0800-30-15-85
Безкоштовно зі стаціонарних телефонів та будь-яких операторів України
 • 0800-30-15-85
  Безкоштовно зі стаціонарних телефонів та будь-яких операторів України
 • (067) 470-74-60
  по тарифу оператора
 • (066) 354-31-21
  по тарифу оператора
 • Мої авто
  У гаражі немає жодного авто
   Додати авто
   щоб зберегти авто для використання в наступний раз
   0
  • Кошик
  Мої покупки

  Чим відрізняються ручні заклепочники?

  25.06.2018
  Заклепочник - нескладний інструмент, призначений для з'єднання декількох деталей, загальною товщиною до 10мм, за допомогою заклепок. Створює нерозбірне з'єднання. Перед з'єднанням в скріплюються деталях необхідно просвердлити отвір, діаметром на 1-2мм більше, ніж діаметр тіла заклепки. Перевагами такого з'єднання є вібростійкість, можливість скріплювати різні по діаметру і матеріалам конструкції, висока міцність (на відміну від зварювання, при надлишковому тиску, що не тріскає, а тягнеться), доступ до деталей, що скріплюються тільки з одного боку, безпеку щодо зварних робіт, робота з різними матеріалами, такими як фанера та пластик, дешевизна кріплення
    
  Заклепочники розрізняють:
  По типом приводу
  Ручний - використовують при невеликих обсягах робіт - до 200 заклепок в день. Швидкість установки заклепки близько 15 секунд. деталі склепуваної
   за допомогою фізичної сили працівника. Являє собою кліщі з великими важелями. Заклепка встановлюється в результаті відомості важелів 2-3 рази. Найпростіший тип інструменту, не вимагає спеціальних навичок. При заклепування на стержень виявляється нерівномірне тягове зусилля, в результаті чого гільза може затягується з перекосами та стержень обламується не завжди в потрібному місці.

  Електричний- використовують при великих обсягах робіт - від 500 заклепок в день і в разі відсутності пневмолініі. Швидкість установки заклепки близько 1,5 секунд. Зовні схожий на дриль, має малу вагу. Забезпечує високу якість роботи і малу додаткову силу при роботі. Мобільність обмежується довжиною кабелю та наявністю розетки 220В. При заклепування на стрижень виявляється рівномірне тягове зусилля, в результаті чого гільза затягується без перекосів і стержень обламується в потрібному місці.
  Акумуляторний- характеристики схожі з електричним. Зовні схожий на шуруповерт, має більшу вагу та вартість, ніж електричний. Забезпечує високу якість роботи і малу додаткову силу при роботі. Час роботи обмежена зарядом акумулятора (часто комплектуються двома акумуляторами). Один акумулятор дозволяє встановити від 400 заклепок. Дуже мобільний, наприклад, дозволяє працювати на висоті.
  Пневматичний (пневмогідравлічний) - використовують в цехах промислового складання. Найнадійніший, якісний та швидкий спосіб установки заклепок. Швидкість установки заклепки близько 0,5 секунд. Працює за рахунок стисненого повітря і вимагає підключення до компресора. Заклепка встановлюється одним натисканням курка. Інструмент складніше інших в обслуговуванні (а потребує його частіше) і найменш мобільний (досить товстий шланг та компресор), має найбільшу вагу, ціну і шум від роботи (якщо підключений до компресора, а не загальної магістралі). При заклепування на стержень виявляється рівномірне тягове зусилля, в результаті чого гільза затягується без перекосів і стержень обламується в потрібному місці.
  Насадка на шуруповерт - працює аналогічно акумуляторному заклепочник, але привід здійснює шуруповерт. Це зручно, оскільки шуруповертом можна свердлити і отвори для заклепок, змінивши насадку на свердло. При заклепування однією рукою необхідно тримати насадку, а другий шуруповерт. Для вилучення обламаного стержня заклепки потрібно включити реверсивне обертання на шуруповерт (на витяг потрібен додатковий час).
   
  За установлювальним заклепкам
  Тягові - заклепки для цього інструменту складаються з тіла заклепки, виконаного у вигляді порожнього циліндра з голівкою з одного боку. Зі зворотного боку кінець циліндра (гільзи) деформується під час вилучення серцевини - стержня. Стержень (пуансон) поздовжньо проходить через все тіло заклепки і складається з головки (потовщення або кульку на кінці, яке мне гільзу), точки розлому та ніжки. Заклепочником захоплюється стержень заклепки з боку капелюшки (буртика), заклепка поміщається в отвір скріплюються матеріалів, після чого інструмент, впираючись в буртик, витягує стрижень, потовщений кінець якого в цей час мне тіло оболонки, притягаючи скріплюються матеріали формується замикає (висадной) голівкою. При досягненні необхідного зусилля стержень роз'єднується в точці розлому (концентраторі напружень) і витягується з встановленої заклепки інструментом, після чого викидається.
  Різьбові - аклепки для цього інструменту мають вигляд циліндра з внутрішнім різьбленням, вони дорожче і забезпечують більш якісне з'єднання. Заклепка накручується на різьбовий стрижень інструменту, вставляється в отвір скріплювальних матеріалів, після чого тяговим зусиллям розклепують. Різьбовий стержень викручується, залишаючи в матеріалі наскрізний отвір з різьбленням. Випускається з різними типами приводів, але вони завжди дорожче, ніж аналогічні тягові. Розрізняється залежно від встановлюваних клепаних гайок - від М3 до М12. Дозволяють встановлювати заклепки навіть на пофарбовані матеріали, не пошкоджуючи покриття. Швидкість роботи нижче, ніж у витяжних.
   
  За конструкцією

  Шарнірний (однорічний, тяговий) - призначений для роботи з алюмінієвих та мідними заклепками (м'який метал) і рідше з заклепками зі сталі і неіржавіючої сталі.
  Плюси: можна використовувати у важкодоступних місцях, дешевий
  Недоліки: вважаються найменш надійними, в дешевих варіантах часто застряють стерижні, при установці заклепки в заклепочник складно направляється - їздить по металу, вимагає великих м'язових зусиль при установці великої кількості заклепок, складно встановлювати сталеві та нержавіючі заклепки, а також заклепки великого діаметра (зазвичай легко встановлюють заклепки діаметром до 4,9мм). Хоча їх називають одноручними, багатьма з них доводиться працювати двома руками з-за дуже великого розведення рукояток через що їх неможливо обхопити однією рукою.
  торцевий (важільний, дворучний) - призначений для роботи зі сталевими, алюмінієвими заклепками та заклепками з нержавіючої сталі.
  люси: легко встановлює всі діаметри заклепок, вимагає менше зусиль та економить час, може встановлювати заклепки більшого діаметра (до 6,5 мм), більш надійний, ніж шарнірний.
  Недоліки: потрібно багато місця з боку установки заклепки і по висоті і по ширині, необхідність працювати двома руками, вартість вище, ніж у шарнірного.
  Гармошечна (важільно-складаний)- однорічний призначений для роботи зі сталевими, алюмінієвих заклепками та заклепками з нержавіючої сталі.
  Плюси: легко встановлює всі діаметри заклепок, вимагає менше зусиль (установка в момент натиску) і економить час (установка за одне натискання), може встановлювати заклепки більшого діаметра, дозволяє працювати однією рукою, висока надійність, довговічність.
  Недоліки: потрібно багато місця з боку установки заклепки і по висоті і по ширині, не можна використовувати на тендітних конструкціях, які можуть не витримати чиниться тиску на них через заклепочник, вартість вище, ніж у шарнірного.
   
  На що звернути увагу при виборі
  рукоятки- ергономічність, зручність захоплення однією рукою (одиниці), зусилля, необхідні при роботі з жорсткими нержавіючими заклепками
  Насадки - під різні діаметри заклепок використовується від 3 до 6 різних насадок. Так само зверніть увагу чи входить в комплект ключ для зміни головок.
  Губки Пуансон- йдуть в комплекті запасні, кількість дві або три. Трипелюсткова цанга забезпечує більш рівномірний притиск стержня і як результат більш якісні з'єднання. У дешевих моделях виготовляються з м'якого металу, який деформується вже через кілька сотень циклів та перестає захоплювати стержень заклепки.
  Поворотна головка шарнірного заклепочника (на 90, 180, 360 градусів) дозволить встановити заклепку в важкодоступних місцях
  Механізм викиду відламаний стержнів - є моделі з контейнерами для їх збору, а не просто викиду. Викинуті стрижні мають досить гострий край і можуть пробити шину, або взуття. Якщо стрижні сталеві їх можна швидко збирати за допомогою магніту. У дешевих моделях часто зустрічаються проблеми з викидом, що не дозволяє вставити нову заклепку, поки в ручний не буде витягнутий стрижень попередньої заклепки. Іноді для цього потрібно розбирати інструмент.
  Якістьсамих заклепок - жоден інструмент не зможе забезпечити якісне з'єднання, якщо використовувати заклепки низької якості.
   
  Яких помилок не варто допускати
  Якщо вибрати головку більшого діаметра, то після монтажу в заклепці може залишитися гострі край відірваного стрижня.
  Якщо діаметр отвору в скріплюються деталях більше діаметра заклепки на 3 і більше міліметра, після монтажу може спостерігатися люфт навіть при щільно сидячою заклепці.
  Якщо під час монтажу через ривки зігнути стержень, він після відриву, можна не викидати інструмент. Причиною також може бути неякісний інструмент, в якому перекручуються губки і розтискна втулка.
  Інструмент в процесі клепання повинен бути строго під кутом 90 градусів до матеріалу, заклепка повинна бути повністю вставлена в отвір. Якщо не дотримуватися цього правила, заклепка буде встановлена не рівно і з'єднання матеріалів буде не щільним, через що може відбутися заклинювання ніжки в заклепочник.
  При установці заклепки гайки не перпендикулярно матеріалу відбувається заклинювання різьбової шпильки в заклепці або поломка шпильки.
  При підборі заклепок важливо враховувати їх довжину, оскільки коротка заклепка не забезпечить повноцінного формування тильного капелюшка і може не зафіксувати матеріали, а надто довга закриється за межами посадочного отвору і не забезпечить з'єднання необхідної міцності. Якщо довжина заклепки обрана вірно і інструмент якісний, установка заклепки відбудеться за одну ітерацію, тобто потрібно звести рукоятки ручного заклепочника один раз або натиснути на спусковий гачок пневмогідравлічного заклепочника один раз.
  Заклепка не встановлюється за одну ітерацію якщо зношені або забруднені деталі заклепочника - губки, пружина, штовхач. Необхідно протирати від металевої стружки патрон для губок, самі губки, штовхач та пружину штовхача. Якщо інструмент різьбовій, необхідно очищати від стружки та змащувати шпильку кожні 50 установок.
  Завершена