0800-30-15-85
Безкоштовно зі стаціонарних телефонів та будь-яких операторів України
 • 0800-30-15-85
  Безкоштовно зі стаціонарних телефонів та будь-яких операторів України
 • (067) 470-74-60
  по тарифу оператора
 • (066) 354-31-21
  по тарифу оператора
 • Мої авто
  У гаражі немає жодного авто
   Додати авто
   щоб зберегти авто для використання в наступний раз
   0
  • Кошик
  Мої покупки

  Основні параметри та особливості матеріалів дифузора динаміка.

  23.06.2018
  Акустичний дифузор - це спеціальної пристрій, який не поглинає звукові хвилі, а перерозподіляє їх в просторі музичної кімнати. З його допомогою відбувається процес перетворення потужного спрямованого потоку акустичної енергії, в безліч розсіяних променів меншої інтенсивності. Він представлений у вигляді мембрани, як правило, конусоподібної форми, яка починає коливатися при виникнення електричного сигналу з підсилювача, а людське вухо вловлює коливання та перетворює їх в звук.
  Дифузор повинен володіти трьома основними параметрами, такими як жорсткість, легкість і внутрішнє згасання. Такі параметри досить суперечливі. Жорсткість необхідна для того щоб не було деформацій конуса при високих та різких коливань, а випромінювання звукової котушки розподілялося по всій поверхні, від центру до краю. Гарне внутрішнє згасання запобігає провалам та пікам при амплітудних коливаннях. Основні і часто зустрічаються матеріали, які використовуються в динаміках для дифузора і відповідає, вище зазначеним, параметрам, це папір (целюлоза), поліпропілен, композитні матеріали (вуглеволокно і  кевлар).


  Паперові дифузори, дуже поширені, використовуються для низькочастотних та середньо частотних динаміків. Виготовляються з целюлози двома способами, пресуванням листів паперу в конічному штампі та відливанням целюлозної маси на матриці. Іноді, для отримання хорошого співвідношення міцності, легкості і коефіцієнта демпфірування, додається до целюлози повсть або шерсть. Такі дифузори покриваються просоченням, для поліпшення якості та захисту від негативного впливу навколишнього середовища, в першу чергу вологи.
  Переваги: досить легкі і з хорошим внутрішнім загасанням, згладжуються амплітудно-частотні характеристики.
  Недоліки: недостатня жорсткість та механічна міцність, в порівнянні з іншими більш сучасними матеріалами, це обмежує допустиму потужність.
   
   
  Поліпропілен використовується для виготовлення дифузора з 1975 року народження, за рахунок недорогого та простого виробництва, і в наш час більшість виробників користуються цим матеріалом. Для більшої жорсткості в чистий поліпропілен додають мінерали, такі як кварц, слюда або силікат магнію, вони досить легкі і не зменшують внутрішнє демпфірування. Поліпропіленові дифузори найчастіше застосовуються для динаміків низьких та середніх частот.
  Переваги: стійкі до впливу навколишнього середовища, легкі, з механічною міцністю і з хорошим внутрішнім загасанням, згладжуються амплітудно-частотні характеристики.
  Недоліки: недостатня жорсткість при використанні в сабвуферних динаміків діаметром більше десяти дюймів, але з додавання добавок можна його усунути.
   

  композитні дифузори виготовляються з багатокомпонентних матеріалів, які складаються з декількох різнорідних компонентів, це основа (сполучна речовина або матриця) та наповнювачі (компоненти). Для виробництва таких дифузорів використовують, як правило, пластик, який є монолітною матрицею, і тканину з вугільних волокон або кевлара, яка забезпечує жорсткість та міцність. Вуглепластикові дифузори, за своїми технічними характеристиками, найбільше підходять для динаміків басових та мідбасових частот. Кевлар - це полімерне волокно з арамида, має хороші механічні властивості, легкість і зберігає свої характеристики при низьких та високих температурах (від -190°C до 480°C).Ефективно застосовуються в середньому діапазоні частот і витримує навантаження при великих потужностях, без хрипів, в порівнянні з паперовими дифузорами.
  Переваги:відрізняються високою механічною міцністю та жорсткістю, стійкі до впливу навколишнього середовища.
  Недоліки: для роботи при високих частотах у такого матеріалу недостатнє  внутрішнє демпфірування, з провалами та піками амплітудно-частотних характеристик.
  Завершена