0800-30-15-85
Безкоштовно зі стаціонарних телефонів та будь-яких операторів України
 • 0800-30-15-85
  Безкоштовно зі стаціонарних телефонів та будь-яких операторів України
 • (067) 470-74-60
  по тарифу оператора
 • (066) 354-31-21
  по тарифу оператора
 • Мої авто
  У гаражі немає жодного авто
   Додати авто
   щоб зберегти авто для використання в наступний раз
   0
  • Кошик
  Мої покупки

  Чим відрізняються світловідбивачі?

  30.07.2018
  Світловідбивачі, вони ж рефлектори, катафоти, блікери або флікери, призначені для позначення транспортних засобів в темну пору доби або в умовах поганої видимості. Обов'язкові для установки на транспортний засіб або причеп по два на кожну сторону, а для довгомірних засобів пересування і по боках. Часто вбудовані в пластикові ковпаки ліхтарів. Позначають габарити транспортного засобу, забезпечуючи безпеку руху. Випускаються у формі прямокутників, трикутників і кіл. Катафоти білого кольору використовуються в передній частині автомобіля, жовтого - з боків, а червоного - ззаду. Білий колір відбиває світло на 25% ефективніше ніж інші. Кріпляться на метал і пластик легко і швидко за допомогою болтів або липкої основи. Перед установкою поверхню, на яку монтується відбивач, необхідно очистити і підготувати до установки - знежирити (для відбивачів на липкій основі) Одні з найбільш доступних засобів пасивної безпеки руху на дорозі. Використання світловідбивачів пішоходами зменшує ризик бути збитими в 8 разів, завдяки тому, що вони помітні зі ста п'ятдесяти метрів.
  Виготовляються методом штампування з міцного ущільненого пластика ПВХ, який розрахований на довгострокове зовнішнє використання. Пластик не тьмяніє, не вигорає і не втрачає відбиваючих властивостей до п'яти років. Принцип дії полягає в відбиванні світла, випромінюваного іншими учасниками руху або освітлювальними приладами. Призматична основа дозволяє відображати навіть слабкий потік світла, моментально повертаючи його в напрямку джерела на відстань більш ніж сто п'ятдесят метрів. Насправді правильно цей ефект називається не світловідбиттям, як, наприклад, у дзеркала, а світлоповерненням, оскільки світло відбивається не від однієї поверхні, а від багатьох відбивачів, розташованих під кутом дев'яносто градусів, які утворюють увігнуту трапецію або піраміду. Утворені таким чином осередки розташовуються щільно один до одного в одній площині. Світловідбивачі, виготовлені за такою технологією називають кубічними, оскільки кожен із осередків є половиною розсіченого куба. Така технологія, при падінні світла під кутом до двадцяти градусів повертає світло в тому ж напрямку з якого він надійшов. Від кількості осередків залежить сила відображення. Іноді використовуються системи сферичних лінз - мікроскопічних скляних кульок, які згруповані в осередку. Існують світловідбивачі не тільки на основі пластиків, але і плівок з мікропризматичною будовою. Вони використовуються для позначення дорожніх знаків, контурів вантажних автомобілів і як нашивки на одяг співробітників спецслужб, спортсменів, мотоциклістів або пішоходів. Часто їх можна бачити на одязі дітей - взуття, портфелях, курточках. За якістю матеріали розрізняють завдяки коефіцієнту світлоповертання. Один з найвищих показників - понад 80% світла, повертають "діамантові" плівки. При цьому повертається пучок світла не розсіяним, а сфокусованим.
  Для позначення пішоходів у багатьох країнах їм обов'язково мати на собі брелок, значок, браслет, підвіску або наліпку з світлоповертаючим ефектом. Цікаво, що такі аксесуари "дарують" співробітники дорожньої поліції, правда перед цим виписавши штраф у двісті євро. Важливо не розглядати такі атрибути як суто дитячі, вони обов'язкові для всіх, хто рухається уздовж або поперек проїжджої частини. У багатьох країнах, крім звичних аптечки і вогнегасника, в кожному автомобілі повинен бути присутній жилет зі світловідбиваючими смугами. Він необхідний для використання в надзвичайних ситуаціях, коли водієві або пасажиру необхідно залишити автомобіль, виходячи на проїжджу частину під час недостатньої видимості. У деяких країнах після прийняття закону, що зобов'язує мати на собі не менше трьох відображають елементів, наїзди на дітей скоротилися на сімдесят шість відсотків.
  Завершена