0800-30-15-85
Безкоштовно зі стаціонарних телефонів та будь-яких операторів України
 • 0800-30-15-85
  Безкоштовно зі стаціонарних телефонів та будь-яких операторів України
 • (067) 470-74-60
  по тарифу оператора
 • (066) 354-31-21
  по тарифу оператора
 • Мої авто
  У гаражі немає жодного авто
   Додати авто
   щоб зберегти авто для використання в наступний раз
   0
  • Кошик
  Мої покупки

  Автомобільна і портативна рація. Головні характеристики

  01.08.2018
  Автомобільна і портативна радіостанція. Які їхні важливі характеристики і на що звертати увагу при виборі.
  Автомобільна рація - функціональний пристрій, який популярний серед водіїв. Спеціалізований з метою підтримки зв'язку на великій дистанції. Знаходить своє застосування у далекобійників / таксистів / автолюбителів.
  Автомобільна радіостанція відмінно підходить тоді, коли мобільна мережа недоступна або її використання не вигідно. Таким чином, ці прилади в цілях взаємозв'язку один з одним стрімко використовують шофери-далекобійники великовантажних машин, а великі автотранспортні фірми застосовують автомобільні рації з метою забезпечення стійкого зв'язку зі своїми водіями.

  Основні характеристики автомобільної рації

   Вибір тієї чи іншої радіостанції крутиться навколо багатьох її характеристик. Але кожна з них має своє значення і важливість при виборі. Розберемося в основних, на які варто звертати увагу при покупці автомобільної рації.
  Необхідні характеристики:
  1. Тип антени (на магніті / на кріпленні / врізна). Перші два типи більш недорогі і тим самим популярні. Для врізної потрібно робити отвір в кузові транспортного засобу.
  2. Функція шумозаглушення - має велике значення, адже при розмові потрібно фільтрувати сторонні звуки і шуми для максимально комфортного застосування.
  3. Частоти / сітки каналів / модуляція. Кількість частот має бути максимально великим. Сітки каналів - навмисно спеціалізовані діапазони для зручного пошуку. Тип модуляції вибирається відповідно виходячи з вимог і потреб.
  4. Важливим параметром є діапазон допустимих температур. Від нього залежить якість роботи рації при низьких і високих температур.
  5. Чутливість - необхідно при покупці враховувати робоча напруга (12 В для легкових автомобілів / 24 В - для вантажних).
  6. Потужність - оптимальною є 8-10 Ватт (дальність сигналу до 10-20 км).
   
  Крім технічних характеристик варто враховувати також габарити / вагу.
   
  Портативна рація в порівнянні з автомобільної спеціалізована для зв'язку на невеликих дистанціях. Зазвичай має компактні розміри і невелику вагу для комфортного використання. Часто застосовується у далекобійників для зв'язку з напарником.

  Основні характеристики портативної рації

  Важливі характеристики, на які варто звертати увагу при виборі схожі з автомобільної, але є і свої особливості.
  Необхідні характеристики:
  1. Діапазон. Найбільш популярні, в яких працюють більшість рацій - CB, VHF і UHF. Кожен діапазон має свою частоту і призначений для використання в тих випадках, де буде показувати максимальну якість зв'язку.
  2. Дальність дії. При виборі варто враховувати, що виробник вказує значення даної характеристики при ідеальних умовах - в роботі радіус дії буде менше від заявленого значення. Також дальність дії буде змінюватися в залежності від локації.
  3. Ступінь захисту рації. Рації, які мають захист від вологи більш універсальні. Їх можна використовувати при різних погодних умовах. (Якщо рація не захищена від вологи можна додатково придбати водонепроникний чохол).
   
  Крім головних і найбільш важливих характеристик існують функції, які значно спростять роботу рації. Наприклад наявність дисплея дозволить інформувати користувача про необхідних йому даних; функція VOX надає можливість здійснювати управління рацією без рук; наявність функції Scrambler захищає розмову від небажаного прослуховування.
   
  Кожен вибирає рації згідно своїх потреб і потреб, спираючись на ті характеристики, які йому потрібні в роботі.
  Завершена