0800-30-15-85
Безкоштовно зі стаціонарних телефонів та будь-яких операторів України
 • 0800-30-15-85
  Безкоштовно зі стаціонарних телефонів та будь-яких операторів України
 • (067) 470-74-60
  по тарифу оператора
 • (066) 354-31-21
  по тарифу оператора
 • Мої авто
  У гаражі немає жодного авто
   Додати авто
   щоб зберегти авто для використання в наступний раз
   0
  • Кошик
  Мої покупки

  У чому зберігати інструмент вдома?

  03.08.2018

  У будь-якого чоловіка, і навіть того, який не сильно любить самостійно щось ремонтувати по дому, все одно є мінімальний набір ручного інструменту. Зазвичай він складається з:

  • пари викруток;

  • пасатіжі;

  • молотка;

  • монтажного ножа;

  • декількох гайкових ключів та інших подібних пристроїв.

  Це добро з'являється в арсеналі поступово і рано чи пізно настає критичний момент, коли інструменту стає стільки, що валятися де попало він не може. Тому потрібно подбати про те, як і де його зберігати.

  Для вирішення цього завдання існують всілякі органайзери, ящики, сумки і цілі системи зберігання на колесах. У даній статті ми будемо розбиратися в чому відмінність між цими пристроями та для чого вони потрібні.

  Умовно ємності для зберігання та транспортування інструмента можна розділити на м'які та тверді. До м'яких ємностей відносяться

  тканинні сумки та рюкзаки, різної форми та об'єму. Вони зручні тим, що підходять як для зберігання інструменту, так і для зручного транспортування.

  Набитий важким інструментом ящик набагато легше нести на плечах ніж в руках. До того ж, в тканинних ємностях є кишені різного розміру, в яких можна акуратно та зручно розмістити інструмент.

  До мінусів тканинних ємностей можна віднести те, що тканина рано чи пізно порветься, а то коли це станеться буде залежати від якості сумки, або рюкзака.

  До твердих ємностей відносяться металеві, пластикові та комбіновані металопластикові ящики і системи зберігання на колесах. Як згадувалося вище, такі ящики переносити в руках не так зручно, зате вони міцніші та довговічніші. Також в переважній більшості тверді ящики не мають великої кількості кишень, як сумки і рюкзаки, а значить інструмент в такій ємності лежатиме як &ldquoшпроти”:

  • по-перше, це незручно;

  • по-друге, при такому зберіганні інструмент пошкоджується один про одного.

  Але за різноманітністю моделей та конфігурацій тверді ящики виграють у сумок, і при бажанні можна знайти жорсткий кейс на кілька відділень, щоб більш акуратно розташувати інструмент, інвентар та витратні матеріали. Щоб розібратися в цьому питанні для початку потрібно розділити жорсткі ящики на типи, а саме:

  • органайзери;

  • ящики для зберігання;

  • ящики на колесах;

  • ящики для електроінструменту.

  Органайзери

  Органайзерами називають плоскі ящики з великою кількістю маленьких відділень для зберігання біт, саморізів, термоусадок, сполучних колодок та іншого дріб'язку. Практично у всіх органайзерах передбачена можливість зміни розмірів відділень. Наприклад, під цвяхи різної довжини або щоб в органайзер до саморізами можна було покласти пару викруток.

  У свою чергу розміри органайзеров бувають різні:

  • моделі, які можна покласти в загальний ящик з інструментом;

  • органайзери у вигляді кейсів, які підходять не тільки для зберігання дріб'язку, а й деякого ручного та електричного інструменту.

  На окрему увагу заслуговують органайзери, які можуть з'єднаються між собою як-би “стопкою”, перетворюючись в один великий ящик з безліччю відділень. Також є моделі органайзеров, які можуть приєднаються до днища класичного ящика для зберігання інструментів.

  Ящики для зберігання

  Ящики для зберігання інструменту це більш велика тема, ніж органайзери. На відміну від органайзерів, які переважно роблять із пластику інструментальні ящики, можуть бути металевими, пластиковими та металопластиковими.

  Металеві ящики будуть мабуть найміцнішими, надійними та ремонтопридатними. Але в той же час, залізний ящик досить важкий, що в сукупності з вагою лежачого всередині інструменту утяжелит вашу ношу.

  У свою чергу сучасні пластикові та металопластикові ящики від перевірених брендів не завжди поступаються за міцністю металевим. Наприклад, деякі пластикові моделі можуть виконувати роль підставки, витримуючи вагу дорослої людини. Також зустрічаються ящики із спеціальним жолобом у верхній кришці, в цьому жолобі можна розмістити дерев'яний брусок, або металевий куточок для розпилу.

  По конфігурації ящики для зберігання можуть бути різними. Наприклад, найпростіший варіант - ящик з кришкою. Як згадувалося вище, інструмент в такому ящику лежить загальної купою, для вирішення цієї проблеми можна купити такий же ящик, але з розділовою перегородкою. Таким чином, поділивши внутрішній простір на два поверхи. Подібні перегородки так само продаються окремо.

  Більш зручну конструкцію мають ящики “акордеони”, вони багатосекційну швидко-розкладну конструкцію (зазвичай 3-7 секцій), завдяки якій, ви можете розсортувати інструмент по секціях в залежності від його призначення.

  І, мабуть, ще один тип - ящик який поєднує в собі органайзер та інструментальний ящик. Такий виріб має збільшеною кількістю додаткових відсіків як висувних, так і відкидних. Нерідко це спеціальні відсіки для зберігання свердел або побут, але також можуть бути і універсальні кишені. Такі ящики одні з найбільш зручних, так як у великому основному відділенні можна розмістити грубий інструмент будь-якого розміру, а по доп кишенях розподілити витратні матеріали та інструмент по ніжніше.

  До мінусів подібних ящиків можна віднести те, що з часом додаткові відсіки починають розбовтується, відпадати та мимоволі відкриватися.

  Ящики на колесах

  Ящики на колесах - самі габаритні ємності для зберігання та транспортування інструмента. Зазвичай це ящики на 2-3 великих відділення з мінімальною кількістю додаткових відсіків. Використання таких ящиків передбачає наявність органайзера під витратні матеріали, що буде зберігатися всередині великого ящика. Деякі моделі інструментальних ящиків на колесах, мають можливість від'єднання верхнього відділення, щоб взяти тільки необхідний інструмент і не котити за собою цілу візок.

  Подібного роду системи зберігання підійдуть, швидше за все, для приватного будинку або професійного будівельника, а ось для квартири вони будуть занадто габаритними.

  Ящики для електроінструменту

  Для зберігання електроінструменту можна використовувати будь-який з вищезазначених ящиків, будь то органайзер, або величезна візок на колесах. Головне, щоб інструмент містився за габаритами. Але, якщо шуруповерт, або УШМ вам особливо дорогі, то можна використовувати спеціальний кейс з посиленого пластику з спеціальною внутрішньою поролоновою обробкою і ущільнювальної гумкою. В такому кейсі електроінструмент буде надійно захищена від ударів та вологи.

  До речі вологозахисна ущільнювальна гумка може застосовуватися і на звичайних інструментальних ящиках. Таке просте додаток зможе захистити сталевий інструмент від вологи. Ящики з вологозахистом можуть виявитися особливо актуальними для тих, хто зберігати інструмент в гаражі, або часто використовує його на вулиці.

  На окрему увагу заслуговують засувки та замки. При виборі інструментального ящика краще віддати перевагу більш надійним металевим замкам, але якщо ж ваш вибір все-таки впаде на модель з пластиковими засувками, то обов'язково зверніть увагу на їх якість.

  У продажу можна зустріти ящики без замком, але з отворами чи петлями під навісний замок.

  Це ще один момент, на який мало хто звертає увагу, це наявність на днищі ящика невеликих виступів виконують роль ніжок, ці ніжки не дозволяють приклеїтися до днища ящика піску та іншого будівельного сміття. Наприклад, поставивши металевий ящик з брудним дном на чистове покриття (ламінат, підвіконня, стіл) можна його пошкодити. Якщо ваш скриньку не оснащений ніжками, то їх можна зробити з м'якого пластику або наклеїти на днище пару смужок шумоізоляції сплен, або потрібно ретельніше стежити за чистотою ящика, особливо переносячи його з брудного приміщення в чисте.

  Підсумок

  Якщо говорити про будь-яких рекомендаціях, то на наш погляд, для людини з мінімальним набором домашнього інструменту, оптимальним вибором стане сумка або рюкзак, така ємність прі не частому використанні прослужить довгі роки, і дозволить власнику легко і зручно брати інструмент з собою в разі потреби .

  Для більш досвідченого домашнього майстра оптимальним рішенням стане сумка + жорсткий валіза “акордеон”. У сумці можна зберігати інструмент першої необхідності, а в окремих секціях “акордеона”більш специфічний інструмент, який при необхідності можна перекласти в сумку і відправиться на порятунок сусідів, або друзів. Всі інші ємності для зберігання та транспортування підійдуть скоріше під потреби професіоналів, ніж любителів.

  Завершена