0800-30-15-85
Безкоштовно зі стаціонарних телефонів та будь-яких операторів України
 • 0800-30-15-85
  Безкоштовно зі стаціонарних телефонів та будь-яких операторів України
 • (067) 470-74-60
  по тарифу оператора
 • (066) 354-31-21
  по тарифу оператора
 • Мої авто
  У гаражі немає жодного авто
   Додати авто
   щоб зберегти авто для використання в наступний раз
   0
  • Кошик
  Мої покупки

  Що необхідно для створення повітряної системи до пневмоінструменту.

  02.08.2018
  Нинішні реалії такі, що обійтися без пневмоінструменту в майстерні, практично неможливо. Велика розмаїтість пневматичного інструменту та обладнання застосовується як в побуті, так і для використання в автомайстерень, або зовсім в промислових підприємствах, дозволяючи виконувати великий спектр робіт. У той же час, для ефективної роботи пневмоінструменту, необхідна правильно сконструйована і налагоджена система подачі стисненого повітря і для підключення інструменту знадобляться наступні складові частини системи.

  Компресор


  Одним з основних елементів повітряної системи є компресор, який виконує роль джерела подачі стисненого повітря. При виборі компресора, важливо звернути увагу на такі технічні характеристики, як потужність, продуктивність (швидкість подачі стисненого повітря) і обсяг ресивера. Швидкість подачі повітря, повинна відповідати вимозі витрат інструменту, в іншому випадки інструмент буде функціонувати не належним чином. Від обсягу ресивера залежить тривалість виконання робіт, так як він виступає накопичувачем стисненого повітря, що компенсує мінливість витрат повітря в пневмолініі.


  Устаткування для підготовки повітря

  Так як повітря, з компресора, містить велику кількість пилу, води та інших абразивних частинок, перед подачею на пневмоінструмент, надходить в модульну групу підготовки жатого повітря, що складається з повітряного фільтра, вологовідділювача, лубрикатора і регулятора тиску.
  1. Повітряний фільтр дозволяє видалити пил, який міститься в стислому повітрі. Так як пил може пошкодити і закупорити робочі частини інструменту, в кінцевому підсумку призведе інструмент до зносу.
  2. Вологовідділювач видаляє і стравлює зайву вологу. Частинки води, що знаходиться в стислому повітрі, можуть конденсувати, викликаючи корозію всередині інструменту.
  3. Лубрикатор створює в потоці повітря туман крихітних масляних крапель, які змащують рухомі поверхні всередині інструменту. При використанні фарбувального пневмоінструменту, очевидно, мастило не потрібна. Для нечастого і короткого використання лубрикатор не потрібен, інструмент можна змащувати декількома краплями масла, що потрапляють під впускний отвір.
  4. Регулятор тиску дозволяє дозувати тиск, в залежності від максимальних вимог інструменту, а також його застосування. Незалежно від потреби в повітрі інструментом, регулятор завжди підтримує постійний тиск.
  Всі модулі підготовки стисненого повітря, можна купити як єдину модульну групу, так і окремо, об'єднуючи їх, один з одним в різному поєднанні. Можна обійтися і без всього цього, просто використовуючи повітря прямо з компресора. Однак, при регулярному використанні, вода і пил, скорочують термін служби ваших інструментів. Пневмоінструмент також мають номінальний рівень тиску, який може бути менше, ніж типове значення вихідного тиску 8 бар/120PSI компресора. Надмірний тиск може призвести до пошкодження інструменту, або зовсім до розриву, в цьому випадку регулятор знизить тиск до безпечного значення.

  Пневматичний шланг

  Для подачі стисненого повітря від компресора до пневмоінструменту, використовується пневматичний шланг. При виборі шланга варто знати, які навантаження будуть на його подаватися.
  Невеликий внутрішній діаметр, стає проблемою, якщо ви використовуєте інструмент з підвищеною пропусконной здатністю, так як це призведе до перепаду тиску і до інструменту буде надходити недостатньо енергії. Також не рекомендується застосовувати в пневмоліній дуже довгі шланга, довжиною понад 15 м, що спричинить за собою втрату потужності.
  Залежно від використовуваного матеріалу і форми, шланги діляться на:
  • Гумовий армований шланг
  • Спіральні поліуретанові шланги
  • Спіральні поліетиленові шланги
  • Прямі пластикові трубки
  При використанні потужної компресорної установки, пластикові шланги можуть не витримати, в такому випадки рекомендується використовувати більш потужні армовані шланги. Спіральні шланги легко складається, займають мінімум місця і не плутаються під ногами. Для швидкого і безпечного підключення в пневмолинию, шланги можуть бути оснащені швидкознімними з'єднання.

  Швидкоз'ємні роз'єми

  Ефективність роботи з пневмоінструментом залежить від стабільності подачі стисненого повітря, по повітряній магістралі. Втрата тиску повітря, негативно позначатися на якості роботи пневмоінструменту. Щоб забезпечити високу герметичність і надійність пневматичної системи, використовується швидкоз'ємні роз'єми. Швидкоз'ємні роз'єми бувають як металевими, так і пластиковими, відрізняючись формою та діаметром.
  Металеві роз'єми діляться на два види: муфта (мама) і ніпель (тато). Для приєднання ніпель вставляється в муфту, фіксуючи стопорній втулкою. Пластикові, так звані цангові фітинги, більш крихкі і підходять для монтажу стаціонарних систем.
  За формою швидкоз'ємні роз'єми діляться на:
  • Прямі
  • Поворотні
  • Т-образні
  • Y-образні
  • W-подібні
  • «ялинки»
  Роз'єми бувають з внутрішньою таі зовнішньою різьбою. Розмір різьблення дюймовий (1/2 ", 1/4", 3/8 "), щоб перейти з розміру на розмір використовуються спеціальні перехідники.
  Завершена