0800-30-15-85
Безкоштовно зі стаціонарних телефонів та будь-яких операторів України
 • 0800-30-15-85
  Безкоштовно зі стаціонарних телефонів та будь-яких операторів України
 • (067) 470-74-60
  по тарифу оператора
 • (066) 354-31-21
  по тарифу оператора
 • Мої авто
  У гаражі немає жодного авто
   Додати авто
   щоб зберегти авто для використання в наступний раз
   0
  • Кошик
  Мої покупки

  У чому перевага витяжних заклепок?

  25.06.2018
     Заклепки - кріпильний елемент, призначений для скріплення декількох матеріалів, при цьому різний вигляд заклепок на увазі установку з доступом з двох або тільки з одного боку. 

      Витяжні заклепки, ще звані тяговими, відривними, сліпими або заклепками "Гудріч",є нерозбірним з'єднанням. Спочатку використовувалися в авіабудуванні компанією"Гудріч".  Складаються з тіла заклепки, виконаного у вигляді порожнього циліндра з голівкою з одного боку. Зі зворотного боку кінець циліндра (гільзи) деформується під час вилучення серцевини - стержня. Стержень (пуансон) поздовжньо проходить через все тіло заклепки і складається з головки (потовщення або кульку на кінці, яке мне гільзу), точки розлому, ніжки та наконечника.
    
     Установка. При установці, перед заклепкою, в матеріалах потрібно просвердлити отвори. Діаметр отвору більше діаметра фланця заклепки на 1-2 мм. Спеціальним інсталяційний інструментом (заклепочник) захоплюється стержень заклепки з боку капелюшки (буртика), заклепка поміщається в отвір скріплюються матеріалів, після чого інструмент, впираючись в буртик, витягує стрижень, потовщений кінець якого в цей час знімає тіло оболонки, притягаючи скріплюються матеріали формується замикає (висадной) голівкою. При досягненні необхідного зусилля стрижень роз'єднується в точці розлому і витягується з встановленої заклепки інструментом, після чого викидається.
     Переваги. Дозволяє скріплювати матеріали, маючи доступ до них тільки з одного боку. Використання заклепок дозволяє автоматизувати багато складальні виробництва, зменшує витрати часу та коштів на виготовлення продукції. На відміну від болтового, заклепковий з'єднання забезпечує більшу стійкість до вібрацій і при встановленні не потребує особливих навичок від фахівця.
      Недоліки. При підборі важливо враховувати довжину заклепки, оскільки коротка заклепка не забезпечить фіксації матеріалів, а надто довга не забезпечить з'єднання необхідної міцності.
      За типом головки (буртика) заклепки розрізняють:
  - класичні з плоскою головкою. Використовують для стандартних невідповідальних з'єднань. Ідеально встановлюються ручним інструментом. Діаметр головки зазвичай дорівнює двом діаметрам заклепки. 
  - зі збільшеною головкою. Виготовляються з плоскою або потайною головкою. Використовують при кріпленні тендітних матеріалів, міцність яких менше, ніж у заклепки - фанера, гофролист, жерсть, пластик. Використання великої капелюшки дозволяє не пошкодити матеріал при установці і збільшити навантаження на виривання кріплення, завдяки збільшенню площі, на яку чиниться тиск. Діаметр головки зазвичай дорівнює трьом діаметрам заклепки та більше.
   - з потайною головкою (буртиком). З'єднання забезпечує відсутність виступаючих елементів на поверхні, що з'єднуються. Потрібно зенківка посадкового отвору, а це повинна дозволяти товщина зовнішнього матеріалу.
      Розрізняють такі види відривних заклепок:
   - герметичні (закритого типу). Зовнішня трубка являє собою закриту порожнину, в якій рухається кулька. Така заклепка називається закритою. Забезпечує герметичність та підвищену вібростійкість з'єднання. Має високу корозійну стійкість, повітронепроникна, водонепроникна.
   - чотирипелюсткові. Використовують для приєднання до металевих поверхонь нетривких, або м'яких матеріалів. Мають більш широкий діапазон товщини пакета і монтажного отвору.
   - багатозатискні. Широкий діапазон скріплювальних матеріалів. Повністю заповнює отвір, усуває люфти.
   - розпірні. Після деформації мають широку форму опори
   - структурні. Дозволяють створювати максимальне стягуюче зусилля між з'єднаннями матеріалами. Стійка до високих навантажень та вібрацій.
   - заклепка-болт. Створює високо навантажувальне з'єднання. Використовують при монтажі металоконструкцій. Діапазон діаметрів до 26мм.
   - касетні. Використовуються для високошвидкісного монтажу - 0,5 секунди. В касеті до 64 заклепок.
   - посилені (високоміцні). Використовують для високонавантажених з'єднань в відповідальних конструкціях. При установці, зі зворотного боку заклепки, формується велика, ніж в стандартних заклепках, головка, яка забезпечує герметичність з'єднання. Підвищені показники міцності, навантаження на виривання/зріз та вібростійкість.
   -нші спеціальні заклепки: рифлені, розщеплені, ущільнені, з заземленням.
   
      Різьбові заклепки, ще звані гвинтовими, гайковим або бонки складаються з порожнього циліндра з капелюшком з одного боку та внутрішнім різьбленням з протилежного.
                   
     Установка. Монтуються за допомогою закручування у внутрішню різьбу елемента інсталяційного інструменту, установки заклепки в отвір скріплюються матеріалів і створення тягового зусилля, за допомогою якого мнеться середня частина циліндра, фіксуючи матеріали, залишаючи в них заклепку з наскрізним отвором в капелюшку та різьбленням у внутрішній частині. Після установки елемент інсталяційного обладнання вигвинчується.
      Переваги. Встановлена заклепка дозволяє подальше кріплення різних металовиробів.  Дозволяють скріплювати матеріали, маючи доступ до них тільки з одного боку. Може встановлюватися навіть на пофарбовані деталі, дозволяє закріплювати декоративні запчастини та деталі, вкручуючи болти в встановлену заклепку. Встановлюється в заклепку деталь дотягує заклепку, збільшуючи силу її фіксації.
      Недоліки. Необхідно правильне зусилля, вставляючи заклепки, щоб вона і не проверталася (при недостатньому зусиллі), і не ушкодилася (при надмірному). Висока вартість.
   
      Материалы. Підбираючи матеріал заклепок, необхідно виходити з матеріалів листів, що з'єднуються. Заклепка не повинна викликати корозію, або створювати електрохімічний пару. Якщо гільза та стержень виготовлений з одного матеріалу, то стрижень виготовляється з більш міцного сплаву цього матеріалу. Це необхідно для того, щоб стрижень міг розплющені гільзу і не руйнуватися завчасно.
      Найчастіше заклепки виготовляють з:
   - алюмінію - легкі, вологостійкі. Позначають Al
   - стали - найбільш практичні. Мають підвищену міцність. Обозначают St
   - нержавіючої сталі. Мають підвищену міцність, стійкість до корозії. ПозначаютьStА2 и StА4
   - міді та мідно-нікелевого сплаву. Застосовуються для з'єднання виробів з міді, в електротехніці, де потрібна висока електропровідність або теплопровідність. Стійкі до корозії, мають хороші декоративні властивості, пружність, міцність, гнучкість, довгий термін служби. Легко встановлюються. позначають Cu
   - комбіновані. Гільза виготовляється з більш м'якого матеріалу - алюмінію, міді або пластику, а стрижень з міцнішого, наприклад стали.
   - пофарбовані. Заклепки з пофарбованої по RAL капелюшком гільзи. Використовують для нероз'ємного з'єднання різноманітних пофарбованих листових матеріалів, таких як листова сталь, фанера, пластик та ін.
   - бронзи. ПозначаютьBr
   - інших матеріалів - латуні, поліаміду, пластика
  Завершена