0800-30-15-85
Безкоштовно зі стаціонарних телефонів та будь-яких операторів України
 • 0800-30-15-85
  Безкоштовно зі стаціонарних телефонів та будь-яких операторів України
 • (067) 470-74-60
  по тарифу оператора
 • (066) 354-31-21
  по тарифу оператора
 • Мої авто
  У гаражі немає жодного авто
   Додати авто
   щоб зберегти авто для використання в наступний раз
   0
  • Кошик
  Мої покупки

  Щупи. Основні особливості інструменту

  23.06.2018

  Набір калібрувальних щупів є досить поширеним високоточним вимірювальним інструментом для вимірювання зазорів, як між прямолінійними площинами так і криволінійних, що дозволить ефективно провести вимір та підбір певного зазор між деталями. Найчастіше набір калібрувальних щупів застосовується в автомобільній промисловості, моторобудування, станціях технічного обслуговування або автосервісах.

  Конструкція:
  Вимірювальний щуп представляє собою набір калібрувальних пластин, конструкцією нагадують обойму, в якій за допомогою шарніра з'єднані всі елементи, що при необхідності дозволяє провести їх заміну. Залежно від набору має різну товщину від 0,02 до 1-2 мм, з інтервалом від 0,01 до 0,05 мм. Калібрувальні щупи мають різну довжину, починаючи від 75 мм та закінчуючи 1000 мм, при цьому виготовляючи їх як у вигляді окремих пластин, так і у вигляді набору. Найчастіше інструмент виготовляються з латуні, алюмінію, або загартованої нержавіючої сталі, що гарантує тривалий термін експлуатації інструменту.

  Використання:
  У процесі визначення зазору між площинами, в зазор вводиться щуп, або набір щупів. При вимірі калібрувальні пластини водяться в зазор по черзі або відразу кілька, до тих пір поки загальна їх товщина не буде відповідати зазору, при цьому пластина не повинна вільно ходити або провалиться в зазорі, а повинна переміщатися з незначним зусиллям. 

  Основні характеристики щупів:
  • Товщина пластин. 
  Найчастіше загальна товщина набору становить 1 мм, у той же час товщина пластин відрізняється один від одного, з інтервалом від 0,01 до 0,05 мм. Чим менше товщина однієї пластини, тим точніше можна визначити величину зазору.  Більшість виробників висловлюють даний параметр в міліметрах, але деякі зарубіжні виробники воліють виражати в дюймах.
  • довжина щупа.
  При виборі щупа варто звернути увагу і на його довжину, так як для проведення деяких вимірювальних робіт, знадобиться певна робоча довжина пластини.
  • Кількість пластин в наборі. Залежно від набору щупів, кількість калібрувальних пластин варіюється від декількох штук до 30, маючи різні показники товщини пластин.
  За допомогою калібрувальних щупів визначають:
  • Визначення зазорів клапанів двигуна;
  • Підбору зазору в свічки запалювання;
  • Вимірювання розкриття полумуфт;
  • Регулювання радіального зазору підшипника;
  • Визначення зазору між поршневим кільцем та канавкою поршня;
  • Визначення «м'якої лапи» за рахунок підкладання щупа в зазор між лапою та фундаментом.
  Для вимірювання глибоких зазор, використовується клиновий щуп, або так званийкалібрувальний клин, які діляться на такі види: 
  1. Клиновий форми
  2. Циліндричної форми
  3. Цифрові
  Перший вид щупів, поданий у формі клиноподібної пластини з нанесеною числовий шкалою, точністю вимірювання 0,1 мм. Даний щуп дозволяє зробити визначення величини зазору до 9 мм. Щуп використовують зі змінним по поверхні движком, в випадки його відсутності поверхню покривають спеціальною фарбою, а величину зазору визначають по місцях забарвлення.  Також клинові щупи можуть матициліндричну форму, крім них існують щупи з вмонтованим цифровим дисплеєм, на який виводиться числове значення зазору. За допомогою даного цифрового індикатора, дуже легко використовувати при центруванні обладнання.Простота використання та висока точність вимірювання дозволяє використовувати даний інструмент не тільки для професійного використання, але і в побутових цілях.

  Досить поширеним вимірювальним інструментом для вимірювання зазорів між прямолінійними та криволінійними площинами,  є вимірювальний щуп,  дозволяє ефективно провести  вимір та підбір певного  зазору між деталями або поверхнями. 
  Завершена