0800-30-15-85
Безкоштовно зі стаціонарних телефонів та будь-яких операторів України
 • 0800-30-15-85
  Безкоштовно зі стаціонарних телефонів та будь-яких операторів України
 • (067) 470-74-60
  по тарифу оператора
 • (066) 354-31-21
  по тарифу оператора
 • Мої авто
  У гаражі немає жодного авто
   Додати авто
   щоб зберегти авто для використання в наступний раз
   0
  • Кошик
  Мої покупки

  Чистимо кузов авто. Як прибрати сліди комах? Очищувач для кузова

  25.06.2018

  Кожному водієві, який хоча б раз їздив в далекі поїздки, в літній час добре відома проблема з комахами. Їх справи неминуче залишаються на лакофарбовому покритті автомобіля, а також фарах, бічних дзеркалах та лобовому склі.

  Якщо говорити про скляні поверхні, то їм комахи практично не страшні. Змити залишки комах з скла можна практично в будь-який час. А ось що стосується кузова, то тут можуть виникнути проблеми. В принципі, не так страшні комахи, як їх несвоєчасне видалення.

  Більшою мірою це пов'язано з тим, що тіла комах складаються з ліпідних сполук, висловлюючись більш звичною мовою, з жирів. Жири, що залишилися на лакофарбовому покритті під палючими променями літнього сонця, утворюють нагар подібно маслу пригорілого на дні сковорідки. І якщо сковороду можна почистити за допомогою щітки, то фарба на кузові не переживе таких знущань.

  З іншого боку, несвоєчасне видалення таких забруднень призводить до того, що вони “в'їдаються” в лакофарбові покриття автомобіля, пошкоджуючи його. І в подальшому, щоб прибрати несвоєчасно віддалених комах, знадобляться радикальні заходи у вигляді полірування.

  Більш докладно про“очищувач слідів комах”

  Тому, вирушаючи в далеку поїздку, важливо мати при собі“очищувач слідів комах”. За допомогою якого, відразу прибувши до місця призначення, ви зможете видалити всіх небажаних пасажирів з бампера та капота.

  Також неабияк попсувати фарбу на кузові може пташиний послід і в якому міститися такі їдкі речовини, як:

  • сечова кислота;

  • гідроксид амонію.

  Ці сполуки залишають на лакофарбовому покритті опіки і нерідко можуть змусити лак здуватися. Видаляти пташиний послід на суху ні в якому разі не можна так як птахи для кращого травлення часто разом з їжею поїдають дрібні камінчики, які надають пташиному посліду додаткову абразивність. Тому перед видаленням такого типу забруднення бажано розмочувати їх за допомогою мокрої тканини, запропонованої на забруднену ділянку. А для нейтралізації сечової кислоти знадобиться луги. Самый простой и доступный вариант:

  • розчин води з содою;

  • також непогано з пташиним послідом впоратися, всім відоме універсальний засіб, WD 40.

  А ось зі слідами комах впоратися за допомогою побутових засобів набагато складніше, якщо забруднення свіжі, то цілком можливо, що у вас вийти прибрати їх за допомогою побутової хімії, що містить поверхнево-активні речовини (ПАР). Це може бути засіб для миття посуду або засіб для миття скла. Головне звернути увагу на те, щоб обраний вами засіб було лужним, а якщо все-таки в ньому міститься луг, тоді після обробки лакофарбове покриття, краще промити звичайною водою. Але найкраще, зі слідами комах, а особливо застарілими, справляються професійні фабричні засоби, які ми протестували на піддослідному автомобілі.

  Який засіб для очищення слідів комах вибрати?

  Для тесту були обрані очисники слідів комах:

  Dannev

  Першим в бій вступив очищувач слідів комах від компанії Dannev. Дана фірма випускає досить доступні і, в той же час, ефективні засоби по догляду за автомобілем. У конкретному випадку з очисним слідів комах Dannev Insect було прийнято рішення наносити засіб дуже рясно, щоб при подальшому видаленні залишків комах мікрофіброю їх тіла менше пошкоджували лакофарбове покриття. Також велика кількість очищувача допоможе краще розчинити несвоєчасно вилучені забруднення. Через дві хвилини ми протерли забруднену ділянку сухою мікрофіброю, без особливих зусиль і сильного натиску, практично всі комахи змилися з бампера. Але звичайно добитися ідеального результату з першого разу неможливо, хоча з іншого боку, все залежить від ступеня забруднення і від того як довго комахи були на лакофарбовому покритті.

  DAC

  Другу забруднену ділянку на бампері ми очищали за допомогою засобу DAC, але на відміну від Dannev, оброблювану поверхню потрібно попередньо змочити звичайною водою, і тільки після змочування наносити очищувач. Виконавши всі умови, поверхня можна протирати м'якою тканиною. Очищувач DAC відмінно впорався з поставленим завданням і в кінці ми отримали практично ідеально чистий бампер.

  Використання очищувача Sheron також передбачає додаткову обробку водою, але в даному випадку, водою потрібно промити лакофарбові покриття після очищення. Певне це потрібно, щоб змити з автомобіля агресивні речовини, що входять до складу очищувача. Знаючи про підвищений ризик пошкодити ЛКП, ми чітко слідували інструкції, після чого змогли констатувати факт, що очищувач Sheron прибирає сліди комах не гірше ніж DAC та Dannev.

  SHELL

  Останній учасник - очищувач від іменитого бренду SHELL. Його спосіб застосування передбачає просто нанесення за допомогою розпилювача на оброблювану ділянку. Після чого через 1-2 хвилини сухий мікрофіброю можна відтерти забруднення.

  Додаткова обробка водою у випадку з SHELL, як і з очищувачем Dannev не знадобиться. Незважаючи на це, очищувач слідів комах SHELL прекрасно видаляє сліди комах при мінімальних зусиллях.

  В кінцевому підсумку можна зробити наступний висновок, що всі 4 засоби впоралися з очищенням лакофарбового покриття на відмінно і при великому бажанні виділити когось одного навряд чи вийде. Напевно при купівлі одного з цих засобів варто орієнтуватися на вартість. А кінцевий результат, в будь-якому випадку, буде для вас задовільним, і не забудьте звернути увагу на необхідність додаткової обробки водою, так як ті очисники, які не вимагають участі води, будуть більш простими та зручними у використанні. В іншому випадку, діставшись до необхідного місця для очищення автомобіля, вам знадобиться шукати ємність з водою і додаткову чисту мікрофібри.

  Завершена