0800-30-15-85
Безкоштовно зі стаціонарних телефонів та будь-яких операторів України
 • 0800-30-15-85
  Безкоштовно зі стаціонарних телефонів та будь-яких операторів України
 • (067) 470-74-60
  по тарифу оператора
 • (066) 354-31-21
  по тарифу оператора
 • Мої авто
  У гаражі немає жодного авто
   Додати авто
   щоб зберегти авто для використання в наступний раз
   0
  • Кошик
  Мої покупки

  Цианоакрилатний і епоксидний клей, їх властивості та галузі їх застосування.

  30.07.2018

  Клей - це речовина, яку знають всі без винятку, адже кожному доводилося хоч пару раз в житті з'єднувати - склеювати - різні матеріали, наприклад, папір, картон, пластмаси або улюблену керамічну вазу. На сьогоднішній день видів клею безліч і варто окремо описати два найпоширеніших і відомих - цианоакрилатний клей і «епоксидка».

  Цианоакрилатний клей

  На перше місце цианоакрилатні клеї потрапили не випадково. Це універсальні, швидкозастигаючі і високоякісні клеї, які здатні склеювати абсолютно різні матеріали у будь-яких їх комбінаціях, забезпечуючи надійність і довговічність з'єднання, яке по міцності, найчастіше, перевищує міцність деталей, що склеюються.

  Склад і переваги.
  Виготовляється цианоакрилатний клей на базі ефірів альфа-цианоакрилових кислот, доповненої модифікуючими добавками, і пластифікаторами, які покращують водо- і термостійкість, підвищують адгезію до матеріалів, регулюють в'язкість і час полімеризації.
  Основною властивістю цианоакрилатних складів є їх відмінна адгезія до багатьох елементів, в тому числі м'яких (гуми, картону, тканин, шкіри), твердих (пластмаси, кераміка, метал) і пористих. При цьому, клей володіє інертністю до багатьох органічних сполук, включаючи масла, спирти, бензин.
  Безперечним плюсом є висока швидкість полімеризації (застигання) при кімнатній температурі, яка займає не більше кількох секунд - саме з цієї причини, даний вид клеїв в народі отримав назву «секундний клей».
  Неявною, але безсумнівно дуже важливою характеристикою, є темпратурна стійкість цианоакрилатів, яка знаходиться в межах від -60 до +80 градусів Цельсія. спеціально модифіковані ціаноакрітали здатні зберігати цілісність шва в інтервалах від -200 до +300 ° С.
  Галузь застосування
  Завдяки універсальності, високій міцності, довговічності і стійкості до зовнішніх впливів цианоакрилати знайшли безліч застосувань в побуті, промисловості та автомобілі:
  - Ремонт та збирання апаратури, меблів, взуття, керамічних виробів, а також конструкції з пластиків і металопластиків.
  - Завдяки прозорості придатний для склеювання деталей з забарвлених пластиків, яким дуже важливо збереження естетичності зовнішнього вигляду.
  - Може використовуватися для тканин, шкіри, шкірозамінника і поролону - створює міцне з'єднання з високою стійкістю на відрив.
  - Поєднує більшість видів матеріалів в будь-яких комбінаціях, наприклад, пластик-метал, метал-дерево, шкіра-поліуретан, пластик-скло.
   

  Епоксидний клей

  Епоксидний клей відомий вже довгі роки, протягом яких він завоював широку популярність у любителів і майстрів. Не дивлячись на появу більш потужних і стійких складів, «епоксидка» широко застосовується там, де потрібно склеїти тверді матеріали.

  Різновиди і переваги
  Різновидів епоксидного клею безліч, але для зручності їх поділяють за трьома ключовими критеріями: за складом (одно - і двокомпонентні); за консистенцією (рідкі і пластична маса) і способом затвердіння (в залежності від застосовуваного затверджувача).
  За складом:

  • однокомпонентний  - це рідка смола доповнена розчинником, укладена в тюбик, яка не вимагає підготовчих робіт.
  • Двокомпонентні - поставляються в двох різних тюбиках - один - зі смолою, інший - з затверджувачем (рідким або порошкоподібнім). Після змішування інгредієнтів виходить готовий засіб, яке необхідно використати протягом 1-2 хвилин.

  За консистенцією:

  • Рідкі  - гель в тюбику, забезпечує зручне нанесення і економію часу.
  • Пластичні - схожі на пластилін, вимагають розм'якшення і змочування. Швидко застигає і запобігає протіканню навіть під водою.

  За способом затвердіння:

  • Склади з рідкої епоксидною смолою, алифатичними поліамами, пластифікаторами і наповнювачами тверднуть протягом 1-3 діб при температурі близько +20°С і набувають стійкості до розбавлених кислот і лугів (побутової хімії та мийних засобів); гідроізоляційні якості; не осідають і не тріскаються.
  • При температурі затвердіння складу +60 ... + 120°С з'являється стійкість до ударних навантажень, масел, палива та розчинників.
  • Застигання при + 140 ... + 300°С гарантує високу теплостійкість і відмінні  електроізоляційні якості.

  Області застосування
  Завдяки високій міцності і сильній адгезії до будь-яких поверхонь «епоксидка» знайшла безліч застосувань в різних галузях:

  • Будівництво - для з'єднання панелей, заповнення тріщин в бетоні, приклеювання плитки.
  • В автомобілі - приклеювання пластмас до металу, гальмівних колодок, ремонт паливного бака, кузова, корпусів трансмісій.
  • У побуті - для ремонту меблів, побутової техніки та апаратури, трубопроводів, вікон, дверей.
  Завершена