0800-30-15-85
Безкоштовно зі стаціонарних телефонів та будь-яких операторів України
  • 0800-30-15-85
    Безкоштовно зі стаціонарних телефонів та будь-яких операторів України
  • (067) 470-74-60
    по тарифу оператора
  • (066) 354-31-21
    по тарифу оператора
  • Кошик
Мої покупки

Підігрів сидінь: різновиди та їх особливості.

23.06.2018
Багатьом водіям авто знаком дискомфорт, що виникає під час першої поїздки за день в холодну пору року. В охолодженому за ніч салоні доводиться досить довго чекати поки прогріється двигун, температура всередині автомобіля нормалізується, нагріються сидіння. Такі ситуації чреваті не тільки дратівливістю на дорозі, але і простудними захворюваннями різного ступеня тяжкості. Рішень у даній проблеми кілька, але найбільш популярним є установка підігріву сидінь. У представленій статті ми розберемо переваги цього різновиду аксесуарів і розповімо на що варто звернути увагу при виборі підходящого.
 
Підігрів сидінь – особливе електричний пристрій, призначений для здійснення обігріву сидінь автомобіля, що забезпечує комфортне перебування водія/пасажира всередині авто в перебігу поїздки. Робоча частина аксесуара складається з нагрівального елементу, упакованого в тканинну оболонку стійку до високих температур. Живлення здійснюється через бортову мережу машини.
Вперше подібну технологію застосували на практиці американці. У 1955 році патент на дану ідею отримав Роберт Баллард. Через 10 років, в 1965 році на автомобілях «Cadillac Fleetwood» були встановлені підігрівом сидінь даного типу.
 
Правда є й інша теорія, згідно з якою технологію розробили співробітники шведської компанії «Saab», і застосована вона була 1972 році на автомобілях «Saab 99». Так чи інакше вважається що шведський варіант більш досконалий. Саме за його подобою вже кілька десятків років виробляються підігрівом сидінь даного типу.
Обидва автомобілі були забезпечені шкіряним салоном. Незважаючи на всі переваги, дорогі салони зі шкіри жахливо холонуть взимку, що створює моторошний дискомфорт, який скасовувала дана опція.
Згодом все більше виробників встановлювали підігрівом сидінь на свої автомобілі. На сьогоднішній день більша частина нових моделей укомплектовані цією функцією, яка перейшла з розряду рекомендованих в необхідні.
 
Різновиди
Сучасні підігрівом для сидінь умовно можна розділити на два типи: вбудовані та зовнішні (накидні):
Вбудовувані – встановлюються під обшивку крісла. Підключаються безпосередньо до бортової електромережі автомобіля через монтажний блок. Даний тип установки дозволить уникнути зайвої проводки всередині салону автомобіля. Надійні, володіють хорошим захистом від вологи, не займають гніздо прикурювача, не псують інтер'єр салону. Безсумнівним плюсом є те, що даний різновид також можна встановлювати і на задні сидіння.
Мінуси: дорожнеча, повільне нагрівання в порівнянні з зовнішнім типом, складності з установкою та обслуговуванням.
Якщо ви не володієте знаннями і досвідом пов'язаним з установкою вбудованих підігрівів, не варто робити монтаж самостійно. Краще довірити цю задачу співробітникам автосервісів та автомайстерень.
 
Зовнішні (накидні) –встановлюються поверх крісел. Розділяється на два підтипу: накидка та чохол. Накидка укладається поверх сидінь та фіксується за допомогою клямок, гачків або гумок. Чохол надівається за принципом звичайного автомобільного чохла для крісел. Харчування здійснюється посередництвом підключення до гнізда прикурювача авто. Швидкість нагріву зазвичай вище ніж у першого типу. Зовнішній тип дешевше вбудованого. Легко знімається/встановлюється, чиститься. Має менше труднощів з обслуговуванням та ремонтом в порівнянні з першим типом. Великий асортимент моделей дає можливість підібрати найбільш підходящий варіант під смак власника.
Мінуси: зайняте гніздо прикурювача, кабель живлення усередині салону, менша надійність, в разі підключення двох підігрівів, потужність зменшується вдвічі.
 
Типи нагрівальних елементів
На сьогоднішній день ринок пропонує підігрівом сидінь з нагрівальними елементами двох типів:
Дротовий – досить швидко нагрівається та довго остигає. Основною перевагою є невелика вартість підігрівів цього типу. Але це супроводжується своїми недоліками. Даний тип менш довговічний, погано переносить великі навантаження і тривалий механічний вплив. У разі обриву дроту аксесуар знеструмлюється повністю. Контакт з вологою може з великою часткою ймовірності привести пристрій у непридатність і може завдати брешемо як автомобілю, так і його власнику.
Вуглеволоконний (стрічковий) – значно більш надійніше попереднього типу. Мають високу стійкість до деформації, механічного впливу, не схильні до впливу вологи. У разі обриву однієї з ділянок пристрій продовжить працювати. При нагріванні задіюється вся площа полотна, що дозволяє більш рівномірно розподілити тепло. Підігрів даного типу споживає менше енергії, але при цьому має нижчу швидкість нагріву.
 
На що варто звернути увагу?
Вибираючи відповідний підігрів багато втрачають деякі менш очевидні нюанси, але від яких також залежить як комфорт, так і безпеку в процесі експлуатації.
Регулювання нагріву – можливість встановлювати та регулювати бажану температуру нагрівання за допомогою зміни подачі струму на нагрівальний елемент. Найбільш поширеними зараз є два типи: двопозиційний та багатопозиційний. В двопозиційному нагрів має два режими – слабкий нагрів та нагрів максимальної потужності. Перший призначений для підтримки температури, в той час як другий дозволяє швидко зігрітися. Застосовується в накидках та чохлах.
багатопозиційний режим дозволяє більш точно відбудувати температуру та підняти/опустити її до необхідного рівня. Є два типи – багатоступінчасті та плавні. Застосовуються у вбудованих моделях.
Захист від перегріву – як видно з назви забезпечує автоматичне відключення в разі досягнення максимальної температури. Перешкоджає поломки підігріву, пошкодження оббивки, нанесення фізичної шкоди пасажиру/водієві.
Пульт – актуальний для зовнішніх моделей. Варто звернути увагу на функціонал, можливість регулювання нагріву, включення, можливість відключення.
Функція масажу – додаткова опція збільшує комфорт при їзді. Відмінний вибір для людей, що мають проблеми зі спиною. Також збільшує кровообіг в зоні попереку, стегон, шиї. Відмінний вибір для водіїв, які проводять за кермом багато часу.
Даною інформації Вам цілком повинно вистачити для підбору підігріву сидінь під ваші уподобання. У разі виникнення додаткових питань Ви можете звернутися до співробітників наших магазинів. Вони допоможуть вибрати найбільш підходящий для Вас варіант.
Завершена