувати індикатори відстаней з одного шкалою, з двома шкалами та числовим відображенням дистанції до перешкоди.
Як відображення інформації може використовуватися спеціальний пристрій, дисплей, дзеркало заднього виду або вітрове скло. Дисплей для паркувального радара може мати різний принцип візуального інформування.
Перший варіант - це світлодіоди. Вони змінюють колір залежно від дистанції до перешкоди. Наприклад, зелений колір світлодіода означає, що до перешкоди ще значну відстань, або його зовсім не виявлено. Помаранчевий - загроза вже близька, червоний - вже в безпосередній близькості, далі рухатися досить ризиковано.
Другий варіант - шкала з поділами. Відстань до перешкоди регулюється кількістю поділок. Чим більше їх горить, ніж небезпека ближче. Також в деяких моделях присутній цифровий індикатор. Перевагою таких дисплеїв є наявність двох шкал, одна з яких сигналізує про перешкоду справа, а інша зліва.
Ще одним способом відображення інформації є ЖК дисплей. Таким екраном комплектуються більш дорогі системи паркування.
Найбільш практичним є парктронік з проекцією на лобове скло. Такий варіант не буде відволікати водія,  адже вся інформація буде розташована перед очима.
В якості додаткового пристрою для паркувального радара може бути використаний відеорозгалужувач. Він являє собою спеціалізований підсилювач, завдяки якому можна під'єднати більше 3-х споживачів до одного джерела відео/аудіо сигналу. Це спецобладнання вельми нерідко застосовується для камер. Відеорозгалужувач спеціалізований з метою розподілу і збільшення відеосигналу, з перспективою почергового та синхронного під'єднання приладів.
Завершена