0800-30-15-85
Безкоштовно зі стаціонарних телефонів та будь-яких операторів України
 • 0800-30-15-85
  Безкоштовно зі стаціонарних телефонів та будь-яких операторів України
 • (067) 470-74-60
  по тарифу оператора
 • (066) 354-31-21
  по тарифу оператора
 • Кошик
Мої покупки

Як відновити ЛКП кузова авто? Поліруємо кузов. Обліз лак. Детейлінг

23.07.2018

Дана стаття стосуватиметься такої "блискучої” теми, як автополіролі та лакофарбове покриття. Ні для кого не секрет, що всі ми не молодіємо, а прямовисно, що не молодіють наші автомобілі і тим більше їх лакофарбове покриття.

Для прикладу у нас є піддослідний автомобіль чорного кольору, який в певних частинах кузова втратив колишньої глянець. Що послужило тому причиною не зрозуміло, але зате зрозуміло те, що все це сильно погіршує зовнішній вигляд машини. По-хорошому за 13 років експлуатації автомобіль потрібно було б перефарбувати, але хто стане фарбувати Chevrolet Lacetti з пробігом як до місяця і назад? Правильно це може зробити тільки той, кому невідомий справжній пробіг машини. У всіх інших випадках можна пробувати вирішувати проблему за допомогою різних поліролей, звичайно якщо тільки не “облозі” лак.

А ось відновити потьмяніле лакофарбове покриття за допомогою поліролі цілком можливо, для нашого експерименту ми вибрали самий потьмянів ділянку автомобіля, а саме переднє крило, воно сильно “вигоріло” і це дуже добре помітно в порівнянні з капотом.

Для наочності ми розділили крило чотири ділянки, три з яких обробили різними поліролями, а четвертий залишили необробленим якості контрольного зразка. Фінальний результат ми порівняємо з капотом, лакофарбові покриття якого зберегло схожий на заводський стан.

Автомобілісти, які хоча б раз володіли чорним автомобілем, прекрасно знають яке це щастя і як важко підтримувати чорну фарбу в хорошому стані. Тому для полірування ми вибрали не тільки воскові поліролі ну і спеціальний комплект для відновлення чорних кузовів від Turtle Wax. Згідно опису та ілюстрацій на упаковці цей комплект спеціально призначений для відновлення вигорілого та втратившого глянець лакофарбового покриття.

Починаємо експеримент

Mothers M-Tech Synthetic Wax

Починати тест ми вирішили з синтетичного полироля від американської компанії Mothers M-Tech Synthetic Wax. Це свого роду новинка для нашого ринку, але в одному з минулих тестів ми встигли перевірити чорніння коліс від цієї фірми і результат нас сильно вразив. Тому і поліроль повинна виявитися досить цікавою.

За способом нанесення поліроль Mothers дуже проста на відміну від Turtle Wax, з яким ми познайомимося трохи далі.

Для обробки кузова потрібно:

 • нанести невелику кількість поліролі на спеціальний аплікатор, або мікрофібру;

 • розподілити поліроль круговими рухами по поверхні;

 • дати йому підсохнути;

 • росполірувати сухою чистою мікрофіброю.

Виконати цю процедуру бажано не під прямими сонячними променями, але якщо у вас немає гаража, боксу або навісу у дворі, тоді нанесеним на лакофарбові покриття поліролем потрібно дуже уважно стежити, як тільки він почне підсихати (що під сонячними променями відбудеться набагато швидше ніж 1 2 хвилини) засіб потрібно відразу располіровати.

Виконавши полірування згідно з інструкцією ми помітили, що у крила з'явився глянсовий блиск, але все ж кінцевий результат не можна порівняти із заводською фарбою на капоті.

Meguiar’s G-7016

Поліроль з воском карнауба Meguiar’s G-7016 наноситься аналогічно полірували Mothers, тільки Mothers це повністю синтетичне засіб, а в складі Meguiar’s присутні натуральні воски. Але незалежно від складу поліроля перед його нанесенням потрібно врахувати важливий момент, ЛКП обов'язково очищають, для цього ми помили машину автомобільним шампунем та знежирити антисилікону, при сильних забрудненнях можна скористатися спеціальним очищаючим пластиліном. Після нанесення поліролі Meguiar’s G-7016 стало зрозуміло, що у нього не тільки однаковий з Mothers спосіб нанесення, але і фінальний результат.

Turtle Wax Black Box

І ось нарешті ми дісталися до відновлюючого комплекту Turtle Wax Black Box, він складається з чотирьох флаконів з трьома різними рідинами:

 • в першому флаконі - попередній очищувач чорного кольору;

 • у другому флаконі, безпосередньо, поліроль з воском карнауба;

 • і ще в двох ідентичних флаконах проміжний очищувач поліроль.

Полірування автомобіля цим комплектом складається з декількох етапів:

 • в першу чергу, на лакофарбове покриття за допомогою сухої мікрофібри наноситься очищающий чорний поліроль, після чого на поліроль розпорошується проміжний очищувач і обидва засоби видаляються з поверхні автомобіля сухий мікрофіброю.

Таким чином, ми завершуємо перший проміжний етап ручної поліровки.

 • на другому етапі на суху мікрофібру наноситься чорний восковий поліроль і їм знову обробляється очищене та підготовлене ЛКП. Після полімеризації воскової поліролі поверхню знову обробляється проміжним очищувачем, таким чином, ми завершуємо повний цикл ручної поліровки Turtle Wax Black Box.

Оброблені подібним чином крило придбало прекрасний зовнішній вигляд і однозначно виграє у Mothers, тільки Mothers, але якщо порівнювати з заводським ЛКП, то заводська фарба як і раніше виглядає краще і відновити крило до такого стану ручної поліруванням у нас, на жаль, не вийшло.

Але ми обробляли крило невеликими ділянками, а що буде якщо обробити цілу деталь, наприклад, крило і частину капоту?

Для такого експерименту ми взяли той самий Turtle Wax Black Box, тому що він показав найкращий результат. І можливо при обробці великої ділянки перепад в Глибині кольору і глянцю між заводським лакофарбовим покриттям і пошкодженим крилом буде не таким помітним. Таке припущення виявилося цілком розумним. Дійсно, обробивши цілу деталь, перепад в кольорі став менш помітний, хоч відміну від заводської фарби було. Але все ж це не йде ні в яке порівняння з тим, що було до полірування.

Підсумок

У підсумку можна зробити висновок, що як би нам не хотілося врятувати піддослідну машину, малою кров'ю відбутися не вийшло. На жаль, доля цього жеребця неминуча та вирішена.

Що стосується ручних поліролей, то з їх допомогою встановити лакофарбові покриття до заводського стан неможливо, але у випадку з певними засобами цілком можливо досягти вражаючих результатів.

Завершена