0800-30-15-85
Безкоштовно зі стаціонарних телефонів та будь-яких операторів України
 • 0800-30-15-85
  Безкоштовно зі стаціонарних телефонів та будь-яких операторів України
 • (067) 470-74-60
  по тарифу оператора
 • (066) 354-31-21
  по тарифу оператора
 • Мої авто
  У гаражі немає жодного авто
   Додати авто
   щоб зберегти авто для використання в наступний раз
   0
  • Кошик
  Мої покупки

  Шумоізоляція з вторинно спіненого поліуретану?

  26.09.2018

  Зазвичай, коли мова заходить про вспененном поліуретані всі уявляють собі той самий поролон, який використовують в якості шумопоглиначів для шумоізоляції автомобілів та різних приміщень. Незважаючи на прекрасні шумоізолюючі властивості, поролон досить гігроскопічний і тому може використовуватися для шумоізоляції тільки “сухих” ділянок машини.

  У той же час, відносно недавно на ринку з'явився ще один вид шумоізоляційних матеріалів та поліуретану, який поки, що не отримав єдиної назви. Даний матеріал описують, як вдруге спінений і склеєний полімером шумоізолятор, а не Шумопоглотители. Відмінність шумоизолирующих матеріалів від шумопоглинаючих полягає в їх структурі, наприклад, шумопоглиначі це пористі матеріали, а шумоізоляторів, навпаки, мають цільної щільною структурою.

  При попаданні звукової хвилі на поверхню шумопоглиначів відбувається її поглинання, в той час, як шумоізолятор просто відображає звук в іншому напрямку.

  Мінуси шумопоглиначів

  • Гігроскопічність та висока вартість.

  Плюси

  • Високий ККД та еластичність.

  У той же час, більшість шумоізоляторів мають жорстку структуру та більш низький ККД, але зате вони менш гігроскопічні. Тому зазвичай шумоізоляторів укладають на рівні ділянки з підвищеною вологість (наприклад, фільонка дверей), а шумоізоляторів на рельєфні ділянки, де закритий доступ для вологи (наприклад, дверні карти).

  В цілому жорсткість шумоізолятором і його корисні властивості залежать безпосередньо від щільності матеріалу, чим щільніше шумоізоляція, тим вона краще протистоїть джерел шуму. У той же час, щільний матеріал дуже важко укладати на рельєфні ділянки (наприклад, днище або відсік запасного колеса).

  Серед тестованих нами зразків, виявилися матеріали з різною щільністю:

  • найщільніший - Acoustics Foton 4 Black 200 кг/м3, його аналог Acoustics Faton 4 light 120 кг/м3;

  • STP - в середньому мають щільність близько 150 кг/м3.

  Як ми писали вище, саме висока щільність здатна забезпечити найкращі шумоізолюючі властивості. Щоб перевірити відповідність заявленої щільності до шумоизолирующим властивостями, ми провели експеримент в результаті якого отримали наступні дані. Початковий рівень шуму 87,3 дБ, тестові зразки знизило до таких значень:

  Назва матеріалу

  Результат

  Різниця

  StP iTone 4A

  73,1 дБ

  14,2 дБ

  StP Black Tone 4

  71,1 дБ

  16,2 дБ

  StP Black Tone 6

  76,4 дБ

  10,9 дБ

  Acoustics Faton 4 light

  83,1 дБ

  4,2 дБ

  Acoustics Faton 4 Black

  75,9 дБ

  11,4 дБ

   

  Виходячи з таких даних можна сказати, що:

  • найменш щільний Acoustics Faton 4 light, як того і слід було очікувати, показав найгірший результат;

  • найщільніший Acoustics Faton 4 Black, всупереч нашим очікуванням, за ефективністю не дотягнув до StP Black Tone 4;

  • ще один матеріал, який не порадував результатом - StP iTone 4A, але компание StP вже припинила виробництво цього продукту, замінивши його серією Black Tone;

  • при цьому, найбільш цікаве спостереження було зроблено із зразками StP Black Tone 4 та StP Black Tone 6, всупереч всім очікуванням та здоровому глузду, товщий і дорогий StP Black Tone 6 поступився StP Black Tone 4 цілих 5 дБ, щоб виключити ймовірність помилки, даний експеримент був проведений кілька разів, і кожного разу “тонкий” матеріал перевершує “товстий”.

  Пояснити цей “феномен” можна по різному, але швидше за все, ми мали справу з бракованим зразком. Але навіть при таких неоднозначних результатах спираючись на вартість продукту вже можна зробити правильний вибір.

  Назва матеріалу

  ціна

  StP iTone 4A

  141 грн/м2

  StP Black Tone 4

  141 грн/м2

  StP Black Tone 6

  181 грн/м2

  Acoustics Faton 4 light

  150 грн/м2

  Acoustics Faton 4 Black

  190 грн/м2

  підсумок

  За результатами нашого експерименту можна сказати, що найефективніший шумоізолятор StP Black Tone 4 виявився ще і найдешевшим, так само непогані шумоізолюючі властивості має Acoustics Faton 4 Black, але він найдорожчий, трохи гірше, ніж Acoustics Faton 4 Black буде StP Black Tone 6 , але він і дешевше на 10 грн.

  Завершена