0800-30-15-85
Безкоштовно зі стаціонарних телефонів та будь-яких операторів України
  • 0800-30-15-85
    Безкоштовно зі стаціонарних телефонів та будь-яких операторів України
  • (067) 470-74-60
    по тарифу оператора
  • (066) 354-31-21
    по тарифу оператора
  • Кошик
Мої покупки

Пасатижі і плоскогубці

23.06.2018
Для проведення більшості ремонтних, і не тільки, робіт, в найрізноманітніших сферах, у кожного майстра, крім специфічного інструменту використовуваних у вузьких сферах, є кілька приладів використовуваних практично в будь-якій ситуації. Крім різних молотків та викруток, широке поширення отримав затискної інструмент в усьому його розмаїтті. Найбільш універсальними, і найбільш часто зустрічаються, є пасатижі та плоскогубці. Щоб вибрати максимально придатний, функціональний, і надійний екземпляр, ми опишемо основні різновиди, їх особливості, і на що необхідно звертати увагу при виборі того чи іншого інструменту.
Плоскогубці – різновид шарнірно-губцевий інструменту. З їх допомогою проводиться захоплення з подальшим нерухомим утриманням всередині губок різних невеликих деталей, елементів електромереж, та інших предметів невеликих розмірів. Основна відмінна риса виражена в назві. Губки інструменту не мають заглиблень та щільно стикаються по всій довжині робочої частини. Насічки дозволяють більш надійно захоплювати предмет. Більшість сучасних моделей – комбіновані. Крім основного робочого простору, на внутрішній частині губок є ріжучі кромки, за допомогою яких можливо перекусити дріт, гвоздики невеликого діаметру, інші металеві прути, знімати ізоляційний шар. Завдяки такій особливістю, інструмент більш зручний при проведенні електромонтажних робіт, в порівнянні з моделями не мають ріжучих поверхонь.  
Пасатижі конструктивно і зовні дуже схожі на плоскогубці, але при цьому володіють великим діапазоном можливостей, що дозволяє працювати ними в більшій кількості випадків. Назва походить від французького «pince-à-tige», що складається з двох слів «pince» - затиск/кліщі, і «tige» - стержень. Основною відмінною рисою від плоскогубців є одне або два поглиблення округлої форми з великими зубцями. Вони дозволяють працювати з предметами, що мають більший діаметр, відмінно підходять для затиску труб та патрубків. Найчастіше зустрічаються екземпляри робочий простір яких включає три елементи: плоский ділянку з насічками, округла ділянка з насічками, ріжучі кромки. Такий різновид називають – пасатижі комбіновані, и на сьогоднішній день вона є найпоширенішою.
 
Варто зазначити що обидва цих інструменту часто плутають, називаючи пасатижі плоскогубцями та навпаки. Але такий підхід не зовсім коректний, незважаючи на те що і сфера застосування, і функціонал схожі.
Існують також більш спеціалізовані підтипи приладів, які застосовуються у випадках, коли використання класичного інструменту щонайменше незручно.
Ознайомимося докладніше:
Длінногубци, або як їх ще називають – плоскогубці з подовженим носиком, застосовуються в ситуаціях коли доступ до шуканої деталі утруднений. Якщо є необхідність провести захоплення в важкодоступному, вузькому або віддаленому просторі, масивна головка описаних вище інструментів просто не увійде. Такі ситуації нерідко виникають при роботі з проводкою в приміщенні або ж в підкапотному просторі автомобіля.
Конструктивно, длінногубци відрізняються формою та довжиною губок. Головка набагато довше і стає тоншою по всій довжині. Зовнішня частина зазвичай закруглена, завдяки чому добре проходить в потрібному місці. За функціоналом повторює пристрій як щипців, так і плоскогубців.
Суть следующего инструмента полностью передаётся посредству его названия -  длинногубцы с изогнутым носиком или просто изогнутые длинногубцы. Прибор обладает всеми характеристиками предыдущего, кроме изгиба губок. Предназначен для особо труднодоступных мест, чаще всего применяется при ремонте автомобилей. Несмотря на свою узкую направленность, незаменим для ряда ситуаций. Не стоит думать что изогнутые длинногубцы взаимозаменяемы с обычными. Изогнутая форма губок не позволит им пролезть в узком месте, в то время как обычные длинногубцы не способны «завернуть за угол».
 
Материал
При виборі інструмента обов'язково варто звернути увагу на те з якого матеріалу зроблено виріб. Точність та якість виконання втрачають свій сенс якщо матеріал не впорається з поставленими на нього завданнями.
Найкраще підходять легованих сплави, такі як: хромованадіевой, хромомолібденовая, нікель-хромомолібденовая сталі. Ці матеріали мають достатню твердістю, пластичністю, модулем пружності, високою втомної міцністю, зносостійкість. Крім цього, той же хром або нікель, значно підвищують опірність корозії, що має велике значення продовжує термін служби інструменту.
 
Руків'я
Чохли на ручкці, або простіше кажучи – ручки, також є важливим елементом пристрою приладу. Сам матеріал, і форма руків'я, безпосередньо впливають на те, наскільки в подальшому буде зручно проводити ті чи інші роботи. Основними характеристиками є: міцність, стійкість до стирання та розтріскування, адгезія (зчеплення), твердість.
На даний момент все частіше ручки роблять із двох і більше матеріалів. Основа зазвичай проводиться з різних міцних пластмас, завдяки чому руків'я не прокручуються і надійно фіксуються на інструменті. Накладки на верхній частині переважно гумові або з полівінілхлориду. Таке технологічне рішення дозволяє поєднувати в собі все необхідні, в деяких випадках навіть взаємно виключаються, якості.
Окремо варто згадати про діелектричному інструменті. Рукояті зобов'язані бути виготовлені з непровідного ток матеріалу. Кожен виробник несе відповідальність за те наскільки добре вироблений ним продукт справляється з тими чи іншими навантаженнями. При покупці необхідно уточнити у продавця, чи відповідає стандартам, і якщо так, то яким, дана одиниця товару. З якого матеріалу зроблені руків'я. Під яку напругу розрахована модель.
Не варто купувати безіменний прилад. В даному випадку ім'я бренду підтверджує надійність та безпеку інструменту, від якості якого може залежати ваше життя.
 
Завершена