0800-30-15-85
Безкоштовно зі стаціонарних телефонів та будь-яких операторів України
 • 0800-30-15-85
  Безкоштовно зі стаціонарних телефонів та будь-яких операторів України
 • (067) 470-74-60
  по тарифу оператора
 • (066) 354-31-21
  по тарифу оператора
 • Мої авто
  У гаражі немає жодного авто
   Додати авто
   щоб зберегти авто для використання в наступний раз
   0
  • Кошик
  Мої покупки

  Знайомство з першими в світі бездротовими DRL

  03.09.2018

  Денні ходові вогні - один з найпопулярніших та затребуваних автомобільних аксесуарів, так як за досить помірною ціною, ми отримуємо якийсь пристрій за допомогою якого, в якійсь мірі, можна підвищити безпеку дорожнього руху, а також прикрасити зовнішній вигляд автомобіля, зробивши його більш сучасним.

  З іншого боку, з установкою DRL не всі хочуть морочитися, так як це тягне за собою процедури по прокладанню проводки в підкапотному просторі і “врізку” в електричну мережу автомобіля.

  На щастя, на сьогоднішній день, проводити електромонтажні роботи для установки ходових вогнів вже не обов'язково, тому що китайська промисловість автомобільних аксесуарів люб'язно надала нам на тест повітряні денні ходові вогні.

  Повітряні денні ходові вогні

  Цей пристрій має дуже компактний корпус, в якому розміщено 8 світлодіодів, які живляться від якоїсь &ldquoтурбіни”, яка приводиться в дію зустрічним потоком повітря.

  Для того щоб повітряні ходові вогні засвітилися, досить мінімального подуву вітру, після чого діоди миттєво спалахують та миттєво згаснуть. Таким чином, повністю виправдовують свою назву &ldquoходові вогні”,тобто, працює такий пристрій тільки під час руху.

  Також оглядаючи цей дивовижний аксесуар, нас збентежила яскравість діодів. Цілком можливо, що випромінюване ними світла буде достатньо, щоб зробити автомобіль помітним вечірній або нічний час. І недостатньо, щоб машина була помітна вдень. Для відповіді на це питання ми встановили повітряні DRL на автомобіль і провели кілька тестів, і дійсно виявилося, що вдень ці денні ходові вогні непомітні.

  Що послужило тому причиною відразу було незрозуміло:

  • чи то діоди настільки тьмяні, що сонячне світло їх просто пригнічує;

  • чи то повітряна “турбіна” не приводитсяв дію потоком зустрічного повітря.

  Дочекавшись повної темряви, ми знову виїхали на дорогу і знову побачили яскравого світла ходових вогнів, але в деякі моменти при русі на високій швидкості, ходові вогні зрідка моргали, що більше нагадувало нестабільну роботу стробоскопа, ніж ходові вогні.

  Спостерігаючи за девайсом ще кілька днів, ми констатували, що приблизно 98% часу вони не працюють, а ті 2%, коли вони умовно працює їх світло все одно не стабільне.

  На наш погляд, така нестабільна робота пов'язана безпосередньо з конструкцією девайса:

  • в першу чергу проблема криється в формі крильчатки турбіни;

  • в розмірі лопатей (можливо, якби лопаті крильчатки були більше, то потоку зустрічного повітря вистачало б, щоб привести її в рух).

  Якщо говорити про внутрішній устрій, то тут все набагато сумніше. За крильчаткою встановлено кілька котушок, які виконують роль такої собі мініатюрної динамо машини, яка в свою чергу дуже тонкими проводами з'єднана зі світлодіодним модулем, всю електрику, яку виробляє повітряна динамо-машина, відразу ж споживається світлодіодами.

  Цим і викликана нестабільна робота ходових вогнів. Діоди працюють поки турбіна крутиться, і якби схема DRL була доповнена накопичувальною ємністю (наприклад, конденсатором), то повітряні ходові вогні могли б працювати стабільніше, так як вироблювана електрика спочатку накопичувалося б в конденсаторі, а потім споживалося світлодіодами.

  Варто відзначити, що установка додаткової накопичувальної ємності спричинила б за собою збільшення габаритних розмірів корпусу ходових вогнів.

  Підсумок

  На закінчення можна сказати, що сама ідея створення повітряних бездротових DRL дуже цікава та актуальна. Але, до нас на тест попалося дуже сирий пристрій вимагає серйозних доопрацювань.

  Тому поки ми можемо порекомендувати вам використовувати класичні ходові вогні, які підключаються до акумулятора, або бортової мережі автомобіля. Ці пристрої надійніші та стабільні в роботі, а широкий асортимент ходових вогнів магазину База Автозвука дозволить вам підібрати ходові вогні на будь-який смак та гаманець.

  Завершена