0800-30-15-85
Безкоштовно зі стаціонарних телефонів та будь-яких операторів України
 • 0800-30-15-85
  Безкоштовно зі стаціонарних телефонів та будь-яких операторів України
 • (067) 470-74-60
  по тарифу оператора
 • (066) 354-31-21
  по тарифу оператора
 • Мої авто
  У гаражі немає жодного авто
   Додати авто
   щоб зберегти авто для використання в наступний раз
   0
  • Кошик
  Мої покупки

  Киянка - Ніжний молоток

  25.06.2018
     Серед всіх ручних інструментів, найпростішим в конструкції і самим впізнанним є - молоток. Більш того, молотки, в тій чи іншій формі існували з незапам'ятних часів, супроводжуючи нас протягом всієї історії. Сама по собі можливість фізично впливати на об'єкт, створюючи ті чи інші рукотворні предмети в певний момент торувала дорогу нашого виду до вершини харчового ланцюга. Однак, для всіх цілей не вийде використовувати молоток однієї конструкції. Різні типи робіт вимагають різного результату, в залежність від твердості матеріалу, його розташування і багатьох інших факторів. Одним з яскравих представників таких підтипів є киянка. У даній статті ми розберемо її походження, різновиди, і на що необхідно звернути увагу при виборі та купівлі.

   

  Коротка історія розвитку
     Точний час початку використання самої киянки або її прабатька, з об'єктивних причин, встановити немає можливості. Але точно можна сказати одне. Перша фіксація використання такого молотка на Русі стосується раннього середньовіччя, звідки власне і походить саме слово. Киянка має в своєму корені слово «кий», яким за старих часів називали палицю або дубину, що і вказує на основне конструктивне відміну від звичайного молотка - ударна частина інструменту виготовлялася з дерева. З тих пір і до цього дня, даний вид молотка використовується для впливу на м'які матеріали, мінімізує шанс їх деформації, пошкоджень. Був одним з основних інструментів, що використовуються при будівництві дерев'яних будинків, дахів, судів. Як і тоді, застосовується для роботи зі стамесками, долотами, і інструментом, які мають рукояті з м'яких матеріалів. З розвитком технічного прогресу і промисловості, людство почало відкривати нові матеріали, впроваджувати їх в уже звичні сфери оптимізуючи роботу. Винятком не став і описуваний інструмент. Широке поширення отримали киянки з гумовими і пластиковими головками. Також все частіше можна зустріти киянку з руків'ям з полімерних матеріалів, які повторюють основні характеристики дерева, або навіть перевершують їх.
   

   

  Різновиди і типи застосування
  Столярна киянка. Даний інструмент найчастіше використовується в якості допоміжного інструменту, для роботи в поєднанні зі стамесками, різцями, долотами та ін. Також застосовується для вибивання різців під час налаштування строгального інструменту. Ударні частини бойка є вельми широкими. Мають плоску ударну поверхню розміщені паралельно один одному. Торцеві боки бойків мають ухил до осі рукояті приблизно в 6-7°.
   
  Киянка слюсарна (киянка бляхаря). Задіюється для проведення рихтувальних робіт по відношенню до листового металу. Відрізняється від столярної киянки спрощеним бойком і держаком. Бойок має прямокутну форму, в той час як рукоять володіє круглим перетином, судженим з однієї із сторін. 
   
  Токарська киянка. Має те ж що і для попереднього типу призначення. Відмінність полягає в способі виготовлення інструменту. Цей різновид киянки виготовляється посередництвом токарного верстата.
   

   

  Матеріал
     Зараз все частіше можна побачити киянки в якості основного матеріалу для бойка у яких використана не деревина. Найбільш поширені головки з білого або чорного каучуку. Головки виготовлені з гуми білого кольору, на відміну від чорних, не залишають слідів на вашому виробі, завдяки чому пріоритетні в використанні для обробки матеріалу, який має тонку фактуру, лакофарбове покриття. Також зустрічаються бойки з фторопласту.
     Матеріал володіє відмінними антифрикційними і термостійкими властивостями. Стійкий до агресивних рідин, масел.Також на ринку присутні киянки які використовують і інші матеріали. В основному це різновиди полімерів, або ж кольорових металів, характеристики яких змінюють особливості застосування інструменту в кожному окремому випадку по-своєму.

   

  На що варто звернути увагу при виборі інструменту?
  Рукоять - матеріал рукояті безпосередньо впливає на термін служби інструменту, допустимі навантаження, зручність в експлуатації. Крім дерева, деякі виробники комплектують свої киянки ручками з композитного матеріалу - фибергласса. Складається такий матеріал з скловолокнистого наповнювача і зв'язуючої речовини. По суті є склопластиком. Основні характеристики схожі з деревиною, але показник питомої міцності перевищує навіть сталь. Також досить часто зустрічаються киянки з металевою рукояткою. Тут все досить просто і зрозуміло. Такий інструмент поступається іншим різновидам за вагою, володіє непоганим показником міцності. Також необхідно звернути увагу на те чи володіє метал антикорозійним покриттям і чи є на місці хвата накладка. Перший пункт відповідає за термін служби, другий за зручність у використанні.
  Вага - чим він більший, тим сильніше наноситься удар. Також варто зауважити: чим більше вага інструменту, тим більше сили необхідно для проведення ним робіт, що безпосередньо впливає на втомлюваність оператора.
  Довжина - як і з іншими молотками, в роботі досить серйозну роль відіграє ефект важеля. Велика довжина рукояті забезпечує високу силу удару, за умови достатнього замаху.
  Розмір бойка - тут все також досить зрозуміло. Чим ніжніше матеріал, площа зіткнення, тим менше повинна бути площа зіткнення ударної частини інструменту з об'єктом, і навпаки.

   
     Викладеної вище інформації цілком достатньо для вибору відповідного інструменту. Широкий діапазон моделей, представлених в нашому магазині дозволяє вибрати найбільш підходящий варіант. Також є й інші, менш поширені, більш вузькоспеціалізовані різновиди киянок. Про них ми розповімо іншим разом.

  Завершена