0800-30-15-85
Безкоштовно зі стаціонарних телефонів та будь-яких операторів України
  • 0800-30-15-85
    Безкоштовно зі стаціонарних телефонів та будь-яких операторів України
  • (067) 470-74-60
    по тарифу оператора
  • (066) 354-31-21
    по тарифу оператора
  • Кошик
Мої покупки

Очищення двигуна зовні: навіщо, як і чим.

30.10.2018
Кожен автовласник знає, що чистота двигуна і підкапотного простору має не тільки естетичну цінність, а й практичну. Забруднення пилом, брудом, моторним маслом і іншими автомобільними рідинами може сильно погіршити теплообмін, що загрожує підвищеним навантаженням на систему охолодження і призводить до перегріву і, як наслідок, підвищеного зносу деталей, скорочення ресурсу двигуна, його нестабільної роботи або навіть повного виходу з ладу.
Своєчасного догляду потребує не тільки силовий агрегат, але і різні гумові та пластмасові деталі, наприклад, кришки, ущільнювачі, заглушки, різні патрубки, які можуть розм'якшуватися, або навпаки - затвердівати, розтріскуватися і руйнуватися, втрачаючи можливість нормально виконувати свої функції: пошкодження ізоляційного шару електропроводки підвищує ймовірність замикання і загорання, а пошкодження гумових патрубків призведе до витікання робочих рідин і вимушеного припинення роботи двигуна.
Якщо з питанням «навіщо потрібно мити двигун» все зрозуміло, то на питання «як часто потрібно мити» однозначної відповіді немає. Якщо раптом масло або будь-яка інша автомобільна рідина протекла і повністю залила мотор, то без очищення не обійтися, до того ж, необхідно знайти місце протікання і усунути його, інакше мийка не принесе ніякого ефекту. У разі, коли двигун і його елементи повністю справні, а забрудненнями є тільки пил, то мийку можна проводити з частотою раз на рік, або частіше - на ваш розсуд.
Як і чим проводити очистку.
Для вирішення завдання миття підкапотного простору і силового агрегату в домашніх умовах без звернення до спеціалізованного місця - автомийки - є кілька різних варіантів: з використанням мийки високого тиску, сухою парою, спеціальними хімічними засобами за допомогою щіток або губок.
Очищення сухим паром або за допомогою мийки високого тиску таїть в собі кілька складнощів і небезпек: по-перше, необхідно провести цілий ряд заходів для унеможливлення потрапляння вологи на електрообладнання, тому що волога може вивести обладнання з ладу, навіть якщо воно було тимчасово відключено від джерела живлення; по-друге, забруднення автомобільними рідинами, наприклад, автомобільним маслом, гальмівною рідиною або антифризом, дуже стійкі і усунути їх за допомогою води, навіть під високим тиском і з використанням автошампуня, завдання непросте і іноді нездійсненне.
Другий варіант очищення - з використанням спеціальних засобів автохімії. Дані засоби містять в собі особливі активні компоненти, які допомагають впоратися з забрудненнями будь-якого типу, включаючи спечені сліди масла. Також, засоби володіють іншою, не менш важливою якістю - вони поставляються в аерозольних балончиках або флаконах з розпилювачем, що істотно підвищує комфорт під час очищення і дозволяє економніше витрачати засіб.
Використання спеціального очищувача двигуна дозволить успішно провести процедуру навіть початківцям-автолюбителям, досить дотримуватися основних правил при підготовці: перед миттям необхідно дати двигуну трохи охолонути, щоб під час очищення засіб не запікся на поверхні; від'єднати клеми від акумулятора, а краще повністю його демонтувати; ізолювати відкриті електроконтакти.
Проведення очищення за допомогою спеціального засобу поділяється на: нанесення його на забруднену ділянку, короткочасне очікування - щоб засіб встиг проникнути в забруднення і розчинити його, акуратне змивання засобу водою. У разі сильного забруднення рекомендується використовувати щітку, яка допоможе очищенню механічним шляхом. Після миття необхідно просушити двигун і підкапотний простір - в літній період досить залишити автомобіль з відкритим капотом на деякий час, в зимовий - осушити повітрям за допомогою компресора.
На завершення.
Очищення підкапотного простору і силового агрегату - процедура проста і необхідна. Правильно підібраний засіб для очищення і дотримання порад по його експлуатації дозволить в короткі терміни досягти виняткових результатів: забезпечить естетичну привабливість двигуна і його відмінну працездатність.
Завершена