0800-30-15-85
Безкоштовно зі стаціонарних телефонів та будь-яких операторів України
 • 0800-30-15-85
  Безкоштовно зі стаціонарних телефонів та будь-яких операторів України
 • (067) 470-74-60
  по тарифу оператора
 • (066) 354-31-21
  по тарифу оператора
 • Мої авто
  У гаражі немає жодного авто
   Додати авто
   щоб зберегти авто для використання в наступний раз
   0
  • Кошик
  Мої покупки

  Як вибрати автокомпресор?

  29.08.2018

  З огляду на те, що більше 30% сучасних автомобілів надходять у продаж без запасного колеса, а в тих машинах, які укомплектовані запаскою нерідко з'являється газовий балон, що витісняє запасне колесо за межі автомобіля. Можна зробити висновок, що наявність компресора - практично життєва необхідність для будь-якого водія.

  Якому компресору віддати перевагу?

  Щоб він не підвів в потрібний момент і при цьому вартість була прийнятна? Відповідь на це питання ми постараємося дати в даній статті.

  В першу чергу потрібно розуміти, що автомобільний компресор це багатозадачний пристрій за допомогою якого можна накачати не тільки колесо, а й м'яч, матрац, басейн та іншу надувну меблі. Наприклад, щоб накачати середньостатистичне колесо середньостатистичним компресором досить 5-7 хвилин, для м'яча вистачить і хвилини, а ось для великого матраца, або басейну може знадобиться набагато більше часу.

  Ми не дарма заговорили про час, так як одна з основних характеристик будь-якого компресора - час безперервної роботи. Воно може варіюватися від 10 до 60 хвилин. Тому вибираючи компресор, відразу визначте для себе якісь завдання ви будете перед ним ставити. Якщо пристрій потрібно виключно для підкачування коліс на малолітражки, або середньорозмірних автомобілів, досить буде компресора з мінімальною продуктивністю та мінімальним часом безперервної роботи, а для більш масштабних завдань, природно, потрібен компресор витриваліший. До речі, максимальний час безперервної роботи в основному залежить від конструкції компресора.

  Мембранні та поршневі компресори

  Мембранні компресори вигідно відрізняються від поршневих компактними габаритами, але саме мембранні компресори мають мінімальний час безперервної роботи та мінімальну продуктивність. Наприклад, середньостатистичний мембранний компресор з продуктивністю 20л/хв накачає колесо діаметром 16 дюймів до 2,2 Атм за 8 хвилин, колеса більшого діаметру такого компресора будуть вже не по зубах. У той же час аналогічний за вартістю поршневий компресор буде мати продуктивність 35 л/хв і зможе накачати те ж саме колесо за 5 хвилин, при цьому, його час безперервної роботи складе 20 хвилин, тобто, за допомогою такого компресора можна зараз накачати всі чотири колеса. Також варто відзначити, що серед мембранних компресорів немає моделей з продуктивністю вище 35 л/хв, а, відповідно, розглядати вироби такого типу для машин з колесами R16 і більше не має сенсу.

  Що стосується продуктивності, то у поршневих компресорів вона може бути 30-160 л/хв, і чим вище продуктивність, тим вище споживана потужність та споживаний струм.

  Моделі на 30-40 можуть підключатися до прикурювач автомобіля, що дуже зручно, хоч і не зовсім безпечно, так як якщо компресор не оснащений запобіжником, або якщо запобіжник несправний може статися оплавлення проводки автомобіля, або навіть її займання. Тому рекомендується придбати до будь-якого компресора перехідник для підключення безпосередньо до клем автомобільного акумулятора, такий спосіб підключення менш зручний, але більш безпечний, саме таким і ніяким іншим способом підключаються компресори з продуктивністю від 40 л/хв. Настільки продуктивні компресори потрібні для накачування коліс великих позашляховиків, або навіть вантажівок, наприклад, компресор на 60 л/хв накачає колесо R16 до 2,2 атм всього за одну хвилину, кому-то така швидкість може припасти до душі, але з іншого боку потрібно розуміти, що настільки продуктивний пристрій буде мати великі габарити та високу вартість, тому розглядати такий пристрій потрібно якщо у вас великий автомобіль або якщо компресор паралельно буде використовуватися для інших цілей.

  Компресори 72-160 л/хв, на наш погляд, мають надлишкову продуктивністю і займають дуже багато місця в багажнику, тому купувати їх потрібно тільки в разі потреби.

  Окремо кілька слів можна сказати про максимальний тиск, який може створити електрокомпрессор, самий бюджетний мембранний компресор створює тиск до 7 атм, але за відведені йому 10 хвилин він насилу накачає шину R16 до 3 атм, в той же час, найпотужніші поршневі моделі можуть створювати тиск до 14 атм, але знову таки все залежить від розміру колеса. Тут варто зазначити, що для звичайного автомобіля досить 2-3 атм, для м'яча, або матраца ще менше, тому орієнтуватися на максимальний тиск напевно варто в тому випадку, якщо ви плануєте використовувати компресор для нагнітання повітря в ресивер, щоб забезпечити роботу необхідної вам пневмоінструменту.

  Для того щоб контролювати тиск при накачуванні коліс кожен компресор оснащується манометром, зазвичай мембранні компресори оснащують більш інформативними електронними манометрами, а поршневі точнішими механічними, на шкалі манометра тиск може відображатися в АТМ, BAR, PSI і в інших одиницях виміру, тут важливо звернути увагу , щоб на вашому компресорі обов'язково була шкала АТМ або BAR (технічна атмосфера становить 0,98 АТМ), в іншому випадку, розібратися з тиск буде дуже складно.

  Також для простоти використання деякі компресори оснащують функцією “автостоп”, яка відключає компресор до досягнення нею заданого користувачем тиску.

  Ми неодноразово згадували, що компресором можна накачати мяч, матрац або басейн. При цьому, компресор потрібно підключити або до прикурювача, або до акумулятора. І якщо м'яч ще можна принести до машини, то тягнути до неї матрац або басейн незручно. Тому для таких ситуацій можна розглядати компресори з вбудованим акумулятором, такі вироби велика рідкість, але, тим не менш, у вільному продажі вони є.

  У даній статті ми описали основні критерії вибору автомобільного компресора, знаючи які і знаючи свої потреби, ви зможете зробити правильний вибір.

  Завершена