0800-30-15-85
Безкоштовно зі стаціонарних телефонів та будь-яких операторів України
 • 0800-30-15-85
  Безкоштовно зі стаціонарних телефонів та будь-яких операторів України
 • (067) 470-74-60
  по тарифу оператора
 • (066) 354-31-21
  по тарифу оператора
 • Кошик
Мої покупки

Шумоізоляція StP Акцент або Бар'єр? Порівняння ефективності різних матеріалів

02.10.2018

Найпопулярнішими матеріалами для шумоізоляції автомобіля по праву вважаються сплен, спінений каучук та спінений поліуретан. Але існує ще один тип шумоізоляційних матеріалів, який, як і сплен, складається з спіненого поліетилену, при цьому даний матеріал чомусь позиціонується, як абсолютно окремий продукт. Його випускає всім відома компанія STP і називається цей матеріал-загадка, або Акцент, або Бар'єр.

Обидва продукти досить цікаві і часто обговорювані на просторах інтернету та всіляких формах. Грубо кажучи, що Акцент, що Бар'єр - той же сплен, але з трохи іншою структурою.

Спочатку дані матеріали розроблялися, як більш м'яка та дешевша заміна сплен, але за досить короткий проміжок часу вони сильно еволюціонували. Зараз можна бачити різні модифікації даних шумоізоляторів та шумопоглиначів.

Якщо в кратце говорити про маркування та модельний ряд, то можна сказати так, всі матеріали зі словом Бар'єр відноситься до шумоизолятором (вони відображають звукові хвилі), а всі матеріали під назвою Акцент - шумопоглиначі (ці матеріали поглинають звукові хвилі). Але, незважаючи на різне призначення, за зовнішнім виглядом і на дотик це два абсолютно однакових матеріалу, весь секрет полягає в тому, що шумопоглиначі Акцент мають додаткову мікро перфорацію.

Акцент та Бар'єр це ціле сімейство шумоізоляторів та шумопоглиначів з різними модифікаціями. Наприклад, крім мікроперфорації (у Акцент), обидва матеріали можуть мати додаткову ламінування лавсановою фольгою сріблястого, або чорного кольору. Колір фольги, звичайно ж, не впливає на шумоізолюючі, або шумопоглинаючі властивості, а скоріше, просто допомагає відрізнити один матеріал від іншого.

Так само відміну може полягати в клейовому шарі, наприклад, StP Accent Premium з чорної фольгою замість звичного клевого шару має бітумну мастику, яка краще протистоїть волозі, а значить такий шумопоглиначів відмінно підійде для обклеювання фільонок дверей, днища або багажника. Ще один матеріал з сімейства Акцент-Бар'єр заслуговує на окрему увагу це StP NoiseBlock Premium 6A. Виробник позиціонує його, як тришаровий (фольга, бітумна мастика та спінений поліетилен), але, по суті, це все ж двошаровий матеріал, що представляє собою лист віброізоляції приклеєний до листу Акценту.

Ми довго думали, чи можемо ми порівнювати багатошаровий матеріал NoiseBlock Premium 6A з більш простими одношаровими, і вирішили, що раз це матеріали з одного сімейства і від одного виробника, то таке право у нас є.

Результати тесту

За результатами тесту зразки Акцент та Бар'єр при початковому рівні шуму 86,6 дБ продемонстрували наступні характеристики:

 • StP Бар'єр 8 КС - 77,5 дБ, різниця 9,1 дБ;

 • StP Бар'єр 8 ЛМ КС - 78,1 дБ, різниця 8,5 дБ;

 • Акцент 8 КС - 75,4 дБ, різниця 11,2 дБ;

 • StP Accent Premium 6 - 75,4 дБ, різниця 11,2 дБ;

 • StP NoiseBlock Premium 6A - 61,1 дБ, різниця 25,5 дБ;

Ламінований Бар'єр 8 ЛМ КС показав результат на 0,6 дБ гірше ніж аналогічний матеріал без фольги StP Бар'єр 8 КС, таку незначну різницю можна списати похибку вимірювального приладу. До того ж, тестуючи спінений каучук, або поліетилен з фольгою й без фольги ми вже давно з'ясували, що наявність ламінуючого шару ніяк не впливає на шумоізолюючі властивості матеріалу.

Схожа ситуація була і з матеріалами Акцент 8 КС та Accent Premium 6. Обидва зразки показали абсолютно однакові результати, але фольгований Accent Premium тонше на 2 мм. Найкращим серед п'яти зразків виявився багатошаровий NoiseBlock Premium, але настільки ефективний матеріал виллється вам в чималеньку суму.

Наприклад, квадратний метр NoiseBlock Premium 6А варто 604 гривні, за ці гроші цілком можна купити квадратний метр хорошою віброізоляції і квадратний метр непоганого шумопоглинача, а якщо постаратися, то можна купити і віброізоляцію, і шумоізоляцію, і шумопоглинач, що дозволить зробити тришарову шумоізоляцію автомобіля. Що стосується вартості інших матеріалів, то вона буде такою:

Завершена