0800-30-15-85
Безкоштовно зі стаціонарних телефонів та будь-яких операторів України
 • 0800-30-15-85
  Безкоштовно зі стаціонарних телефонів та будь-яких операторів України
 • (067) 470-74-60
  по тарифу оператора
 • (066) 354-31-21
  по тарифу оператора
 • Мої авто
  У гаражі немає жодного авто
   Додати авто
   щоб зберегти авто для використання в наступний раз
   0
  • Кошик
  Мої покупки

  Свічкові головки. Види. Переваги і недоліки.

  28.09.2018

  Свічкові головки
  є інструментами для монтажу / демонтажу свічок запалювання двигунів внутрішнього згоряння. Дані інструменти мають оптимізовану конструкцію, яка дозволяє максимально дбайливо і зручно для користувача зняти або встановити свічку. Свічкові головки, мають ряд стандартних розмірів: 14, 16, 19, 20,8 (21), 22 і 24 мм. Розмір свічки під ключ залежить від типу двигуна, на який вона встановлена.
  Багато автолюбителів, в зв'язку з браком досвіду і бажанням заощадити, вважають, що недоцільно купувати окремі свічкові головки і що стандартного торцевого ключа або головки цілком достатньо. Так, дійсно, стандартними інструментами можна обійтися в тих випадках, коли свічка розташована у відкритому доступі, як, наприклад, в автомобілях радянського і вітчизняного виробництва. У роботі ж з іномарками, де весь підкапотний простір максимально оптимізовано, а системи розташовані досить тісно, не обійтися без спеціалізованої свічкової головки, яка дозволить автомобілісту самостійно виконати заміну або огляд свічки.
  Свічкові головки вирішують дві основні задачі: дозволяють демонтувати свічку, так щоб не зламати ізолятор і вкрутити її на посадочне місце.
   Конструкція у свічкових головок дуже схожа з торцевими подовженими головками, єдиною відмінністю є наявність внутрішнього фіксатора для свічки. Залежно від типу такого фіксатора розрізняються види свічкових головок.
  Існує три основних види свічок головок:
  • з фіксатором гумкою
  • з фіксатором магнітом
  • з фіксатором пружиною.
  Свічкові головки з гумкою. Такі головки всередині оснащені гумками з отворами по центру. При надяганні головки, під тиском гумка захоплює і утримує свічку для її зручного витягання або установки. Даний тип свічкових головок вважається простим і бюджетним варіантом для нечастої експлуатації. Гумка в таких голівках швидко приходить в непридатність і це викликано тим, що робота часто ведеться в умовах, коли гарячий двигун, гаряча свічка, також не виключено попадання масла та інших забруднень всередину, все це призводить до деформації фіксуючої гумки, і в результаті вона виймається з головки разом зі свічкою. Але у таких головок є і відчутна перевага. При надяганні на свічку головка сидить досить щільно з мінімальним люфтом, що при роботі під кутом може привести до зламу свічки. Гумова вставка в тут служить таким собі амортизатором, пом'якшуючи різкі рухи майстра.
  Свічкові головки з магнітом. У голівках такого типу фіксація свічки запалювання здійснюється за рахунок магніту, розташованого усередині. Безумовною перевагою цих головок є їх довговічність. На відміну від головок з гумками, магнітні не прийдуть в непридатність в найбільш невідповідний момент. Отже, ціна магнітних головок на порядок вище ціни головок з гумками.
  Свічкові головки з пружинками. Даний вид свічкових головок поєднує в собі найкращі характеристики попередніх двох видів. Як головка з гумкою, головка з пружинкою виконує функцію амортизатора, перешкоджаючи пошкодження свічки при демонтажі. Також, як магнітна головка, япружинна має високу зносостійкість і прослужить тривалий час. Ще однією перевагою пружинного фіксатора є його м'якість, він легко надівається і без зайвих зусиль знімається зі свічки.
  Типи профілів
  Свічкові головки випускаються з двома типами профілів: шестигранник і дванадцятигранник.
  Шестигранний профіль за рахунок великої плями контакту з профілем свічки забезпечує найбільш сприятливі умови для передачі крутного моменту на з'єднання, дозволяючи з меншими зусиллями демонтувати свічку.
  Дванадцятигранний динамічний профіль є вдалим вибором для роботи у важкодоступних місцях. Завдяки безлічі граней даний профіль набагато простіше і швидше надягається на свічку, що особливо важливо, коли робота здійснюється практично на дотик. При цьому за ефективністю не поступається шестигранному.
  Завершена