0800-30-15-85
Безкоштовно зі стаціонарних телефонів та будь-яких операторів України
 • 0800-30-15-85
  Безкоштовно зі стаціонарних телефонів та будь-яких операторів України
 • (067) 470-74-60
  по тарифу оператора
 • (066) 354-31-21
  по тарифу оператора
 • Мої авто
  У гаражі немає жодного авто
   Додати авто
   щоб зберегти авто для використання в наступний раз
   0
  • Кошик
  Мої покупки

  Види ізоляційної стрічки. Властивості. Рекомендації по вибору і застосуванню.

  25.06.2018
     Ізолента є витратним матеріалом, який широко використовується при проведенні робіт по ізоляції проводів, їх зрощенню, маркуванню та жгутуванню. Крім основного застосування ізолента використовується як універсальний засіб для усунення дрібних побутових неполадок, склеювання деталей, зламаних речей, а також в якості кріпильного матеріалу.
     Існує два основних види ізоляційної стрічки, які визначаються за типом матеріалу, який взятий за основу стрічки - це ПВХ (полівінілхлорид) і текстильна (бавоняна).
     ПВХ ізоляційна стрічка виготовляється на основі полівінілхлориду, одна сторона стрічки покрита каучуковим або акриловим адгезивом (клеєм). Ізолента з каучуковим клеєм досягає максимального склеювання практично миттєво, в той час як сила адгезії акрилового клею зростає з часом. ПВХ ізоляційна стрічка проводиться по стандарту ГОСТ 16214-86.

   

  Властивості ізоляційної стрічки з ПВХ
  1. Електрична міцність. Полівінілхлоридна ізоляційна стрічка витримує силу пробою струму до 5000В, забезпечуючи безпечну роботу приладів в побутових і промислових умовах.
  2. Адгезія. Ізолента має високу адгезію і добре тримається на гладких поверхнях. Залежно від типу адгезиву (каучуковий або акриловий) максимальна міцність з'єднання досягається практично відразу або наростає з часом.
  3. Міцність при розтягуванні. Величина подовження стрічки перед розривом характеризує її еластичність. Якісна ізолента розтягується на 190% перш ніж розірватися. Чим вище показник розтягування, то еластичніша стрічка і, тим зручніше її застосовувати для обмотки дрібних проводів і предметів різної форми.
  4. Термостійкість. Властивості ізоляційної стрічки зберігаються при температурах від мінус 30 до плюс 70 градусів. При позначці нижче -30 градусів ізолента стає крихкою.
  5. Пожежна безпека. При впливі високих температур ізолента плавиться, обвуглюється, але не запалюється. Не підтримує горіння. Горить тільки під впливом відкритого вогню і самостійно затухає, якщо прибрати вогонь.
  6. Нетоксична. При дотриманні умов зберігання і експлуатації ізолента не виділяє шкідливих речовин, абсолютно безпечна для здоров'я і навколишнього середовища. При температурі вище +170 градусів починає виділяти хлористий водень, вдихання якого тягне за собою кашель і запалення дихальних шляхів, а контакт з шкірою може привести до опіків.
     
     Ізолента текстильна виготовляється на гумовій тканинній основі з бязі, бавовни або іншого матеріалу. Стрічка наскрізь просочується клейовим складом, що забезпечує їй високі адгезивні властивості.
     Перевагою стрічки даного типу є можливість використовувати її в умовах підвищених температур. Там, де ізолента ПВХ починає плавиться текстильна стрічка отримує випал і формує міцне тверде з'єднання. Ізолента на бавовняної основі добре підходить для роботи з електропроводкою духовок, тентів і іншої техніки, що піддається нагріванню.
   
  Властивості текстильної ізоляційної стрічки
  1. Електрична міцність. Стрічка витримує напругу струму до 1000В без пробою струму.
  2. Адгезія. Ізолента має високий рівень адгезії і навіть придатна до повторного застосування.
  3. Міцність при розтягуванні. Ізолента на текстильній основі не тягнеться, при цьому має високу міцність на розрив і стійкістю до пошкоджень. Витримує навантаження не менше 6 кН / м.
  4. Термостійкість. Рекомендована температура експлуатації стрічки від -30 до +30 градусів.
  5. Пожежна безпека. Стрічка важко запалюється, горить у відкритому вогні і самостійно затухає при винесенні з вогню.
  6. Нетоксична. У разі дотримання умов зберігання та експлуатації ізолента не виділяє шкідливих речовин, абсолютно безпечна для здоров'я і навколишнього середовища. Під час горіння виділяє вінілхлорид і окис вуглецю.
  7. Гнучкість. Висока гнучкість дозволяє обмотувати проводи малого діаметра, а також предмети різної форми.
  Рекомендації по вибору і застосуванню ізоляційної стрічки

  1. Враховуйте розміри. Ізолента виготовляється з шириною полотна 11-20 мм. Для ізoляціі тонких проводів краще взяти вузьку ізоляційну стрічку, а для обмотки труб або інших предметів - широку. Це стосується і довжини мотка, для побутового використання досить буде і 5 метрів, а для регулярного використання варто придбати моток 20 або 50 метрів.
  2. При можливості понюхати, переконайтеся, що стрічка не має запаху.
  3. Зовнішній вигляд стрічки з полівінілхлориду має бути гладким і однорідним без отворів, нерівностей, здуття, тріщин, вкраплень і інших відхилень.
  4. Рулон ізоляційної стрічки ПВХ вищого ґатунку повинен мати гладку поверхню, без виступаючих за край витків або прогалин між ними.
  5. Відносне подовження ізоляційної стрічки ПВХ вищого сорту має бути не менше 190%. Це можна перевірити, відрізавши частину стрічки і розтягнувши її. Перш ніж розірватися стрічка повинна подовжиться практично в два рази.
  6. Зберігати ПВХ стрічку рекомендується при температурі + 5 ... + 35 градусів на відстані не менше одного метра від нагрівальних приладів.
  7. Зберігати текстильну стрічку слід при температурі 0 ... + 25 градусів на відстані не менше одного метра від приладів опалення.
  8. Для експлуатації в умовах підвищених температур краще використовувати текстильну ізоляційну стрічку, так як вона не схильна до плавлення і витримує температуру до 100 градусів.
  9. Для експлуатації в умовах підвищеної вологості і високого струму до 5кВ рекомендується застосовувати ПВХ стрічку. У неї вищі діелектричні властивості і стійкість до вологи.
  10. Для маркування проводів колір стрічки краще вибирати в контраст з проводом, а при ремонті перебитого кабелю краще підібрати чорну або білу ізоляційну стрічку в тон обплетення, щоб приховати з'єднання.
  11. Для досягнення максимальної адгезії поверхня, на яку наклеюється ізоляційна стрічка, повинна бути чистою і сухою. Перед початком роботи її рекомендується обробити спиртом, щоб прибрати жир.
  12. Забороняється клеїти ПВХ стрічку на полімерні і силіконові поверхні, що містять фтор, так як це може їх пошкодити.
  13. Всі виробники заявляють, що і ізолента пожежобезпечна. Щоб перевірити чи так це варто відмотати частину стрічки на таку довжину, яка буде безпечна для рук, підпалити край і потримати сірник або запальничку кілька секунд. Якщо після видалення джерела вогню стрічка відразу сама затухла - вона високої якості. Якщо ж продовжила горіти і вам довелося гасити самостійно, то її краще не використовувати.

  Завершена