0800-30-15-85
Безкоштовно зі стаціонарних телефонів та будь-яких операторів України
 • 0800-30-15-85
  Безкоштовно зі стаціонарних телефонів та будь-яких операторів України
 • (067) 470-74-60
  по тарифу оператора
 • (066) 354-31-21
  по тарифу оператора
 • Мої авто
  У гаражі немає жодного авто
   Додати авто
   щоб зберегти авто для використання в наступний раз
   0
  • Кошик
  Мої покупки

  Як вибрати інструмент для авто? Набір інструментів. Нюанси при виборі інструменту

  31.07.2018

  Широка різноманітність, присутніх у продажу наборів інструменту від різних виробників, часто вводить в ступор автовласника, який вирішив обзавестися набором ключів та головок для ремонту свого автомобіля.

  Здавалося б, що може бути простіше вибору ручного інструменту? Вибираємо максимально відповідний по наповненню набір, орієнтуємося на ціну і справа в капелюсі. Але, насправді, не все так просто, в продажу нерідко зустрічається абсолютно ідентичне по наповненню та зовнішнім виглядом набори, вартість яких може відрізнятися один від одного в 2-3 рази. Наприклад, найпопулярніший серед автомобілістів набір на 108 предметів, що складається переважно з головок, воротків та біт, випускають практично всі виробники ручного інструменту.

  Точно невідомо, яка саме фірма першої придумала таку компоновку, зате відомо, що дана комбінація інструментів виявилася дуже вдалою та затребуваною.

  Тому ми вирішили розібратися, у чому може полягати відмінність між абсолютно ідентичними на перший погляд наборами на 108 одиниць від таких виробників, як:

  • Титул 7871-08;

  • Intertool ET-6108;

  • Hyundai K 108;

  • HANS TK-108.

  Розкид за ціною у цих наборів досить пристойний, наприклад, самий бюджетний набір Титул 7871-08 обійдеться приблизно в 1000-1100 гривень, в той час як ідентичною по наповненню HANS TK-108 варто 2800-3000 гривень.

  Перше з чого ми почали порівняння це аж ніяк не якість інструменту, а якість пластика з якого виготовлений кейс для зберігання, а також якість засувок (замків). Від цілісності замка кейса безпосередньо залежить збереження інструменту та нервів. Кейс, який не закривається при транспортуванні, буде постійно відкриватися, а його вміст при цьому розсиплеться та загубиться.

  Якість пластика наборів:

  • Intertool ET-6108 и Hyundai K 108 можна назвати задовільним і абсолютно однаковим, їх кейси досить міцні;

  • кейс набору Титул 7871-08 навіть при легкому натисканні пальцем деформується, а значить такий ящик прослужить набагато менше;

  • якість пластика у набору HANS TK-108 можна назвати найвищим з цих чотирьох наборів.

  Що стосується засувок, то засувки наборів Intertool та Hyundai знову таки можна назвати задовільними, але, варто звернути увагу на їх конструкцію, так як засувка є єдиним цілим з кейсом, що це може стати великим мінусом, якщо засувка з часом відвалиться, адже в такому випадку замінити засувку, або відремонтувати її майже неможливо.

  У набору Титул засувка має ідентичну з Intertool та Hyundai конструкцію, але пластик засувки дуже тонкий, що знижує її ресурс, а ось у HANS з засувками повний порядок, для них використовується товстий, якісний пластик, а конструкція забезпечує більш надійне замикання кейса.

  Якість петель

  Що стосується петель, які з'єднують між собою половинки кейса і відповідають за його відкриття, то ситуація виглядає наступним чином:

  • у наборів Intertool ET-6108, Hyundai K 108 та Титул 7871-08 петля є єдиним цілим з корпусом, тобто ми маємо банальну спайку, а значить ресурс петлі залежить від ресурсу пластика;

  • у набору HANS TK-108 половинки кейса з'єднуються за допомогою петель, що набагато надійніше та ремонто придатне в разі поломки.

  Але, переплачувати цілих 2000 гривень за замки і якість пластика буде нераціонально, а значить різниця повинна критися ще в чомусь.

  Якості металу

  На наше розчарування, жоден виробник ручного інструмента не докладає до набору технічну документацію, в якій була б вказана марка сталі застосовується для виготовлення інструменту. Всі виробники обмежуються однією і тією ж інформацією, що набір виготовлений з інструментальної хром-ванадієвої сталі, більше того, провівши невелике розслідування в інтернеті з упевненістю на 80% можна сказати, що весь інструмент зроблений з однієї і тієї ж сталі марки 50BV30. Це інструментальна сталь з якої виробляється переважна більшість ручного інструменту. Більш того, якщо говорити про твердість сталі за шкалою Роквелла, то для всіх чотирьох наборів показник твердості буде приблизно однаковим.

  Наприклад:

  • у Intertool твердість сталі воронків та головок 39-46 HRC, біти та насадки потвердіше 49 - 54 HRC;

  • у Hans воротки та головки 40-45 HRC, що на одному рівні з Intertool;

  • а ось твердість біт та насадок у Hans на жаль невідома.

  По набору Hyundai ситуація виглядає зворотним чином виробник не надає інформацію твердості воротків та головок, але зате говорить про те, що біти та насадки мають значення 55 HRC. А ось бюджетний набір Титул залишається темною конячкою, так як про твердість його компонентів зовсім немає ніякої інформації.

  Як бачите, значення твердості металу у всіх зразків інструменту, крім Титул, приблизно однаковий. Та й шукати інструмент потверже, напевно, не матиме сенсу, тому що чим твердіше матеріал, тим він більш крихкий.

  Для того щоб тверда інструментальна сталь мала в'яжучі, або амортизуючі властивості в сплав додають такий метал, як ванадій, а хром додають, щоб додати матеріалу міцності. Також хромом покривають сам частини інструмента для того, щоб захистити його від корозії.

  Хромований інструмент, у всякому разі, поки він новий, виглядає блискучим та привабливим. Наприклад, як Intertool ЕТ-6108, схожим чином виглядає інструмент Титул 7871-08, але якість його покриття залишає бажати кращого, хоч воно і є присутнім.

  Hyundai K 108 не блискучий, а навпаки матовий. Так може виглядати нікельованої інструмент, який так само добре захищений від корозії, а зовнішній вигляд компонентів набору HANS TK-108 зовсім якийсь неоднорідний.

  Наприклад, комірець з ковзаючою голівкою матовий і більше схожий на нікельований, в той же час, головки блискуче і дуже схожі на хромовані. У будь-якому випадку, у інструменту HANS є покриття, яке захистить його від корозії, а значить він прослужить тривалий термін.

  Що стосується терміну служби, то:

  • з інструментом HANS ми отримуємо хоч і обмежену, але довічну гарантію;

  • на інструмент Hyundai та Intertool поширюється річна гарантія;

  • з Титул ви отримаєте гарантію всього 14 днів.

  При цьому важливо розуміти, що наступ гарантійного випадку буде визначатися фахівцем сервісного центру того чи іншого виробництва, наприклад, якщо у вас зламається комірець і в місці зламу буде іржа, окисли, порожнечі або якесь сміття, що потрапив туди, під час лиття, це звичайно ж буде визнано заводським шлюбом. В іншому випадку, можна припустити, що до інструменту було докладено надмірне зусилля на які він не розрахований, а значить порушені умови експлуатації.

  Аналогічна ситуація може відбуватися і тріскачками, цей інструмент не призначений для зриву болтів та гайок. Відповідно, при діагностуванні поломки можна буде побачити пошкодження храповий механізм, який підтвердить, що до інструменту були продовжені зусилля перевищують норму.

  Раз ми заговорили про тріскачках, то непогано порівняти між собою тріскачки з чотирьох набір:

  • трещетка з найдорожчого набору HANS TK-108 має 24 зуба в харпаковом механізмі;

  • така ж кількість зубців можна спостерігати в тріскачці Титул;

  • у Hyundai та Intertool храповиковий механізм має 72 зубця.

  При цьому тріскачка Intertool повністю покрита пластиком, у всіх інших тріскачок із пластику зроблена тільки рукоятка. Це може бути як плюсом, так і мінусом. Наприклад, якщо інструмент забруднився, то пластикове покриття набагато складніше відмити, ніж хромоване або нікельоване. З іншого боку, хром та нікель з роками будуть пошкоджуватися, що “оголить” метал і інструмент почне іржавіти.

  Окремий компонент в наборі інструментів про який теж можна розповісти - це рукоятка для біт, TORX-ів та насадок, яка виконує роль рукоятки викрутки.

  У наборах Hans, Титул та Intertool ця рукоятка &ldquoпрохідна”, на торці її ручки є приєднувальний квадрат на 3/8 дюйма, щоб до рукоятки можна було приєднати комірець з храповіковим механізмом, а в наборі Hyundai рукоятка, на жаль, позбавлена такої можливості.

  Підсумок

  Власне кажучи, в цьому і будуть полягати основні відмінності та подібності між наборами Титул 7871-08, Intertool ET-6108, Hyundai K 108 та HANS TK-108, але порекомендувати якийсь конкретний набір, на жаль, неможливо, так як комусь то, в першу чергу, буде важлива ціна, хтось захоче більш якісний пластик кейса, а хтось віддасть перевагу тріскачці на 24, або 72 зуба.

  Завершена