0800-30-15-85
Безкоштовно зі стаціонарних телефонів та будь-яких операторів України
 • 0800-30-15-85
  Безкоштовно зі стаціонарних телефонів та будь-яких операторів України
 • (067) 470-74-60
  по тарифу оператора
 • (066) 354-31-21
  по тарифу оператора
 • Мої авто
  У гаражі немає жодного авто
   Додати авто
   щоб зберегти авто для використання в наступний раз
   0
  • Кошик
  Мої покупки

  Рідкий ключ (проникаюче мастило). Призначення, характеристики, особливості вибору.

  23.06.2018
  Назначение.
  Проникаюче мастило, яку також називають «рідкий ключ» - це розчин, призначений для обробки заржавілих, прикипіла або просто сильно забруднених деталей в різних з'єднаннях для полегшення їх розбирання. Прикладом використання мастила можуть бути приіржавіли та прикипівші електроконтакти, болти, гайки і інші з'єднання. Також, в залежності від складу, рідкий ключ ефективний для змащування рухомих елементів, таких як дверні та віконні навіси, направляючі, замки. Одним з варіантів застосування є здатність рідкого ключа видаляти з поверхонь, в тому числі лакофарбових, сліди від клею, скотча, смоли та жиру, при цьому не завдаючи ушкоджень.
  Грунтуючись на вищевикладене, можна заявити, що проникаюче мастило– це засіб, який необхідно мати всім власникам транспортних засобів, оскільки проблеми, з якими запросто справляється проникаюче мастило, відбуваються не рідко, і найчастіше – несподівано. До того ж, дана мастило знаходить безліч варіантів застосування в побуті, наприклад, для усунення скрипів дверних та віконних навісів, в процесі ремонту техніки, розбирання та збирання меблів.

  Характеристики.
  Залежно від того, яким виробником виготовлена те чи інша проникаюче мастило, їх склад може дещо різнитися, але, як правило, мастила містять силіконові компоненти, мінеральні масла, антикорозійні присадки, нафтові дистиляти, пропан/бутан (призначені для розпилення мастила в аерозольних балончиках ).
  Ці компоненти забезпечують всебічну обробку вузла:
  - Розчинення та витіснення іржі, накипу та засохлих забруднень зсередини на структурному рівні, завдяки високій проникаючої здатності.
  - Мастило оброблених деталей та зниження тертя між ними – як наслідок, спрощення процесу розбирання та скорочення їх зносу.
  - Витіснення вологи із з'єднань.
  - Освіта на поверхнях оброблених елементів захисного шару, який володіє водовідштовхувальними властивостями і надійно захищає від виникнення іржі.
  - Самостійне проникнення в важкодоступні місця, наприклад, різьблення.
  Зазвичай, проникаючі мастила випускаються в двох формах – рідкої і аерозольної. Для комфортного нанесення рідкі проникаючі мастила комплектуються вузьким носиком, а аерозольні– насадкою трубочкою.
   
  Вибір рідкого ключа.
  Незалежно від упаковки (рідина або аерозоль) головна вимога до рідкого ключу – розчинити утворені в різьбі продукти окислення або старий та засохлий бруд, тим самим полегшуючи процес розбирання різьбового з'єднання. При нанесенні змащення на вузол, вона проникає всередину і хімічно впливає на проблему – оксиди заліза або бруд, звільняючи з'єднання.
  Рекомендується при виборі проникаючої мастила уточнити наступні моменти:
  По-перше, мастило повинне мати якомога більшу проникаючу здатність, адже саме це впливає на глибину проникнення з'єднаннь і яка кількість забруднень витіснить засіб.
  По-друге, рідкий ключ повинен виконувати захисну функцію. Після обробки, засіб повинен утворити на поверхні міцну плівку, яка володіє водовідштовхувальними властивостями, запобігаючи утворенню корозії.
  По-третє, засіб повинен ефективно змащувати при попередній обробці, щоб виключити надалі проблеми з розбиранням – такими властивостями володіє рідкий ключ, який містить в складі дисульфід молібдену.
  Незалежно від виробника та упаковки, більшість проникаючих мастил – «рідких ключів» - чудово справляються з висунутими до них вимогам. 
  Завершена