0800-30-15-85
Безкоштовно зі стаціонарних телефонів та будь-яких операторів України
 • 0800-30-15-85
  Безкоштовно зі стаціонарних телефонів та будь-яких операторів України
 • (067) 470-74-60
  по тарифу оператора
 • (066) 354-31-21
  по тарифу оператора
 • Кошик
Мої покупки

Як уберегти авто від угону? Starline S96 та AS96. Охоронні системи бізнес класу

02.06.2021

Що стали свого часу дивиною GSM сигналізації, на сьогоднішній день тісно увійшли в світ автомобільних охоронних систем, і тепер GSM-ки можна зустріти не тільки серед систем преміального сегмента. Наприклад, компанія Starline має GSM системи в більш доступному бізнес сегменті, це сигналізації S96 та AS96. Але, не дивлячись на схожу назву і практично ідентичний функціонал, між цими системами є істотні відмінності про які ми розповімо в цій статті.

А почнемо ми порівняння, мабуть із подібностей, так як обидві моделі починається на цифру “9” це означає, що вони обладнані модулем автозапуску.

У такого модуля є багато корисних моментів, наприклад, автозапуск дозволить прогріти салон автомобіля, поки ви йдете до нього.

Перш за все, S96 і AS96 - безбрелочні системи, в комплекті з ними ви не знайдете ні двостороннього брелока з рідкокристалічним дисплеї, ні звичайного одностороннього брелока, їх замінюють Bluetooth мітки. Ці мітки виконує функцію іммобілайзера, і при відсутності такої влучний у водія, в машину не можна потрапити і провести запуск двигуна. Також Bluetooth мітки захищають автомобіль від викрадення за допомогою “вудки” або “ретранслятора”.

Мітка захистить вашу машину навіть в тому випадку, якщо зловмисник заволодів рідним ключем від автомобіля, або спробує ретранслювати сигнал ключа. Це особливо актуально для машин з безключевой доступом.

Мітки працюють за бездротовою технологією Bluetooth, а відповідно, в обох системах встановлений модуль Bluetooth Smart. Модуль Bluetooth Smart відкриває перед автовласником широкі можливості.

Наприклад, в якості мітки іммобілайзера можна використовувати не тільки штатні мітки, а й мобільний телефон. При цьому надійність системи жодним чином не знижується, додатково модуль Bluetooth Smart дозволяє підключити до системи бездротове реле блокування Starline R6 та додатковий GPS маяк.

Модуль GPS може знадобитися для більш точного визначення місцезнаходження автомобіля, але якщо це питання не є принциповим, то визначити місцезнаходження машини можна по вишок оператора мобільного зв'язку за допомогою GSM, який є на борту однієї і другої системи. GSM модуль також компенсує відсутність брелоків, так як управляти настройками охоронної система і моніторити стан автомобіля можна прямо на екрані смартфона, використовуючи фірмове додатки Starline або за допомогою персонального комп'ютера через особистий кабінет.

Що стосується установки даних сигналізацій на автомобіль, то обидві моделі оснащені вбудованим 2CAN2LIN інтерфейсом, а значить їх можна підключати до цифрової шині автомобіля, реалізуючи такі додаткові функції, як:

 • “розумний обхід” іммобілайзера;

 • “Super SLAVE”.

“Розумний обхід” іммобілайзера реалізує функцію автозапуску без необхідності залишати в салоні рідний ключ від автомобіля, що позитивно позначається на безпеці автомобіля, а завдяки режиму “Super SLAVE” з'являється можливість ставити систему під охорону і знімати з охорони штатним автомобільним ключем. Головне, якщо ви вирішите реалізувати ці функції, уточніть чи підтримують дані системи ваш автомобіль.

Весь описаний вище функціонал, в рівній мірі стосується однієї та другої системи. І там, і там є:

 • дві Bluetooth мітки іммобілайзера;

 • 2CAN2LIN інтерфейс;

 • GSM модуль;

 • “Розумний обхід” іммобілайзера і багато іншого.

Так в чому ж відмінність?

Головна відмінність полягає в архітектурі системної плати центрального блоку сигналізації. У моделі AS 96 центральна плата має модульну архітектуру, як в сигнализациях Starline “А” серії. У той час, як системна плата S96 виглядає аналогічно системним платам сигналізацій “Е” серії.Нагадаємо, що в “А” серії доп. модулі (2CAN2LIN, GSM і т.д.) можна доустановлювати самостійно, а в “Е” серії модулі припаяні до системної плати.

До додаткових відмінностей між моделями AS 96 та S 96 можна віднести:

 • вбудоване (у AS 96) реле блокування;

 • додатковий ємнісний датчик ЄС-1 (у AS 96).

За допомогою ємнісного датчика можна реалізувати різні функції. В тому числі, оснастити автомобіль безключеви доступом.

Сенсор ЄС-1 реагує на обсяг і якщо його вмонтувати в дверну ручку, то при торканні ручки, датчик відреагує на дотик навіть через пластик, а що входить в комплект Bluetooth мітка послужить додатковим засобом авторизації (щоб охоронна система могла зрозуміти, що прикладена до дверної ручки рука - рука власника автомобіля).

Крім цього, ємнісний сенсор можна використовувати для відкриття замку багажника. В такому випадку, при торканні водієм кришки багажника, замок буде відкриватися автоматично. Також сенсор ЄС-1 можна використовувати, як додатковий засіб авторизації водія.

Наприклад, сенсор ховається десь під внутрішньою обшивкою салону і пуск двигуна стає можливим тільки в тому випадку, коли водій докладе руку до секретного місця. Таким чином, у нас виходить аналог секретної кнопки тільки виявити ємнісний датчик набагато складніше, ніж кнопку.

Як бачите, у систем S96 та AS96 насправді подібностей більше ніж відмінностей. Проте, це різні сигналізації для автовласників з різними потребами.

Завершена