0800-30-15-85
Безкоштовно зі стаціонарних телефонів та будь-яких операторів України
  • 0800-30-15-85
    Безкоштовно зі стаціонарних телефонів та будь-яких операторів України
  • (067) 470-74-60
    по тарифу оператора
  • (066) 354-31-21
    по тарифу оператора
  • Кошик
Мої покупки

У чому конструктивна відмінність саморізів?

22.08.2018
Конструктивно саморізи відрізняються такими елементами:
Головка може бути потайною або напівпотайною - використовуються для кріплення легких матеріалів. Після їх повного закручування кріплення ховається в самому матеріалі. Також головки бувають напівкруглими або напівкруглими з прес-шайбою, які служать в ролі шайби і краще притискають закріплювані матеріали. Шестигранні головки зручно закручуються за допомогою ключа і використовуються в разі потреби докладання великих зусиль. Головка циліндрична або з усіченим конусом вважається посиленою.
Шліц головки може бути прямим, хрестоподібним, комбінованим (наприклад , хрест і прямий), шестигранним або Torx. Хрестоподібний шліц вперше почала використовувати компанія Philips, він практично витіснив прямий шліц. Більш вдосконаленим став хрестоподібний шліц Pozidrive, що передає більший крутний момент, завдяки додатковим вусикам, зменшенню кутів при вершині і відсутності нахилу робочої поверхні щодо вертикалі. Але, при цьому, необхідно більш точно центрувати біту в головці, а це ускладнює роботу з ним при масовому загвинчуванні. Шліц Torx забезпечує кращу стійкість саморіза при вкручуванні і краще передає зусилля від шуруповерта. Запобігання "злизування" шліца забезпечує якість матеріалу і глибина самого шліца. Велику роль відіграє правильно підібрана викрутка або біта.
Шайба може бути спресованою з головкою, металевою та металевою EPDM - з гумовою прокладкою ущільнювачем. Металева шайба використовується для монолітного кріплення деталей і підвищення площі притиску, збільшуючи необхідне зусилля на розрив. Гумова прокладка, виконана з якісного матеріалу, забезпечує герметизацію і амортизацію з'єднання. При угвинчуванні, в результаті нагрівання через тертя, прокладка вулканізується з поверхнею скріплюваного матеріалу. Важливо не пережимати прокладку. Якщо її розплющити і вона вилізе за краї металевої шайби, то з часом вона потріскається і перестане герметизувати отвір. Прокладка не повинна відшаровуватися від шайби навіть при згинанні шайби навпіл - це гарантія того, що вона прослужить довгі роки.
Різьба трикутної форми може бути рідкою, частою і подвійною або двухзаходною. Рідка різьба використовується для кріплення м'яких матеріалів, таких як дерево і пластик. Вона угвинчується простіше і швидше. Часта різьба забезпечує щільне кріплення твердих матеріалів, таких як метал. Якщо в роботі з м'яким матеріалом використовувати саморіз для металу, його часта різьба не буде в достатній мірі захоплювати матеріал і саморіз буде легко вирвати. У зворотній ситуації теж неможливо буде забезпечити необхідну фіксацію. Подвійна або двухзаходна різьба складається з двох кромок різної висоти. Вона використовується для зчеплення матеріалів різної щільності. Просічки на різьбі дозволяють легше входити в метал, оскільки межі на зрізі виступають в ролі мітчиків, а також сприяють швидкому виведенню стружки, що зменшує навантаження на тіло саморіза. Аналогічну функцію виконує і різьблення з хвилеподібною ріжучою кромкою. Якщо різьба підведена до самої головки, це дозволяє щільно закручувати саморіз на максимальну глибину.
Жало буває гострим, свердловим або тупим. Свердло, яке називають ще гровером або буром, виконано у вигляді вертикально розташованих лез. Воно дозволяє працювати з матеріалом, заздалегідь не просвердлюючи в ньому отвір. Це дозволяє значно заощадити час робіт і при цьому забезпечити міцне з'єднання. А навіть незначна економія часу на одному угвинчуванні приносить відчутну економію при великих обсягах робіт. Крім того свердло допомагає уникнути деформації і пошкодження металу в місцях кріплення. Оскільки поверхня бура загартована, бур впевнено угвинчувалися в холоднокатаний або незагартований метал. Легкість всверліванія залежить від того, наскільки якісно виготовлено свердло, чи немає на ньому вибоїн або напливів. Коротке свердло призначене для дерева, а довше - для металу. Чим товще метал, тим більше повинно бути свердло-наконечник. Відрізняється і ширина свердла: для металів вона дорівнює діаметру стрижня шурупа, а для дерева вона менша діаметра стрижня. При угвинчуванні бажано щоб свердло просвердлювало профіль і виступало на кілька міліметрів, а не залишалося в металі, це забезпечує кращу фіксацію. Тонке жало саморіза дозволяє швидко і легко входити в відносно м'які матеріали. Металовироби з тупими наконечниками призначені для закручування в заздалегідь підготовлені отвори.
Деякі саморізи поставляються з декоративними накладками на капелюшок, також накладки можна купувати додатково. Накладка може складатися з одного елемента і кріпитися, вставляючись в шліц, або повністю закривати головку і складатися з нижнього і верхнього елементу, що скріплюються.
Безліч інших метизів ви зможете знайти в розділі кріпильних елементів.
Завершена